שתף קטע נבחר

הונגריה: אם לארבעה ילדים לא תשלם מסים

ר"מ הונגריה אורבן הודיע על שלל הטבות למשפחות מרובות ילדים: "אירופה עושה פחות ילדים, והתשובה שלה זו הגירה. אנחנו רוצים ילדים הונגרים"

כמו במדינות אחרות באירופה, גם הונגריה חווה ירידה בשיעור הילודה. בניסיון לשנות את המגמה הודיע היום (א') ראש הממשלה של הונגריה, ויקטור אורבן, על הטבות למשפחות מרובות ילדים. אורבן, גדול המתנגדים למהגרים בקרב מנהיגי אירופה, אמר שהשמאל ביבשת "חופר את הקברים של האומות, המשפחות ואורח החיים הנוצרי".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

בנאום מצב האומה אמר אורבן: "בכל אירופה יש פחות ופחות ילדים, והתשובה של המערב זו הגירה. הם רוצים שכמה שיותר מהגרים יגיעו הנה במקום הילדים 'שהולכים לאיבוד', וכך המספרים יסתדרו. לנו, ההונגרים, יש דרך חשיבה שונה. במקום מספרים בלבד, אנחנו רוצים ילדים הונגרים. מבחינתנו הגירה זו כניעה".

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן נאום מצב האומה (צילום: EPA)
ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן בנאום בבודפשט(צילום: EPA)

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן נאום מצב האומה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
  

במסגרת המדיניות החדשה שהציג אורבן תורחב תוכנית ההלוואות למשפחות עם שני ילדים לפחות. התוכנית תסייע לזוגות לקנות דירות, תסבסד רכישת מכוניות ותעניק פטור ממס הכנסה לנשים עם ארבעה ילדים ומעלה.

 

אורבן אמר שנשים מתחת לגיל 40 שמתחתנות בפעם הראשונה יהיו זכאיות להלוואה מסובסדת של 10 מיליון פורינט (36 אלף דולר), אמר אורבן. שליש מהחוב יבוטל עם הולדת הילד השני. כל החוב יבוטל אם ייוולד ילד שלישי. טרם פורסמה הערכה ממשלתית על עלות ההטבות החדשות.

הפגנות אחרי נאום מצב האומה של ויקטור אורבן הונגריה בודפשט (צילום: רויטרס)
מפגינים אחרי נאום אורבן(צילום: רויטרס)

הפגנות אחרי נאום מצב האומה של ויקטור אורבן הונגריה בודפשט (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי בחודש מאי אמר אורבן שמנהיגי האיחוד בבריסל רוצים למלא את אירופה במהגרים מיבשות אחרות. "האירופאים נמצאים על פרשת דרכים היסטורית", אמר ראש הממשלה ההונגרי. לפי אורבן מהגרים בלתי חוקיים ביבשת יוצרים "אוכלוסיות מעורבות", מה שיגרום בסופו של דבר למדינות אירופה להפוך למדינות בעלות רוב מוסלמי, והנוצרים באותן מדינות יהפכו למיעוט.

 

מפלגת השלטון של אורבן, "מפלגת האזרחים ההונגרית", תתמודד בבחירות הארציות השנה ובבחירות לפרלמנט האירופי על רקע גל מחאות נגד אורבן בחודשים האחרונים. ההפגנות פרצו בעקבות האישור בדצמבר של "חוק העבדים" – שמאפשר להעסיק עובדים עד 400 שעות נוספות בשנה, גם בניגוד לרצונם. גם היום מחו נגד אורבן מחוץ לארמון הנשיאות שבו נשא את הנאום. מאה מפגינים אחרים חסמו גשר בנהר הדנובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים