שתף קטע נבחר

חיבור בין לפיד לגנץ? "רק אחרי הבחירות"

יו"ר יש עתיד אינו פוסל "בלוק טכני" אחרי 9 באפריל: הקטנה מבין המפלגות תמליץ לנשיא להטיל על הגדולה יותר את הרכבת הממשלה

יאיר לפיד בני גנץ (צילום: חורחה נובמינסקי, gettyimages)
בלוק טכני אחרי הבחירות? לפיד וגנץ(צילום: חורחה נובמינסקי, gettyimages)

שבוע וחצי לפני הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית רומז ח"כ יאיר לפיד על אפשרות לשיתוף פעולה עתידי עם מפלגתו של בני גנץ. על פי ההצעה, יש עתיד וחוסן לישראל ירוצו אמנם בנפרד, אך יתחייבו מראש כי לאחר הבחירות תמליץ הקטנה מבין השתיים לנשיא המדינה להטיל על הגדולה יותר להרכיב את הממשלה.

 

את האופציה הזו, של בלוק טכני משותף לשתי המפלגות, העלה לפיד בשיחות עם פעילים שערך לפיד בימים האחרונים. אתמול בערב הפיצה יש עתיד הודעה בשמו של לפיד לאלפי פעילי המפלגה, ובה נכתב: "בשבועיים הקרובים נבחן אפשרויות לשיתוף פעולה עם מפלגות אחרות. יש לא מעט צורות לעשות את זה – ברשימה משותפת, באותו גוש, לפני הבחירות או אחריהן".

 

באותה הודעה התחייב לפיד לטפל בשורת נושאים שעשויים מאוד להקשות עליו לשבת בממשלה עתידית של נתניהו. "מה שחשוב לנו הוא להפיל את הממשלה הרעה הזו", כתב, "אבל גם לעמוד בכל מה שהתחייבנו לו: תיקון חוק הלאום, ביטול חוק המרכולים, החזרת לימודי הליב"ה, העברת חוק גיוס עם שיניים, מלחמה חסרת פשרות בשחיתות השלטונית, העברת חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים וביטול הכספים הקואליציוניים לטובת הורדת יוקר המחיה".

 

מ"יש עתיד" נמסר בתגובה: "המסרון אכן נשלח לפעילים".

 

אלא שבינתיים רק מחריף העימות בין שתי מפלגות המרכז. באירוע שבתרבות בבאר שבע תקף אתמול ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) את משה (בוגי) יעלון, שחבר לאחרונה למפלגתו של גנץ: "יעלון עשה מסע שופינג מביך של פוליטיקאי דרגה ח' אצל כל המפלגות, כולל יש עתיד", אמר כהן. לטענתו, המגעים של יעלון עם לפיד נמשכו כמעט עד לחבירתו לגנץ. "אם בוגי היה מקבל כל מה שרצה, הוא היה הולך אחרי יאיר לפיד לכל מקום. ברגע שאמרנו לו לא – הוא תקף את לפיד. שיתבייש לו".

 

מ"חוסן ישראל" נמסר בתגובה: "חבל שיש כאלה ב'יש עתיד' שנלחצים ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ליש עתיד, השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובמינסקי, gettyimages
לפיד וגנץ
צילום: חורחה נובמינסקי, gettyimages
מומלצים