שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עושה קניות, מחכה בדואר: תיעוד הנאשמת בפדופיליה שקיבלה לכאורה סיוע מליצמן
  חוקרים פרטיים צילמו את מלכה לייפר, הנאשמת בעשרות עבירות מין באוסטרליה, כשהיא מתפקדת כרגיל בשכונת מגוריה בארץ. בסוף השבוע דווח כי סגן שר הבריאות, החשוד שניסה להטות את חוות הדעת עליה, איים על אנשי משרדו

   

   

  פרשת הנאשמת בפדופיליה שזכתה לסיוע לכאורה מסגן השר יעקב ליצמן: מלכה לייפר, המורה המואשמת בעבירות פדופיליה באוסטרליה שנמלטה לישראל וטוענת לאי-שפיות, תועדה לפני מעט יותר משנה על ידי חוקרים פרטיים, כשהיא מנהלת אורח חיים רגיל ומתפקדת בעצמה. בתיעוד מדצמבר 2017 המתפרסם הערב (שבת) היא נראית בין השאר מסתובבת בשכונת מגוריה בירושלים, עורכת קניות וממתינה בסניף הדואר. בעקבות הסרטון, שהציג את לייפר כאדם נורמטיבי, הוגשה התלונה במשטרה שחידשה את הליכי ההסגרה נגדה. מנגד נעשתה במקביל פנייה מצד מקורבים לנאשמת לליצמן, בבקשה שיסייע לקבל חוות דעת פסיכיאטרית חדשה.

   

  מתוך התיעוד של החוקרים הפרטיים:

  תיעוד ממצלמה נסתרת מלכה לייפר החשודה פדופיליה ()

  תיעוד ממצלמה נסתרת מלכה לייפר החשודה פדופיליה ()

  תיעוד ממצלמה נסתרת מלכה לייפר החשודה פדופיליה ()

  המורה החשודה וסגן השר ליצמן (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
  המורה הנאשמת וסגן השר ליצמן(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)

  לייפר נאבקת נגד הסגרתה לאוסטרליה זה יותר מעשור. היא קיבלה חוות דעת פסיכיאטרית שלפיה אינה כשירה לעמוד לדין וכך הצליחה לחמוק מהסגרה. הפרשה חזרה בשבוע שעבר לכותרות בעקבות חקירתו של סגן השר ליצמן, החשוד כאמור שניסה להשפיע על חוות הדעת כדי למנוע את ההסגרה של לייפר. את הסרטון המוצג בכתבה זו תיעדו חוקרים פרטיים ששכר ארגון jcw הנלחם בעבירות מין בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

   

  JCW הוא ארגון שחושף עבירות מין בקהילות יהודיות ברחבי העולם. מייסד הארגון מאיר סילווד הבין שיהודים רבים שמואשמים בעבירות מין מנצלים את חוק השבות, עולים לארץ וחומקים מההליך הפלילי. לחלופין יש גם יהודים רבים שמבצעים את העבירות בישראל ובורחים לקהילות שונות ברחבי העולם. הארגון עובד עם רשויות החוק במדינות רבות ומביא להסגרה של אותם הפוגעים ומסייע לנפגעים.

   

  מאיר סיוולד, מייסד ארגון JCW, אמר: "לצערנו אנו רואים שפעם אחר פעם, עברייני מין בקהילות יהודיות שונות בעולם מנצלים את חוק השבות, ועולים לארץ רגע לפני מעצרם. הגיע הזמן שמדינת ישראל תסרב להיות מדינת מקלט לעברייני מין ותפעל להסגרתם לארצות המוצא".

   

  עורכי דינה: "היא חולת נפש" 

  סנגוריה של לייפר, עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד מסרו: "איננו יודעים את פרטי החשד אשר מיוחס לסגן השר ליצמן. עם זאת חשוב לציין בהקשר זה כי מרשתנו עצורה למעלה משנה בגין חוות דעת פסיכיאטרית אחת שקבעה כי הגב' לייפר בריאה וכשירה כביכול לעמוד לדין, וזאת לאחר שמספר דו-ספרתי של חוות דעת מתקופות שונות קבעו וקובעות גם כיום כי מדובר בחולת נפש שאיננה כשירה לעמוד לדין.

   

  "אם לא די בכך הרי שהפסיכיאטרים בשירות בתי הסוהר אינם מקבלים את הקביעה כי הגב' לייפר בריאה אלא מאבחנים אותה כחולת נפש ומעניקים לה בימים אלה ממש טיפול אנטי פסיכוטי משמעותי תוך הגברת המינונים מעת לעת. מכל מקום, רשויות המדינה ממש אינן מסייעות או מתערבות לטובת מרשתנו, למרבה הצער המצב הפוך. אנו סמוכים ובטוחים כי אף רחש לא ימנע מבית המשפט להגיע לחקר האמת במיטב הכלים המקצועיים העומדים לרשותו ודוחים כל ניסיון מטעם גורמים מעוניינים להשפיע על בית המשפט באמצעות פרסומים כאלו ואחרים".

   

  בליל שבת דווח כי המשטרה חושדת שליצמן איים על אנשי משרדו שאם לא יכתבו את חוות הדעת המבוקשת – הם ימצאו את עצמם מחוץ למשרד הבריאות ולשירות בריאות הנפש. בידי המשטרה, נטען, ראיה מרכזית המצביעה על החשדות. עוד דווח כי אחד ממקורביו של ליצמן אמר לאחד העדים בחקירה שאם לא יפעל לפי הוראותיו של ליצמן - יודח מתפקידו.

   

  בסביבתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחסו בימים האחרונים כמעט בביטול לחשדות נגדו בעבירות של הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. "הוא לא התערב בנושא ובכלל לא קשור לסיפור", אמרו מקורביו על הטענה שלפיה ניסה לטרפד במרמה את הסגרתה לאוסטרליה של מורה חרדית הנאשמת בפדופיליה. "הוא שיתף פעולה באופן מלא עם החקירה, שארכה כמה שעות, והיה רגוע מאוד – כי יודע שלא עשה דבר", מסרו.

   

  במשך כל תקופת כהונתו במשרד הבריאות נשמעו טענות דומות נגדו על התערבות שנויה במחלוקת מצדו לטובת אנשי שלומו - מרבו, האדמו"ר מגור, שאושפז בתנאים מיוחדים, ועד לחרדים מן השורה שהפעילו פרוטקציה וזכו לביקורים אישיים שלו בבית החולים וגם יחס מועדף כלפיהם מהצוותים הרפואיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים