שתף קטע נבחר

נתניהו לצד קציני חיל הים: "הטילים שלנו יכולים להגיע רחוק מאוד"

בסיור בבסיס חיל הים בחיפה הזהיר רה"מ את איראן, יממה לאחר שבכיר במשמרות המהפכה איים בהחרבת חיפה ות"א. הוא הצטלם לצד חיילים, שבוע לאחר שהיועמ"ש אסר עליו לעשות זאת, למעט במקרה של הרתעת אויב

 

 

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר היום (ג') בבסיס חיל הים בחיפה. "הטילים שלנו יכולים להגיע רחוק מאוד, מול כל אויב, כולל השלוחות של איראן באזורנו. אנחנו פועלים כל הזמן לפי הצורך שלנו למנוע מאיראן ומגרורותיה להתבסס בגבולנו הצפוני ובאזורנו בכלל. אנחנו עושים כל מה שצריך", אמר נתניהו במהלך הסיור.

 

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ליווה את נתניהו במהלך הביקור וסקר בפניו את פעילות הזרוע. "אני מתרשם מאוד מהכוחנות של חיל הים, בבניין הכוח ובהפעלת הכוח. חיל הים הוא מרכיב ראשון במעלה של כוח ההגנה וכוח ההרתעה של ישראל מול משימות עליונות שיש לנו בשני התחומים הללו", אמר נתניהו.

סיור של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס חיל הים בחיפה  (צילום: חיים צח לע
נתניהו בבסיס חיל הים(צילום: חיים צח לע"מ)

סיור של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס חיל הים בחיפה  (צילום: חיים צח לע
ראש הממשלה לצד קציני חיל הים(צילום: חיים צח לע"מ)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אסר בשבוע שעבר על נתניהו או על כל מועמד אחר להשתמש בצה"ל לצורך תעמולת בחירות, והורה למחוק תמונות וסרטונים עם חיילים שפורסמו בדפי הפייסבוק של ראש הממשלה ואחרים מאז ינואר.

 

האיסור כולל התייחסויות פוליטיות של ראש הממשלה במתקני צה"ל תוך כדי סיורים וביקורים שהוא עורך בהם, למעט במקרים חריגים כגון הרתעת אויב או אירוע שנהוג בצה"ל שראש הממשלה משתתף בו. האיסור הוטל בתגובה לעתירה של מפלגת העבודה נגד שימוש פוליטי בצה"ל מצד הליכוד וראש הממשלה בתקופת הבחירות.

 

אתמול אמר סגן ראש המחלקה המדינית במשמרות המהפכה של איראן, יאדוללה ג'וואני, כי "אם ארצות הברית תתקוף אותנו – טהרן תחריב את תל אביב וחיפה". הוא הוסיף: "לארה"ב אין אומץ לירות לעברנו כדור אחד למרות כוחה הצבאי הרב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח לע"מ
נתניהו בבסיס חיל הים בחיפה
צילום: חיים צח לע"מ
מומלצים