שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ועדת הבחירות של הליכוד: כל תוצאות הקלפיות יוזנו בשנית בפיקוח משקיפים

  הוועדה קבעה כי כל תוצאות הקלפיות בבחירות המקדימות יוקלדו בשנית וההזנה תוצג על מסכי וידאו, כך שהמשקיפים יוכלו לעקוב אחריה. כעת יגויס כוח אדם לטובת הספירה. במקביל החלו חיפושים לאולם למטרה זו

   

  בחירות פריימריז הליכוד 2019 ()
  קלפיות בליכוד

  ועדת הבחירות של הליכוד קבעה היום (ג') כי כל תוצאות הקלפיות בבחירות המקדימות יוזנו בשנית בפיקוח משקיפים.

   

  ההזנה תוצג על מסכי וידאו כדי שהמשקיפים יוכלו לעקוב אחריה. עוד הודיעה הוועדה כי אנשיה יחלו בחיפושים אחר אולם לטובת הספירה. כעת מגויס כוח אדם לשם המטרה. 

   

  במקביל, ועדת הבחירות של מפלגת השלטון קבעה כי קרן ברק תשובץ במקום ה-25 השמור ל"אישה חדשה" ברשימת הליכוד לכנסת. המשמעות: ח"כ שרן השכל תידחק מהמקום ה-29 למקום ה-43 הלא ריאלי ברשימה, וההערכה היא שהשכל תערער על ההחלטה לבית משפט. את ברק ייצג עו"ד עמית חדד מול העותרים, בהם גם ח"כ השכל.  

  טפסי רישום פריימריז ליכוד ()
  דוגמאות לפרוטוקולים שאינם מתאימים לתוצאות שהוזנו

  טפסי רישום פריימריז ליכוד ()

  טפסי רישום פריימריז ליכוד ()

  שי גלילי ()
  מבקר הליכוד, שי גלילי

  "יש הבדל גדול בין זיופים לאי-סדרים" 

  מוקדם יותר היום אמר יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס מנחם נאמן, כי "יש הבדל גדול בין זיופים לאי-סדרים, אי סדרים יכולים להיות גם בתום לב. זה נובע מכך שאנשים שצריכים לספור כל כך הרבה קולות, ולהעביר מכאן לכאן בלי להתבלבל בשורות ובמספרים. זה קורה. אין בעיה עם ספירת הפתקים, רק עם ההקלדה, אותה אנו מבצעים מחדש. אנו שוקלים להציב משקיפים על המקלידים בזמן שיקלידו מחדש, כדי שתהיה בדיקה על בדיקה, שלא יהיו שום טעויות".

   

  השופט נאמן נשאל בריאיון בגלי צה"ל כיצד התבצעה הספירה - והשיב: "בלילה, כשספרו, העבירו את המספרים לדפי על-ידי כך שסימנו כל אחד כמה הוא קיבל. את זה העבירו למרכז הקלדה בכפר המכבייה - שם ישב צוות גדול ועייף וקרו טעויות".

  בחירות 2019 רשימת הליכוד ליכוד כנסת 21 מעודכן 11.2 ()

  פרסום התוצאות לפי קלפיות והטענות על פערים בין מספר הקולות שהוקלדו בטופס הסופי לבין מספר המצביעים, גררו מאז עיסוק מוגבר בנושא של שרים בכירים ברשימת הליכוד ושל חברי כנסת.

   

  בחלק מן המקרים, הפער בין המקומות ברשימה מסתכם בכמה עשרות בודדות של קולות ולכן הספירה החוזרת, אם אמנם תהיה כזאת, עשויה להיות גורלית עבור חלק מהמועמדים. בתלונות ראשונות שהגיעו למבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי - שהתערב בסוגיה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - נטען כי ישנם לפחות שני שרים וחבר כנסת אחד שאמורים לשפר את מיקומם.

   

  בית הדין של הליכוד דן בנושא השריונים    (צילום: טל שמעוני )

  בית הדין של הליכוד דן בנושא השריונים    (צילום: טל שמעוני )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפער בין השרים יואב גלנט ויריב לוין עומד על 160 קולות לטובת גלנט, שתפס את המקום השביעי ברשימה. לפי הטענות שהעלה עו״ד גלילי, בקלפי בקריית מלאכי גלנט קיבל 640 קולות בעוד מספר המצביעים עמד על 60 בלבד. כלומר: גם אם כל המצביעים הרשומים באותה קלפי הצביעו לגלנט, עדיין נרשמו עבורו מאות קולות יותר ממה שאמור היה לקבל על פי הרישומים. אם הקלפי תיפסל, או שיקוזזו לגלנט הקולות על פי דרישת המבקר, ייתכן שהשר לוין ימוקם לפניו

   

  מקרה דומה הוא זה של השרים אופיר אקוניס וצחי הנגבי - רק 17 קולות מפרידים ביניהם. על פי מכתב התלונה, בקלפי שבמצפה יריחו נרשמו 153 מצביעים אולם אקוניס קיבל שם 229 קולות. כלומר- 79 קולות יותר מהמקסימום באותה קלפי.

   

  נתניהו מתייחס לתוצאות הפריימריז בליכוד

  נתניהו מתייחס לתוצאות הפריימריז בליכוד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גם לגבי המיקומים של חברי הכנסת דוד ביטן ויואב קיש התעוררו שאלות. על פי הנתונים הרשמיים שפורסמו, הפער עומד על 147 קולות בין קיש (מקום 24) לבין ביטן (מקום 25), אולם לפי התלונות מהקלפי ביישוב כיסרא סמיע - שלפי מבקר הליכוד נתוניה כלל לא שוקללו - ביטן עולה על קיש ועוקף אותו ברשימה.

   

  בנוסף לפערים נבדקות טענות גם על גריעת קולות של מועמדים ואי הקלדתם. כך לדוגמה, פרוטוקולים שהגיעו מקלפיות שונות, בהן מתל אביב, החסירו מגדעון סער בשתי קלפיות יחד יותר מ-100 קולות שנרשמו בפרוטוקולים של הקלפי אבל לא הוקלדו בחמ״ל הליכוד. גם באשדוד נבדקים חוסרים של כמה עשרות קולות, ובמצפה יריחו כלל לא הוזנו נתוני ההצבעה עבור גדעון סער שמסתכמים על פי הפרוטוקולים ב-55 קולות.

   

  הפער בין סער ובין גלעד ארדן הממוקם לפניו הוא 550 קולות, ואם תושלם הספירה וישולמו החוסרים מכל הקלפיות בארץ, ייתכן שסער ידלג מקום אחד קדימה וייכנס לשלישייה המובילה (ברשימה הארצית, כלומר מקום רביעי יחד עם נתניהו).

   

  ראש הממשלה נתניהו הודיע אמש לבית הדין של הליכוד כי הוא מוכן לוותר על השריון שקיבל למקום ה-21 ברשימת הליכוד לכנסת. במקום השריון במקום ה-21, נתניהו יקבל שריון במקום ה-28 ברשימה, לצד שריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות. מדוברות ראש הממשלה נמסר כי המהלך נעשה "מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר" שעתרו לביטול השריונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים