שתף קטע נבחר

"האפודים הצהובים" נגד איש הרוח: "יהודי מסריח, עוף מפה"

צרפת סוערת בעקבות התקפה אנטישמית במרכז פריז על איש הרוח, הפילוסוף והסופר היהודית-צרפתי, אלן פינקלקראוט, שנקלע להפגנת "האפודים הצהובים". הם קיללו אותו בבוטות וצעקו לעברו, בין היתר: "צרפת שלנו, לא שלך". מקרון: "הפגנת האנטישמיות הזו לא מייצגת אותנו". צפו בתיעוד

 

"צרפת שלנו, לא שלך", "לך מפה יהודי מסריח" וגם "יהודי מלוכלך": אלו מקצת הקריאות שלהן זכה הפילוסוף היהודי צרפתי, אלן פינקלקראוט, אתמול (שבת), לאחר שנקלע להפגנה של "האפודים הצהובים".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

התיעוד זכה לכותרות ראשיות בצרפת ולגינויים מקצה לקצה, לאחר שפינקלקראוט - איש אקדמיה, סופר ומגיש ברדיו הצרפתי - הותקף בשדרות מונפרנס שבפריז על ידי מפגינים, רובם ממוצא ערבי.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

כשזיהו את פינקלקראוט, החלו המפגינים לשרוק לעברו שריקות בוז ולקרוא קריאות גזעניות ואנטישמיות. בין השאר (העדינות יותר): "יהודי מלוכלך", "צרפת שלנו, לא שלך... עוף מפה", "אנחנו השולטים פה", "לך מפה יהודי מסריח", "ציוניסט חלאה, זבל".

 

מאוחר יותר צוטט פינקלקראוט בעיתונות הצרפתית כשאמר "חשתי בשנאה תהומית. מזל שכוחות הביטחון היו שם להגן עלי. המפגינים כיוונו את הקריאות בעיקר לעמדות שלי בנוגע לישראל. יש בקרבם רגשות מאוד עוינים כלפי היהודים".

 

עלייה של 74% באנטישמיות בצרפת

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, אמר כי "הפגנת האנטישמיות כלפי פינקלקראוט לחלוטין איננה מייצגת את את מה שאנחנו". עוד צייץ כי "בן המהגרים מפולין, שהפך לאיש האקדמיה הצרפתית, אלן פינקלקראוט, הוא לא רק אדם של מילים - אלא הסמל של מה שהאומה הצרפתית מאפשרת לכל אחד".

 

ההתקפה על אלן פינקלקראוט (Yahoo Actualités)
ההתקפה על אלן פינקלקראוט

 

שר הפנים, כריסטוף קסטנר, אמר כי מחזה שכזה בלב פריז הוא בלתי נסלח ואינו מתקבל על הדעת. הוא אמר כי ייפגש באופן אישי עם פינקלקראוט נוכח "התפרצות של ההמון בצעקות אנטישמיות והשנאה המזעזעת. מזל שהמשטרה התערבה". לדבריו, "ההמון קרא את הקריאות הללו בפנים חשופות. אני מקווה שיזהו אותם וימוצא עמם הדין".

 

באתר החדשות המוביל BFMTV מציינים כי בשנה האחרונה חלה עלייה חדה של 74% בפעולות אנטישמיות בצרפת. לגינויים הצטרף אף הפוליטיקאי הרפובליקני, אריק קיוטי, שאמר כי "תופעה זו היא בלתי מתקבלת על הדעת. מדובר בפעולה ברברית שצריכה להיות אסורה, וחייבים למצות את הדין".

 

על רקע מחאת "האפודים הצהובים" בחודשים האחרונים בצרפת, הפכו יהודי צרפת לכתובת מרכזית לנאצות ולביטויי אנטישמיות מצד המפגינים, כאשר הקהילה היהודית מאוימת וכתובות נאצה אנטישמיות צצות חדשות לבקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Yahoo Actualités
איש הרוח אלן פינקלקראוט מותקף
Yahoo Actualités
מומלצים