שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איחוד במרכז? "מגעים ישירים בין לפיד לגנץ"
  יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח, התייחס לאפשרות של איחוד בין המפלגות ואמר כי "זה לא רק מי יהיה מקום ראשון ומי שני, לא קיבלנו תשובות לשאלות מהות בנושאי ליבה". הוא הבהיר: "בלי תשובות לשאלות האלה, לא יהיה איחוד"

   

   

  חבר הכנסת עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, אישר כי "יש שיחות ומגעים, כולל מגעים ישירים, בין יאיר לפיד לבני גנץ". באירוע "שבתרבות" ברעננה התייחס שלח לאפשרות של איחוד בגוש המרכז, ואמר כי "האיחוד זה לא רק מי יהיה מקום ראשון ומי שני כפי שמוצג בתקשורת. איחוד זה גם שאלות מהות בנושאי ליבה, ועד עכשיו לא קיבלנו תשובות לשאלות. אני אומר חד משמעית: בלי תשובות לשאלות האלה, לא יהיה איחוד".

  יאיר לפיד בני גנץ (Photo: EPA, Avi Mualem)
  "יש מגעים ישירים". בני גנץ ויאיר לפיד(Photo: EPA, Avi Mualem)

  לדברי שלח, "אנחנו באים לעניין הזה של בחינת האיחוד בידיים נקיות ובנפש חפצה, ואנחנו רוצים לבחון אותו באמת וברצינות כדי לראות אם הדבר הזה באמת מביא למימוש האלטרנטיבה השלטונית". הוא הוסיף: "אנחנו רוצים לייצר בסוף מפלגת שלטון או רשימת שלטון. לרשימה הזאת צריכה להיות עמדות ברורות בנושאי ליבה. למשל: האם נכנסים או לא נכנסים לממשלה שנגד העומד בראשה יש כתב אישום - גם לפני השימוע? אנחנו בעמדה מאוד ברורה פה, ועל זה עדיין לא קיבלנו תשובה מחוסן לישראל".

   

  שלח אמר עוד על נושאי הליבה: "בנוסף, האם חוק גיוס ולימודי ליבה הן שאלות מהות? גם על זה לא קיבלנו תשובה. דבר נוסף. אני לא מבין מה זה חופש הצבעה בנושאים מדיניים כפי שנקבע בין בני גנץ ליעלון".

  ח
  ח"כ עפר שלח באירוע "שבתרבות" ברעננה

  בתחילת השבוע רמז לפיד על אפשרות לשיתוף פעולה עתידי עם מפלגתו של גנץ. על פי ההצעה שעליה דובר, יש עתיד וחוסן לישראל ירוצו אמנם בנפרד, אך יתחייבו מראש כי לאחר הבחירות תמליץ הקטנה מבין השתיים לנשיא המדינה להטיל על הגדולה יותר להרכיב את הממשלה.

   

  את האופציה הזו, של בלוק טכני משותף לשתי המפלגות, העלה לפיד בשיחות עם פעילים שערך לפיד בשבוע שעבר. במוצאי שבת הקודמת הפיצה יש עתיד הודעה בשמו של לפיד לאלפי פעילי המפלגה, ובה נכתב: "בשבועיים הקרובים נבחן אפשרויות לשיתוף פעולה עם מפלגות אחרות. יש לא מעט צורות לעשות את זה – ברשימה משותפת, באותו גוש, לפני הבחירות או אחריהן".

   

  באותה הודעה התחייב לפיד לטפל בשורת נושאים שעשויים מאוד להקשות עליו לשבת בממשלה עתידית של נתניהו. "מה שחשוב לנו הוא להפיל את הממשלה הרעה הזו", כתב, "אבל גם לעמוד בכל מה שהתחייבנו לו: תיקון חוק הלאום, ביטול חוק המרכולים, החזרת לימודי הליב"ה, העברת חוק גיוס עם שיניים, מלחמה חסרת פשרות בשחיתות השלטונית, העברת חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים וביטול הכספים הקואליציוניים לטובת הורדת יוקר המחיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים