שתף קטע נבחר

בג"ץ המליץ למשוך את העתירה, וההסתדרות הכללית הוכרזה כארגון העובדים היציג בנמל אשדוד

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישה ההסתדרות הלאומית על החלטת בית הדין הארצי לעבודה להכיר בהסתדרות כגוף היציג בנמל. מדובר בהישג ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שהודיע אתמול על חבירתו למפלגתו של בני גנץ

ההסתדרות הכללית היא ארגון העובדים היציג של עובדי נמל אשדוד. כך קבע היום (ב') בג"ץ, זאת במסגרת דיון בערעור שהגישה ההסתדרות הלאומית על קביעה זהה של בית הדין הארצי לעבודה.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

חשיפה: כך ייראה נמל אשדוד החדש

תוכניות הממשלה ל-2019: אוסף סיסמאות ודחייה ברכבת הקלה

ועד עובדי מס הכנסה מחריף צעדים: השבתה כמעט מלאה

 

הדיון בנושא היה קצר, ולמעשה הסתיים בהמלצה של שלושת שופטי בג"ץ ניל הנדל, מני מזוז ואלכס שטיין, שלפיה ההסתדרות הלאומית תמשוך את הערעור שהגישה על קביעת בית הדין הארצי לעבודה ולאחר שזו נענתה, פסיקת בית הדין לעבודה הפכה לעובדה מוגמרת.

צילום אווירי נמל אשדוד (צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com)
נמל אשדוד(צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com)
 

עבור ההסתדרות מדובר בחדשות טובות, שמסיימות סאגה של כשנתיים, שהחלה למעשה עוד בבחירות הארציות לראשות ההסתדרות.

 

ניסינקורן ניסה לשכנע שהוא "בעל הבית"

יו"ר הארגון, אבי ניסנקורן, נאלץ לשכנע ערכאות משפטיות שונות שהוא "בעל הבית" שם, למרות מאות טפסי התפקדות לכאורה שהציגו מציאות שונה. נמל אשדוד הוא אחד המעוזים החשובים של ניסנקורן, ובשיאו של הויכוח על מי הוא ארגון העובדים היציג, ההסתדרות הלאומית אף פעלה בשילוב עם אלון חסן, יו"ר הוועד המיתולוגי לשעבר של נמל אשדוד, במטרה לשכנע את העובדים לעבור צד.

  

בהסתדרות הכללית ברכו על התוצאה, וטענו שבמהלך הדיון הבהירו שופטי ההרכב את דעתם, לפיה העתירה אינה מגלמת בתוכה עילה להתערבות בג״ץ, כי היא תיאורטית וכי פסק הדין ניתן מכח מומחיותו של בית הדין הארצי לעבודה ביחסי עבודה קיבוציים.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שכבר הודיע על חבירתו למפלגת "חוסן לישראל" בראשון בני גנץ, צוטט באומרו ש"זהו ניצחון ברור של ההסתדרות הכללית על ההסתדרות הלאומית, שניסתה בכל דרך לחרחר מלחמה ולפגוע בעבודה המאורגנת ובעובדי נמל אשדוד. ההסתדרות הכללית הייתה, הינה ותמשיך להיות הבית האמיתי של עובדי נמל אשדוד וכל הנמלים בישראל".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, סיכם שבית המשפט העליון סגר סופית את הניסיון של ההסתדרות הלאומית לקנות יציגות בנמל ולפלג בין עובדיו.

 

את ההסתדרות ייצגו בהליך עורכות הדין ארנה לין וג׳קלין סילברמן ממשרד ארנה לין ושות׳, המשנה ליועמ״ש באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות - עו״ד אלעד מורג, ועורכות הדין מאיה צחור-אבירם וסיון רדיאן מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com
נמל אשדוד
צילום: ישראל ברדוגו, israelonair.com
מומלצים