שתף קטע נבחר

גבאי: "הוכחנו שאנחנו פייטרים, לא ינצחו אותנו כל כך מהר"

אחרי שיעורי ההצבעה הגבוהים מהצפוי בפריימריז בעבודה, אמר יו"ר המפלגה כי היה "זה יום של אמונה במפלגתנו". גבאי שיבח את הרשימה שנבחרה וכינה אותה "הנבחרת הטובה ביותר בכנסת"

 
 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר הלילה (ב'), לאחר ההכרזה על תוצאות הפריימריז של המפלגה בגני התערוכה בתל אביב, כי המתפקדים, שהגיעו להצביע מעבר לשיעור הצפוי, הוכיחו "שאנחנו פייטרים שלא מנצחים אותנו כל כך מהר".

 

הפריימריז בעבודה - סיקור נרחב:

 

שמולי ושפיר בראש, כבל רק 15

שמולי אחרי הניצחון: "לרוץ קדימה ולא לראות בעיניים"

כבל אחרי התבוסה בפריימריז: "אין בי חרטה"

 

גבאי הוסיף כי הרשימה שנבחרה, בראשה עומדים הצעירים איציק שמולי וסתיו שפיר, היא "הנבחרת הטובה ביותר בכנסת. נבחרת שמכירה את כאבי הציבור, שמחוברת לעם. הם באמת נבחרי ציבור. הם עברו תהליך קשה של ללמוד מה הציבור רוצה ולהיות שליח ציבור. לכן, יותר מתמיד, אני גאה בדמוקרטיה של מפלגת העבודה".

 

פריימריז מפלגת העבודה  (צילום: מוטי קמחי)
גבאי בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)

פריימריז מפלגת העבודה  (צילום: מוטי קמחי)
"הנבחרת הטובה ביותר". אחרי פרסום התוצאות(צילום: מוטי קמחי)

אבי גבאי איציק שמולי  ()
מנשק את המנצח הגדול בפריימריז, ח"כ שמולי

פריימריז מפלגת העבודה  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

תוצאות הפריימריז בעבודה ()

"הלילה אני גאה להיות יו"ר מפלגת העבודה", אמר גבאי בפתח דבריו. "ריגשתם אותי. ריגשתם אותנו. כל היום אני מקבל הודעות ותמונות של אנשים שעומדים בתור ארוך ואומרים לי: זה התור המשמח ביותר שבו עמדנו. אנשים שעומדים בקור הירושלמי ולא מקטרים אלא גאים ללכת להצביע לנבחרת הטובה בישראל. חברים. זה יום של אמונה במפלגה שלנו".

 

לדבריו, "זאת הנבחרת שתדע לשמור על ביטחון המדינה, לנהל מו"מ מדיני של ממש, לשמור על הדמוקרטיה ולדאוג באמת לחיים של אזרחי המדינה היקרים. זאת נבחרת שתדע לחבק בחזרה את המיעוטים בישראל - ערבים, דרוזים, צ'רקסים ובדואים ותחזיר את ערך השיוויון לספר החוקים שלנו".

 

 

פריימריז מפלגת העבודה  (צילום: מוטי קמחי)
עם ח"כ פרץ (צילום: מוטי קמחי)

פריימריז מפלגת העבודה  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

פריימריז במפלגת העבודה (צילום: AFP)
גבאי מצביע בפריימריז(צילום: AFP)

בפריימריז השתתפו 33,690 מחברי המפלגה, שהם 56.4% מכלל המתפקדים - אחוז הצבעה גבוה במיוחד לאור הסקרים הלא-מחמיאים. ח"כ איציק שמולי ניצח בפריימריז וימוקם במקום השלישי ברשימה, אחריו נמצאת חברתו למחאה החברתית של קיץ 2011, ח"כ סתיו שפיר. במקום החמישי ברשימת העבודה לכנסת נמצאת יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' ואחריה ח"כ עמיר פרץ, שעמד בעבר בראשות המפלגה. ח"כ מרב מיכאלי נמצאת במקום השביעי ברשימה.

 

במקום השמיני ברשימה נמצא ח"כ עמר בר-לב, אחריו ח"כ רויטל סויד ובמקום ה-11 נמצא מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני. במקום ה-12 ברשימה לכנסת נמצא המועמד החדש יאיא (יאיר) פינק, שהיה יועצה של שלי יחימוביץ'.

 

גבאי לא התייחס בדבריו למי שהיה יריבו לאורך התקופה שהובילה לפריימריז אך התפייס עימו בהמשך, איתן כבל. כבל נדחק למקום ה-15 וצפוי להישאר מחוץ לכנסת ה-21. לאחר היוודע דבר התוצאות אמר כבל ל-ynet כי "אין בי שום חרטה על מה שעשיתי, ובדיעבד הייתי עושה הכל בדיוק אותו הדבר. אני מסיים את היום הזה בראש מורם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים