שתף קטע נבחר

בני גנץ: "גוש עציון יישאר נכס אסטרטגי"

הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר חוסן לישראל שלא התבטא באופן מפורש על עמדותיו המדיניות, ביקר בבית ספר שדה בכפר עציון, ובהקדשה שהשאיר בספר האורחים רמז על תפיסת עולמו בעניין ההתנחלויות

 

אחרי שיו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, הגיע אתמול (שני) לביקור תנחומים בבית משפחתה של אורי אנסבכר ז"ל שנרצחה בשבוע שעבר, הרמטכ"ל לשעבר המשיך לסיור בגוש עציון.

 

גנץ ביקר בקיבוץ כפר עציון ונכנס לאתר המורשת של הגוש בתוך בית ספר שדה מקומי. בסיום הביקור גנץ השאיר בספר האורחים הקדשה שממנה ניתן להסיק לגבי תפיסת עולמו בסוגיה.

 

בני גנץ בביקור בגוש עציון כותב הקדשה בספר האורחים ()
בני גנץ בכפר עציון

המכתב של גנץ ()
המכתב של גנץ

"ראי ארץ כמה אהבנו, כמה חלמנו, כמה לחמנו... והחלום התגשם!", כתב גנץ. "אמנם ביקור קצר, אך הרושם עז. עשייתכם בגוש ועשייתכם במוזיאון להמחשת המורשת והנחלתה לדורות הבאים, ראויה לכל הערכה", כתב והוסיף התייחסות מפורשות לעתיד גוש עציון בראייתו: "הגוש היה נכס אסטרטגי, רוחני, התיישבותי וביטחוני כאחד -

הוא ייוותר כזה לנצח ישראל. תודה, הערכה ואהבה גדולה, בני גנץ".

 

השחקן החדש במערכת הפוליטית בישראל לא התייחס עד כה באופן מפורש לעמדותיו המדיניות, ובנאומו הפומבי הראשון הסתפק בלומר ש"יבצר את גושי ההתיישבות". 

 

ירון רוזנטל, המנהל לשעבר של בית ספר שדה כפר עציון, אירח וליווה את גנץ בסיור. "גנץ היה מח"ט שלנו בצנחנים וכבר אז היה ברור לנו שמדובר במנהיג ערכי שיגיע רחוק", אמר רוזנטל. "גוש עציון הוא הבית הישראלי, ולכן הוא הבית של כל המפלגות הציוניות. שמחנו לארח את גנץ, ואנחנו בטוחים שהוא ומפלגתו ימשיכו לחזק את המפעל החלוצי שלנו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים