שתף קטע נבחר

הורי החיילים הנאשמים נגד אושרת קוטלר: "חרצה את דינם ללא משפט"

הורי לוחמי נצח יהודה הנאשמים שהתעללו בעצורים פלסטינים זועמים על האמירה של מגישת החדשות 13 שלפיה חיילים הופכים ל"חיות אדם" בגלל הכיבוש: "אמירה אומללה ומכוערת שמציגה את השקפת עולמה המעוותת"

סערה פוליטית וציבורית בעקבות דבריה של מגישת החדשות 13 אושרת קוטלר על התנהגות לוחמי גדוד נצח יהודה הנאשמים בהתעללות בעצורים פלסטינים, ולפיה: "שולחים את הילדים לצבא, לשטחים ומקבלים אותם 'חיות אדם'. זו התוצאה של הכיבוש". הורי הלוחמים אמרו אמש (שבת) כי "מדובר באמירה אומללה ומכוערת שאין לה מקום בשיח הישראלי ובטח שלא על ידי מגישת חדשות שאמורה להציג עובדות ולא את השקפת עולמה המעוותת".

 

 

עוד אמרו ההורים כי "הבנים שלנו התגייסו לצה"ל מתוך תחושת שליחות וציונות, בחרו במסלול קשה ומפרך, ביקשו להיות לוחמים בצה"ל, לא רצו שום הנחות, מבצעים משימה מורכבת באחת הגזרות הכי מורכבות שיש. אלה טובי בניה של מדינת ישראל שלמרות שאיבדו רק לפני חודש שני חברים לנשק, הרימו את ראשם, הלכו זקופים, וביצעו כל משימה שהוטלה עליהם – ללא דופי".

 

עדויות החיילים שהתעללו בפלסטינים כפותים:

 

"קוטלר לא שאלה מי החיילים האלה, מה עברו כדי להתגייס, איזה קושי עצום חוו, ובחרה לכנות אותם במילים נוראיות. הבנים האלה היו במכינות קדם צבאיות, הצטיינו בשירותם, התמודדו עם מצבים מסובכים מאין כמותם רק כדי להעניק ביטחון לאזרחי ישראל. האירוע שבגינו הם נעצרו רק התחיל להתברר כעת וכבר עולות לגביו שאלות נוקבות שבראשן מדוע היה צריך להטיל עליהם משימה כה רגישה ומיותרת, מדוע לא קיבלו סיוע נפשי הולם לאחר הטראומה הקשה שחוו ומדוע למה לא הוכנו כראוי להובלת מחבלים שהיו מעורבים ברצח חבריהם".

 

עוד הוסיפו הורי הלוחמים כי קוטלר, "שישנה טוב ובטוח בלילות בזכות הבנים שלנו, בחרה לחרוץ את דינם ללא משפט, ומתבססת בין היתר על מצג שווא שמנסה לבנות התביעה הצבאית. הם הפכו את הבנים שלנו לשעירים לעזאזל, זורקים בכל הזדמנות אמירות קשות ובוטות, יוצרים תחושה מסולפת כאילו הם פושעים אלימים חסרי רסן, מנסים לצרוב תודעה בקרב הציבור שהם לא לוחמים גיבורים - אלא אחרוני העבריינים, ולכן לא פלא לשמוע שהפכו ל'חיות אדם'. אנחנו לא נוותר ולא נשקוט, נעשה הכול על מנת להגן על הבנים שלנו, זה מגיע להם, כמו שהם הגנו על הביטחון של אזרחי מדינת ישראל".

אושרת קוטלר החדשות 13 (צילום: החדשות 13)
אושרת קוטלר חוללה סערה פוליטית וציבורית (צילום: החדשות 13)
 

בסיום המהדורה ביקשה קוטלר להבהיר את דבריה: "אני מבקשת להדגיש ושתבינו, ילדיי שלי, וגם חבריהם, כולם לוחמים קרביים בשטחים כבר הרבה שנים, גם חבריי. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי אותם חיילים שהשליטה שלנו על הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע. רק אוסיף שמי שבאמת הקשיב לדבריי ולא רץ להתלהם עליי ברשת, בפתיח לכתבה, הבין שאני בכלל בעד להקל בעונשם של החיילים הנאשמים שכן אנחנו שלחנו אותם למציאות הבלתי אפשרית הזאת. טוב לכם? אני אמשיך להביע את דעתי בתוכנית הזאת. לא תצליחו להשתיק אותי".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדבריה של קוטלר ואמר כי הוא "גאה בחיילי צה"ל ואוהב אותם מאוד. דבריה של אושרת קוטלר ראויים לכל גינוי".

 

מפלגת הימין החדש הודיעה שתפנה מחר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות דבריה "המקוממים והמסיתים של מגישת החדשות אושרת קוטלר נגד חיילי צה"ל", ותבקש להעמידה לדין על פי סעיף 4 לחוק איסור לשון הרע. שר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט: "חיילי צה"ל מוסרים את נפשם כדי שכולנו, גם אושרת קוטלר, נוכל לישון בשקט. 'חיות אדם' הם המחבלים שרוצחים ילדים במיטתם, נערה שהולכת לטיול או משפחה שלמה שנוסעת בכביש. חיילי צה"ל הם הילדים שלנו והעוצמה שלנו. דבריה של קוטלר הם פגיעה בשמם הטוב של חיילי צה"ל הגיבורים והוצאת דיבתם".

 

 

אחד החיילים החשודים בהכאת פלסטינים בבית הדין הצבאי ביפו  (צילום: שאול גולן)
החיילים הנאשמים בבית המשפט(צילום: שאול גולן)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "שולחים את הילדים לצבא ומקבלים אותם ערכיים, מוסריים ופטריוטים עוד יותר מששלחנו אותם. זה הייחוד של הצבא שלנו, ואין לזה אח ורע בשום צבא אחר. כך היה וכך יהיה".

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם אמר: "אושרת קוטלר, דברי יפה על החיילים שלנו. צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. אני גאה בחיילי צה"ל. בזכותם אנחנו כאן". יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב אף הוא: "‏אושרת יקרה, מבין שאת עדיין בונה על שיריון אצל אחמד טיבי".

 

בישראל ביתנו אמרו: "שולחים את העיתונאים לשבת באולפן ממוזג עם משכורות עתק ומקבלים אותם מתנשאים. זאת התוצאה של הניתוק. אנחנו מחבקים את חיילי צה"ל".

 

מנגד, יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה: "כמה עלובה ועם זאת צפויה ההתנפלות על דברים צודקים של קוטלר. לא רוצים מציאות של כיבוש ואלימות? צריך לשנות אותה. לעצום עיניים ואז להתלהם על השליח זה לא הפיתרון".

 

ח"כ איימן עודה: "כל כך מפחדים לשמוע את המילה כיבוש בפריים טיים, אז אולי יותר פשוט לסיים אותו?".

 

בשלום עכשיו מסרו כי "מותר ורצוי להסתכל במראה לפעמים ולהודות ביושר בנזקי הכיבוש. מי שעתיד ילדיו חשוב לו, צריך לפעול לסיום הסכסוך ולא להמשך התחזוקה שלו, כי המחיר כבד. אז כשהימין מסלף ומסית, וכשחברי כנסת רצים להתקרנף, ראוי לתת במה לדבריה האמיצים של אושרת קוטלר".


פורסם לראשונה 16/02/2019 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: החדשות 13
אושרת קוטלר
צילום: החדשות 13
מומלצים