שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בדרך להצטרף לגנץ: יו"ר ההסתדרות ומועמדת חרדית

  אבי ניסנקורן שוקל לעזוב את ההסתדרות פחות משנתיים לאחר בחירתו. הערכה: יקבל הבטחה לתפקיד שר, אם גנץ ירכיב את הממשלה. עומר ינקלביץ, בת 41 ואם לחמישה מבית שמש, צפויה להשתבץ בעשירייה השנייה

  מועמדת חרדית מצטרפת, ויו"ר ההסתדרות בדרך: אבי ניסנקורן שוקל ברצינות לעזוב את ההסתדרות ולהשתלב ברשימה לכנסת של מפלגתו של בני גנץ, "חוסן לישראל". זאת, פחות משנתיים לאחר שנבחר לתפקיד. ההערכה היא כי ניסנקורן ישולב במקום גבוה עם הבטחה לתפקיד שר, אם גנץ ירכיב את הממשלה. לצד זאת, הצטרפה למפלגה גם עומר ינקלביץ, חרדית מבית שמש. מדובר בנציגה ראשונה מהמגזר החרדי שמשתלבת ברשימתו של הרמטכ"ל לשעבר. ככל הנראה היא תשובץ בעשירייה השנייה.

  יו
  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן(צילום: אורן כהן)

  עומר ינקלביץ (צילום: אבישג שאר ישוב )
  תקפה את המאבק נגד ההפרדה המגדרית בציבור החרדי. ינקלביץ(צילום: אבישג שאר ישוב )

  ינקלביץ (41) נשואה ואם לחמישה ילדים, היא עורכת דין, מרצה, פעילה חברתית ומייסדת קרן "רק התחלנו" למען הפריפריה בישראל. היא חברה ופעילה בקהילה החרדית האנגלו-סכסית בבית שמש. ינקלביץ מוכרת מאוד בקהילה החרדית ובמסגרת פעילותה החברתית היא הקימה מיזם, שנקרא "אמנות ואמונה - המרכז לאמנות ברוח יהודית". בנוסף,הקימה את מרכז "עלמא", המעניק סיוע משפטי לנשים חרדיות.

   

  ינקלביץ תקפה את המאבק שמנהלים ארגונים בישראל נגד ההפרדה המגדרית בציבור החרדי, וטענה כי מדובר ב"רדיפה אנטי חרדית המבקשת לכפות ערכים חילוניים על הציבור החרדי". לטענתה, המאבק נגד הפרדה מגדרית אצל החרדים מונע מנשים חרדיות להתקדם.

   

   
  בני גנץ (צילום: שריה דיאמנט)
  בני גנץ(צילום: שריה דיאמנט)

  ממפלגת חוסן לישראל נמסר: "חוסן ישראל בראשות בני גנץ תציג רשימה הכוללת אישים מכל גווני הקשת החברתית, ימין ושמאל, פריפריה ומרכז, דתות ועדות שונות. היות ובכל כמה שעות מגיעות בקשות לאישור שמות, אנו לא מאשרים ולא מכחישים אף שם שמועלה על ידי התקשורת".

   

  אתמול (ד') מתח גנץ ביקורת על דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודה כי ישראל היא זו שאחראית לתקיפה בקוניטרה שבסוריה לפני כמה ימים: "שנינו פטריוטים ועכשיו מתמודדים האחד מול השני. אני מבקש ואני דורש - ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור: הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולות לסכן את חיילי צה"ל".

   

  גנץ חזר על כוונתו להקים ממשלת אחדות לאומית בראשותו: "יצאנו למסע. למסע הזה יש נקודת סיום אחת ויחידה - ניצחון בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית לאומית. אנחנו האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון. הצלחנו להבהיר לכולם את מה שאנחנו ידענו כבר מתחילת הדרך - אפשר וצריך להחליף את השלטון, וב-9 באפריל, בכוחות משותפים, ננצח ונחליף את השלטון".

   

  בשבוע שעבר חשפו חוסן לישראל של גנץ ותל"ם בראשות שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון שבעה שמות שישובצו במקומות מרכזיים ברשימה המאוחדת. העיתונאית מיקי חיימוביץ' ברשימה, כמו גם מירב כהן, מובילת מאבק "עושק הקשישים", ואורית פרקש-הכהן, לשעבר יו"ר רשות החשמל. השמות הנוספים: איש החינוך חילי טרופר, הפוביליציסט ד"ר יועז הנדל, ראש מועצת ירוחם לשעבר מיכאל ביטון ועו"ד צבי האוזר, לשעבר מזכיר הממשלה. הנדל ישובץ במקום ה-5 המשוריין למפלגת תל"ם של בוגי יעלון והאוזר במקום ה-8 המשוריין גם הוא.


  פורסם לראשונה 14/02/2019 06:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן כהן
  אבי ניסנקורן
  צילום: אורן כהן
  מומלצים