שתף קטע נבחר

צרפת: חקירה בעקבות המתקפה האנטישמית

הרשויות חוקרות את הקללות שהוטחו בפילוסוף והסופר היהודי-צרפתי אלן פינקלקראוט בהפגנת "האפודים הצהובים". "נעצר מוביל התהלוכה והקללות"

הרשויות בצרפת הודיעו היום (א') כי נפתחה חקירה בעקבות ההתקפה האנטישמית נגד הפילוסוף והסופר היהודי-צרפתי אלן פינקלקראוט, שנקלע להפגנת "האפודים הצהובים" במרכז פריז. שר הפנים, כריסטוף קסטנר, הודיע שהמשטרה עצרה חשוד אחד. לדבריו, "החשוד שנעצר מזוהה כמוביל התהלוכה והקללות. הוא זוהה על ידי המשטרה בצילומי הווידאו".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ  

 

 

בהפגנה שנערכה אתמול צעקו המפגינים לעבר פינקלקראוט: "צרפת שלנו, לא שלך", "לך מפה יהודי מסריח", "יהודי מלוכלך" ו"ציוניסט חלאה, זבל". המקרה תועד ועורר סערה בצרפת.

 

"חשתי בשנאה תהומית. מזל שכוחות הביטחון היו שם להגן עליי", אמר פינקלקראוט לכלי תקשורת בצרפת. "המפגינים כיוונו את הקריאות בעיקר לעמדות שלי בנוגע לישראל. יש בקרבם רגשות מאוד עוינים כלפי היהודים".

ההתקפה על אלן פינקלקראוט (Yahoo Actualités)
"מזל שכוחות הביטחון היו שם להגן עליי". פינקלקראוט(Yahoo Actualités)

ההתקפה על אלן פינקלקראוט (Yahoo Actualités)
(Yahoo Actualités)

בכירים במדינה, בהם הנשיא עמנואל מקרון, גינו את המתקפה האנטישמית. "הפגנת האנטישמיות כלפי פינקלקראוט לחלוטין איננה מייצגת את מי שאנחנו ואת מה שהופך אותנו לאומה גדולה", אמר מקרון. "לא נסבול גילויי אנטישמיות".

 

גם במפלגת הימין הקיצוני "החזית הלאומית" גינו את המתקפה. "כאשר מתקיפים ומקללים יהודי, מתקיפים את הרפובליקה", אמרה מנהיגת המפלגה מארין לה פן.

 

שר הפנים קסטנר אמר כי מחזה שכזה בלב פריז הוא בלתי נסלח ואינו מתקבל על הדעת. הוא אמר כי ייפגש באופן אישי עם פינקלקראוט נוכח "התפרצות של ההמון בצעקות אנטישמיות והשנאה המזעזעת. מזל שהמשטרה התערבה". לדבריו, "ההמון קרא את הקריאות הללו בפנים חשופות. אני מקווה שיזהו אותם וימצאו עמם הדין".

מחאת האפודים הצהובים פריז צרפת (צילום: MCT)
הפגנה של "האפודים הצהובים" בפריז(צילום: MCT)

מחאת האפודים הצהובים פריז צרפת (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

המתקפה על פינקלקראוט היא האחרונה בשורה של סדרת אירועים אנטישמיים שפקדה לאחרונה את צרפת, ביתה של הקהילה היהודית הגדולה בעולם מחוץ לארה"ב ולישראל. האירועים באו ברקע נתונים רשמיים של הרשויות בצרפת המצביעים על עלייה מדאיגה בתקיפות נגד יהודים: מספר המעשים האנטישמיים שדווחו ונחקרו עלה מ-311 בשנת 2017 ל-541 ב-2018.

 

בתנועת "האפודים הצהובים" שמקיימת בחודשים האחרונים ברחבי צרפת הפגנות, בהן גם אלימות, יש חברים הידועים בעמדותיהם הקיצוניות. מאז תחילת מחאת האפודים הצהובים בנובמבר נרשמו כמה אירועים אנטישמיים, וגורמים בממשלת צרפת הזהירו שפעילים קיצונים הסתתנו אל התנועה ומנצלים אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Yahoo Actualités
"חשתי בשנאה תהומית". פינקלקראוט
Yahoo Actualités
מומלצים