שתף קטע נבחר

השביתה שעלולה ליצור למובטלים חובות למדינה‏

פוטרתם? לא תוכלו לקבל דמי אבטלה בגלל השביתה בשירות התעסוקה, שנמשכת כבר חודש. אם במקרה מצאתם עבודה תמשיכו לקבל דמי אבטלה, ותידרשו להחזיר את ה"חוב" בתום השביתה

נמשכת השביתה בשירות התעסוקה: עשרות אלפי מובטלים טריים לא יקבלו דמי אבטלה, ואלפי מובטלים שמצאו עבודה עלולים למצוא עצמם בחוב למדינה. הסיבה: שביתת ועד עובדי השירות בשירות התעסוקה, שמתנהלת כמעט חודש.

 

הקלות למקבלי דמי אבטלה עקב השביתה בשירות התעסוקה

השביתה בשירות התעסוקה: 20 אלף מובטלים לא יקבלו את דמי האבטלה לחודש ינואר

שביתה בשירות התעסוקה, הסניפים יהיו סגורים

 

כפי שפורסם ב-ynet, השביתה החלה ב-15 בינואר, בגיבוי ההסתדרות, מכיוון שהעובדים דורשים לקלוט עובדי קבלן להעסקה ישירה בשירות התעסוקה. במו"מ מול משרד האוצר טרם הושגה פריצת דרך.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

לשכת התעסוקה (צילום: ירון ברנר ) (צילום: ירון ברנר )
לשכת התעסוקה(צילום: ירון ברנר )
 

לפי ועד העובדים, מדי חודש מפוטרים כ-20 אלף איש. אותם 20 אלף עובדים שפוטרו בינואר לא יוכלו לקבל דמי אבטלה בחודש הקרוב בגלל השביתה. בהנהלת שירות התעסוקה מסבירים שיעניקו לאותם מובטלים את הכסף באופן רטרואקטיבי, אך זה לא יעזור למי שזקוקים לכסף מיידית.

 

לפי ועד העובדים והנהלת הארגון, כל מי שכבר הוגדר כמובטל ימשיך לקבל את דמי האבטלה, כך שמי שנותרו מובטלים לא ייפגעו. לעומתם, מי שכבר מצאו עבודה ימשיכו לקבל כסף משירות התעסוקה - ויידרשו להחזירו בתום השביתה. עם זאת, השבת הכספים צפויה להיות גמישה ובפעימות.

 

"נוצר מצב אבסורדי", אומר יו"ר הוועד עופר לוי, "יש מובטלים אמיתיים שזקוקים לדמי האבטלה ולא מקבלים לעומת כאלה שכבר חזרו לעבודה ויקבלו כספים לחינם".

 

"שר האוצר שותק"

לוי המשיך ותקף את שר האוצר משה כחלון, ואמר כי "מתברר שבניגוד לסיסמת הקמפיין שלו, הוא היחיד שממש לא אכפת לו. עשרות אלפי דורשי עבודה לא מקבלים את דמי האבטלה וכחלון שותק. הוא מאפשר לפקידי משרדו למרוח את המו"מ במקום לדפוק על השולחן ולנסות להביא לפתרון מיידי. אנחנו קוראים לשר האוצר להראות שסיסמת הבחירות שלו אינה מילים ריקות".

 

מהנהלת שירות התעסוקה נמסר: "מזה זמן מתקיים מו"מ בהשתתפות ההסתדרות, ועד העובדים, הנהלת השירות ומשרד האוצר. אנו קוראים לאנשי האוצר להאיץ את המו"מ ולהגיע להבנות עם כל השותפים כדי להביא את השביתה לסיומה ולצמצם את הפגיעה במובטלים. עד אז, הנהלת השירות עושה מאמצים כדי לצמצם את הפגיעה בציבור דורשי העבודה".

 

ממשרד האוצר נמסר: "בימים אלו מתקיים מו"מ עם ועד עובדי שירות התעסוקה. לאור חשיבות תוכנית 'מעגלי תעסוקה' והבטחת שירות איכותי לכלל תובעי הבטחת הכנסה ומקבלי הקצבאות, אנו מפצירים בוועד להמשיך במו"מ, מבלי להפסיק הפעילות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד שניידר
חובות בחסות שירות התעסוקה
צילום: אלעד שניידר
מומלצים