שתף קטע נבחר

חסות ישראלית לתערוכה עם דיוקן ערפאת

דיוקנו של היו"ר לשעבר של הרשות הפלסטינית הוצב במוזיאון תל אביב כחלק מתערוכה של צלם יפני, שזכתה לחסותו ומימונו של המשרד בראשו עומד ראש הממשלה נתניהו. משרד החוץ: "ניתנה חסות אך המשרד לא היה מעורב בתכני התערוכה"

 

דיוקן של יאסר ערפאת ()
דיוקן של יאסר ערפאת מוצג במוזיאון תל אביב

משרד החוץ, שמאז אתמול (יום א') עומד בראשו השר ישראל כץ כממלא מקום, העניק עוד לפני מינוי כץ חסות וסיוע כספי לתערוכת צילומים שבה מככב לא אחר מאשר היו"ר לשעבר של הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

 

מדובר בתערוכה של אמן הצילום היפני הירושי סוגימוטו שמוצגת במוזיאון תל אביב לאמנות. בתערוכה מוצגים 24 תצלומים גדולי ממדים בצבעי שחור ולבן שחלקם מציגים דיוקנאות של אישים שונים מההיסטוריה כפי שתועדו על ידי סוגימוטו במוזיאון השעווה מדאם טוסו בלונדון. אחד מאישים אלה הוא כאמור יאסר ערפאת.

 

בדברי ההקדם לתערוכה ובאתר המוזיאון נכתב, כי "התערוכה התאפשרה הודות לתרומתם של משפחת ג׳וליס רבינוביץ, תרומה אנונימית, ידידי מוזיאון תל אביב לאמנות, אוסף יגאל אהובי לאמנות ומשרד החוץ". ל-ynet נודע כי משרד החוץ לא רק העניק את חסותו לתערוכת הצילומים, אלא גם סייע במימון אירוחו של סוגימוטו שהגיע לפתיחת התערוכה.  

דיוקן של יאסר ערפאת ()
התערוכה בה מוצג דיוקנו של ערפאת

 


דיוקן של יאסר ערפאת ()
דברי ההקדמה בהם מופיעים נותני החסות

 

 

חיים, אזרח ישראלי שביקר בסוף השבוע במוזיאון וצפה בתערוכה הופתע לגלות את יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר, ותהה האם שר החוץ נתניהו נתן את אישורו לחסות משרד החוץ לתערוכה. "כחובב אמנות אני מאמין שאסור לצנזר תערוכות וגם אם איני רואה את הערך האמנותי הגדול בהצגת תמונתו של ערפאת דווקא, זכותו של המוזיאון לעשות זאת. יחד עם זאת, יותר מתמוהה העובדה שדווקא משרד החוץ הישראלי נותן חסות לתערוכה. אני משוכנע שאיש מהמשרד לא בדק לאן הולכת החסות. כולי תקווה שהמשרד עושה שימוש מושכל יותר בכספי המסים, במקומות אחרים".

 

תגובת משרד החוץ: "על רקע היות האמן דמות מוכרת ובינלאומית ולבקשת מוזיאון תל אביב אכן ניתנה חסות. משרד החוץ כלל לא היה מעורב בתכני התערוכה". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים