שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אין אמוניה, אין ארנונה: העירייה תובעת את חיפה כימיקלים
  חיפה כימיקלים נתבעת לשלם לעיריית חיפה כ-7 מיליון שקל בטענה כי הפסיקה לשלם ארנונה עבור מפעל שנמצא במתחם בתי הזיקוק. "הכרזה חד צדדית שהנכס פטור היא בלתי סבירה", נטען בתביעה. חיפה גרופ: "מפתיע שלאחר שהמפעל סגור ואינו ראוי לשימוש כבר למעלה משנה וחצי, היא נזכרת לדרוש את הארנונה"

  עיריית חיפה הגישה אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה בסך כשבעה מיליון שקל נגד חיפה כימיקלים - בגלל חוב ארנונה.

   

  עיריית ירושלים: רמי לוי לא משלם ארנונה

  קנס לחיפה כימיקלים: "מכל האמוניה הופעל ללא רישיון"

  דרמה במשק האנרגיה: חברת החשמל ושותפות תמר במו"מ להקפאת התייקרות הגז

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  הנכס, שנמצא במתחם בתי הזיקוק בחיפה, שימש כמפעל לייצור דשנים וכימיקלים. לטענת העירייה, במהלך שנת 2018 טענה חיפה כימיקלים שיש לפטור את הנכס מתשלום ארנונה החל מאפריל 2017, וכן טענה שמדובר בנכס לא ראוי לשימוש - מאחר שאינו יכול לפעול עוד בשל עצירת אספקת האמוניה, חומר גלם מרכזי בהליך הייצור.

  בתי הזיקוק בחיפה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  בתי הזיקוק בחיפה(צילום: עידו ארז)

  לטענת העירייה, במקביל לערר שהגישה חיפה כימיקלים היא "חדלה לחלוטין לשלם ארנונה, ובכל שנת 2018 לא שילמה לעירייה בגין הנכס ולו שקל בודד אחד בגין הארנונה. עצירת התשלומים על בסיס הכרזה חד צדדית שהנכס הרוס ופטור לחלוטין מארנונה היא בלתי סבירה בעליל", נטען.

   

  פטור מוחלט מארנונה לנכס הרוס ניתן במקרי הרס ונזק פיזי קיצוני השולל מהנכס את תכונותיו כבניין, נטען בתביעה, "ואין זה מתקבל על הדעת שמפעל יהפוך בין לילה לנכס הרוס רק כי אין אספקה של חומר גלם".

   

  עוד הודגש בתביעה שבהתחשב בסכומי הארנונה הגבוהים בהם מדובר - הימנעות מוחלטת מתשלומם גורמת להכבדה ניכרת על תקציבה השוטף של העירייה.

   

  מחיפה גרופ נמסר: "התביעה טרם התקבלה במשרדנו, כשתתקבל, נתייחס לנטען כנדרש וכמתחייב.

  יחד עם זאת, הופתענו לשמוע על קיומה של תביעה שכזו, שכן הגישה החברה על פי דין, השגות ועררים על שומות הארנונה, והיא מתנהלת בימים אלו מול עורכי הדין של העירייה. מפתיע אף יותר, שעיריית חיפה, זו שסירבה לחדש את רישיון העסק של המפעל הצפוני ובכך הביאה לסגירתו ולפיטורי אלפי עובדים, נזכרת כעת, לאחר שהמפעל סגור ואינו ראוי לשימוש כבר למעלה משנה וחצי, ואשר פעילותו הועברה למפעל הדרומי ולמפעלי חיפה ברחבי העולם, לדרוש את הארנונה עבורו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים