שתף קטע נבחר

המורשע ברצח שיעמוד למשפט חוזר אחרי 12 שנה: "לא מפסיק לבכות, כמה חיכיתי לזה"

ויקטור גואטה, שהורשע ברצח יצחק (איז'ו) שוורץ בנתניה ומרצה מאסר עולם, הגיב לראשונה להחלטה להעמידו למשפט חוזר. "כמה חיכיתי לזה", אמר בהקלטה שהגיעה ל-ynet. מוקדם יותר אמרו בפרקליטות כי "בחומר החדש לא נמצאה ראיה המלמדת על חפותו"

 

 

ויקטור גואטה, שמרצה מאסר עולם בגין הרשעתו ברצח יצחק (איזו) שוורץ בנתניה לפני 12 שנה ויעמוד למשפט בשנית, הגיב היום (א') לראשונה להחלטה ואמר: "אני לא מפסיק לבכות, כמה חיכיתי לזה". את הדברים אמר לפרקליטו, עו"ד ירום הלוי. ההקלטה הגיעה לידי ynet.

 

"אני לא מפסיק לבכות ולצחוק, אני בוכה וצוחק, העיניים שלי לשמיים, תודה רבה לך אלוהים שעשית לי את זה. כולי פרפרים, מה זה, איזה דבר, כמה חיכיתי לזה, אלוהים. הייתה לי נבואה: אחרי 15 שנה אני אצא מבית הסוהר. לא יודע איך, ככה הרגשתי", אמר עוד גואטה.

 

עוד אמר: "תראה איך הרשיעו אותי על כרעי תרנגולת, על האליבי שנתתי להם לאותו יום שעצרו אותי. אלוהים עדי, חולץ ממני אליבי בזמן שהייתי במצב על הפנים".

 

גואטה התייחס לתיק שבו יישפט מחדש ואמר: "הם אומרים שיש להם ראיות מוצקות. אני הורשעתי על סמך אמונה, לא על ראיות פורנזיות, לא DNA, על סמך אמונה. האמונה שנתמכה במדובב - שהמדינה פסלה אותו".

 

הפרקליטות הודיעה מוקדם יותר לבית המשפט העליון כי היא מסכימה לערוך משפט חוזר בעניינו של גואטה. בעקבות ההרשעה נגזר על גואטה מאסר עולם, וב-2009 דחה בית המשפט העליון את הערעור שלו.

 

ויקטור גואטה  (צילום: ירון ברנר)
ויקטור גואטה (צילום: ירון ברנר)
הבקשה של גואטה למשפט חוזר הוגשה בעקבות התפתחות שאירעה בשנת 2015 בחקירת פרשה אחרת מ-2004 רצח דורון סרוסי ז"ל. התברר כי בחומרים יש, בין היתר, הקלטות וחומרי חקירה שרלוונטיים גם להגנה של גואטה.

 

"בהקשר זה יודגש, כי בחומר החדש לא נמצאה ראיה המלמדת על חפותו של גואטה", צוין היום בהודעת הפרקליטות, שמתכוונת להמשיך ולבקש את הרשעתו ברצח של גואטה. "הרשעתו מבוססת על אדנים מוצקים".

 

בית המשפט העליון, שדחה בזמנו את הערעור של גואטה על הרצח, ציין אז כי "הרשעתו של המערער מבוססת כדבעי על ראיות חזקות ועדויות ברורות, ובעיקרן התוודויות המערער בפני אנשים שונים שעדויותיהם היו מהימנות על בית המשפט, המשתלבות לכדי תמונה שלמה ומלאה". בקשה שהגיש גואטה לדיון נוסף נדחתה.

עו
עו"ד ירום הלוי

הפרקליטות טענה כי החומר הקשור לחקירת רצח דורון סרוסי לא נכלל בתיק בשל "תקלה, שיסודה בכך ששני התיקים נחקרו במקביל על ידי שני צוותי חקירה נפרדים, כאשר ההקלטות הנזכרות בוצעו על ידי צוות החקירה בתיק סרוסי, כלפי מי שנחשד בשעתו בביצוע רצח סרוסי, ולכן תויקו רק בתיק הרצח של סרוסי ובטעות לא תויקו גם בתיקו של גואטה".

 

הפרקליטות מסרה את כל החומר לידיו של גואטה כבר ב-2015 ולאחר שלוש שנים הוא ביקש משפט חוזר. למרות זאת, הפרקליטות סבורה כאמור כי "יש די ראיות מעבר לספק סביר להוכחת הרשעתו של גואטה בעבירת רצח".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ויקטור גואטה
צילום: ירון ברנר
מומלצים