שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רגעי הכרעה במפלגת העבודה: נסגרו הקלפיות בפריימריז
  למרות הסקרים הלא מחמיאים ותחושת האדישות הכללית, יותר מ-56% מחברי מפלגת העבודה התייצבו בקלפיות והצביעו בבחירות המקדימות. בעקבות העומס, סגירת הקלפיות נדחתה עד 21:30. משדר מיוחד

   

  העבודה בוחרת: משדר מיוחד

   

  הקלפיות בבחירות המקדימות לרשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-21 נסגרו הלילה (שני) ואחוז ההצבעה היה גבוה מהצפוי - 56.4%, שהם 33,690 מכלל מתפקדי המפלגה. בעקבות העומס נדחתה סגירת הקלפיות ל-21:30. עם זאת, גם לאחר סגירת הקלפיות נותרו מצביעים בתורים, שהמשיכו להצביע. ynet במשדר מיוחד עד לתוצאות הבחירות המקדימות.

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  במפלגה העריכו שאחוז ההצבעה יהיה נמוך במיוחד לאור האדישות לפריימריז במפלגה וכי אחוז ההצבעה יהיה נמוך משנים קודמות. אבל במציאות השתקפה תמונה מעודדת יותר. במקומות רבים בארץ דיווחו פעילי התנועה על תורים ארוגים שמשתרכים בכניסה לקלפיות.

   

  למרות שהתוצאות הסופיות טרם פורסמו, מסתמן כי ח"כ איציק שמולי ינצח בפריימריז ויגיע למקום הראשון, ואחריו יגיעו חברי הכנסת סתיו שפיר, שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ. גם ח"כ איתן כבל, שלגביו היה ספק אם יצליח לשרוד בקרב, בעקבות הביקורת הקשה שהטיח ביו"ר אבי גבאי, צפוי להגיע לעשירייה הראשונה עם היוודע התוצאות הסופיות. מסתמן שגם יאיר (יאיא) פינק יתברג בעשירייה הראשונה - אך ייתכן שהוא וכבל יידחקו קצת אחורה ברשימה הסופית עקב אבטחת ייצוג.

   

   

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  בן גוריון, רבין ופרס בכרזה שהוצבה באתר ההצבעה המרכזי בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  תורים ארוכים בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  ח"כ מיכל בירן אמרה בריאיון למשדר המיוחד: "אנשים הספידו, אבל בסוף מפלגה שיש לה שורשים עמוקים וקהל נאמן לא נעלמת כל כך מהר. אני חושבת שזה יהיה גם בבחירות. אני חושבת שאנשים מעריכים אותנו, הנבחרת שלנו טובה. בסוף גם אם כועסים - זה כמו משפחה מגיעים לליל הסדר".

   

  ח"כ עמר בר-לב אמר במשדר: "אני חושב שתהיה רשימה טובה, יש לנו ח"כים מצוינים ואין ספק שהמכהנים יהיו בעשירייה הראשונה. יכול להיות שיכנסו אולי אפילו שניים חדשים, וזה יהיה טוב".

   

  במשדר השתתף גם יו"ר צעירי העבודה, תומר פינס, שקרא לאיחוד בין העבודה למרצ: "לתפיסתי השמאל הישראלי נמצא כבר שנים תחת מתקפה ברורה. הימין המתנחלי הקיצוני לוקח עוד ועוד חלקה, במערכת אכפת החוק, בחינוך, השמאל מזמן אמור לעמוד כחומה בצורה נגד כל זה. ועכשיו בטח שזה צו השעה".

   

   

   

  "מסתבר שהמפא"יניקים נוהרים לקלפיות", אמר אחד מפעילי העבודה בנתניה. פעיל אחר מגבעתיים אמר: "המפלגה לא מתה - היא חיה ושוקקת ובועטת, זה היה ברור שזה מה שיקרה".

   

  לא כולם הגיעו בגישה אופטימית להצבעה וארז סוסתיאל, שהגיע להצביע בגני התערוכה בתל אביב, סיפר במשדר ynet כי "זה טיפה עצוב, כמו טקס אשכבה כזה, נראה כרגע לפי הסקרים האחרונים שגם העבודה וגם מרצ או אחת משתיהן לא תעבור את אחוז החסימה. במצב כזה אנחנו ממליכים את גוש הימין". הוא הוסיף כי למרות שהשתתף בפריימריז ייתכן שיצביע בכלל למפלגה אחרת בבחירות הכלליות: "אם המנהיגים לא ידעו לעשות איחודים, כנראה שאצביע לגנץ, הוא כרגע נראה בן אדם של איחודים. עצוב שגוש השמאל לא מצליח לעשות איחודים".

   

  בגני התערוכה (אקספו תל אביב) הוצב אתר ההצבעה המרכזי של הפריימריז, שם גם מנהלים המועמדים את קמפיין הבחירות שלהם ממש עד הקלפי. הפעילים מסתודדים בכניסה ומנסים לשכנע את הבוחרים לתמוך במועמד שלהם.

   

   

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  גני התערוכה, הערב(צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  פריימריז מפלגת העבודה (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  הפריימריז של מפלגת העבודה (צילום: אבי חי)
  התור בכניסה לקלפי בגבעתיים(צילום: אבי חי)

  בחירות 2019 פריימריז העבודה תור עין חרוד מאוחד (צילום: דוד (דדה) עינב)
  התור בקלפי בעין חרוד מאוחד(צילום: דוד (דדה) עינב)

  במפלגת העבודה העריכו שהתוצאות יתפרסמו סמוך לעשה 22:00 מכיוון שמדובר במערכת ממוחשבת. המפלגה הקימה אולם גדול לתקשורת שבו ייערך האירוע המסכם של הבחירות המקדימות, שיכלול את הקראת רשימת התוצאות.

  איתן כבל מצביע בקלפי (צילום:יאיר שגיא)
  כבל מצביע בראש העין(צילום:יאיר שגיא)

  1 ()

  לאורך כל היום הצביעו חברי המפלגה והמועמדים בקלפיות השונות. ח"כ איתן כבל, שמנהל קרב על המשך חייו הפוליטיים, הצביע סמוך לביתו, ח"כ עמר בר-לב ליווה את אמו להצביע, גם ח"כ איילת נחמיאס ורבין הגיעה להצביע עם האמא.

   

  ח"כ רויטל סויד הביאה אל הקלפי את ילדיה, וגם סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במילואים יאיר גולן, התייצב בקלפי והצביע.

   

  ולא היו חסרים גימיקים בבחירות האלה: ח"כ רויטל סויד חילקה סוכריות עדשים עם תמונתה על גבי עטיפת הניילון, ח"כ סאלח סעד הביא מגוון סוגי פיתות דרוזיות וגם את הקובה המפורסם. פינק חילק כיפות לבנות עם ציורים של ארבעה לבבות והמשפט "ואהבת לרעך כמוך", ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' קיבלה את בוחרי המפלגה עם גרברה אדומה.


  פורסם לראשונה 11/02/2019 20:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים