שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  צו מניעה זמני לאוטובוס השבת של מפלגת העבודה

  שעות ספורות לפני שאוטובוס השבת של מפלגת העבודה צפוי היה לצאת מראשון לציון - עתרה תנועת ש"ס לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לבטל את המהלך ואף טענו כי מדובר בעבירה פלילית. הוועדה הוציאה צו מניעה זמני וקבעה כי האוטובוס יוכל לפעול רק בתשלום. העבודה: "לא התרסה נגד אף אוכלוסייה"

  האם מערכת הבחירות מחזירה לסדר היום הציבורי והפוליטי את המאבק על השבת? תנועת ש"ס עתרה הבוקר (ו') לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לבטל את אוטובוס השבת שמפלגת העבודה אמורה להפעיל הערב לראשונה בראשון לציון. סמוך ל-15:00 ועדת הבחירות המרכזית הוציאה צו מניעה זמני וקבעה כי האוטובוס יוכל לפעול רק בתשלום.

   

  אוטובוס השבת של מפלגת העבודה ()
  אוטובוס השבת של מפלגת העבודה

  מפלגת העבודה החליטה להפעיל מדי שבת אוטובוס בערים שונות ברחבי הארץ, כשהראשון אמור היה לצאת הערב, כאמור, מראשון לציון. בעבודה הסבירו כי "לאור ההצלחה של הפעלת התחבורה הציבורית בשבת בעיר טבריה בשבוע שעבר, מפלגת העבודה יוזמת פרויקט 'אוטובוס השבת' לטובת הציבור החילוני והמסורתי בישראל.

   

  "אוטובוס השבת של מפלגת העבודה יפעל בכל שבת בעיר אחרת ברחבי הארץ לרווחת התושבים בחינם, ללא עלות", נאמר תחילה

   

  אלא שבש"ס, כך מתברר, לא ראו את המהלך בעין יפה - והחליטו לעתור לוועדת הבחירות נגד מפלגת העבודה בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות האסורה על-פי החוק וכי מדובר בעבירה פלילית.

   

  יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הוציא צו מניעה ארעי האוסר על מפלגת העבודה והעומד בראשה, אבי גבאי, להפעיל תחבורה ציבורית ללא עלות, עד קבלת החלטה אחרת. השופט מלצר קבע בהחלטתו כי "פעילות זו היא לכאורה בגדר תעמולת בחירות הקשורה במתן מתנות, האסורה לפי חוק הבחירות". מפלגת העובדה, אבי גבאי והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נדרשים להשיב לעתירת ש"ס בנושא עד ליום שני ב-14:00.

   

  ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "מה שקרה בשבוע שעבר בטבריה יקרה בערים חילוניות נוספות. זה חברתי, זה כלכלי וזה צודק. מפלגת העבודה מחויבת לקדם תחבורה ציבורית בשבת. זו לא התרסה נגד אף אוכלוסייה, אלא צורך חברתי. מאות אלפי אזרחים לא מוכנים לשלם אלפי שקלים על מוניות או להישאר בעוצר בבתים. הגיע הזמן לקדם תחבורה ציבורית בשבת בישראל".

    

  בטבריה אוטובוס השבת כבר פועל: "לא התרסה נגד הדת"

  בשבוע שעבר החל לפעול אוטובוס השבת הראשון בטבריה שיצא משיכון ד' לכיוון הטיילת - והיה מלא כמעט לחלוטין. לא רק תושבי העיר ניצלו את הנסיעה הראשונה בשבת. פוליטיקאים, אנשי עמותת "נוע תנוע" שארגנו את האוטובוס וראש העיר עצמו הצטרפו לנוסעים. "רוצים שוויון זכויות. נמאס מהכפייה החרדית והדתית", הכריז קובי ותקף את שר הפנים: "אריה דרעי צריך ללכת הביתה. רוב קהל הבוחרים שלו יצביע הפעם לליכוד".

   

  "חשוב להגיד שזו לא התרסה נגד הדת", הוסיף קובי, "זה עניין ברור של שוויון הזדמנויות ושוויון בהנגשה. לאפשר לאנשים להגיע אל הכינרת ואל האטרקציות בעיר. יש פה הרבה אנשים ובני נוער שידם אינה משגת, ואנחנו מנגישים את הפעילות".

   

  קונסטנטין מיכאלוב, תושב שיכון ד' שנמצא בחלקה העליון של טבריה, עלה על האוטובוס בנסיעה הראשונה כדי לבקר את קרובי משפחתו. "אני נוסע אליהם בכל שבת, ועד עכשיו הייתי משתמש במוניות. לפעמים הן עוברות באזור ולפעמים לא, וזה קשה".

   

  מיכאלוב אמר כי "עכשיו כשיש אוטובוס עם לוחות זמנים מסודרים זה מצוין. אני מקווה שראש העיר ימשיך עם הפרויקט בכל שבת".

   

   


  פורסם לראשונה 15/02/2019 13:25

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוטובוס השבת של מפלגת העבודה
  מומלצים