שתף קטע נבחר

תחקיר בברלין: חברת הנדל"ן של קייזמן פועלת בדרכים מפוקפקות

העיתון "ברלינר צייטונג" פרסם כי "ברלין אספייר" קנתה 30 בניינים ומנסה לדחוק את דייריהם - מציעה את הדירות למשקיעים ישראלים. קייזמן: "עושים הכל כדי להשביח את ההשקעה ופועלים לפי חוק"

"עיר למכירה": תחת הכותרת הזו פרסם "ברלינר צייטונג", העיתון המוביל בברלין, תחקיר על השיטות של קבוצת ברלין אספייר של עדי קייזמן בשוק הנדל"ן בעיר. לפי התחקיר, הקבוצה של קייזמן - שהיה נשוי לאשת העסקים עפרה שטראוס וכיום נשוי לדוגמנית אסתי גינזבורג - רכשה לה "שם מפוקפק".

 

האם העיריות מגבילות את תוספת השטח לדירות במסגרת תמ"א 38?

"רעידת אדמה": מינהל התכנון דורש לבטל ההקלות לתוספת דירות בתוכניות שאושרו

הישראלים נוטשים את ירושלים - ומעדיפים את ראש העין

 

נטען שהקבוצה פועלת בעיר ופונה למשקיעים בישראל. הקבוצה קנתה בין 1,400 ל-1,600 דירות ב-30 בניינים - בעיקר בשכונות וודינג, מואביט ונויקלן - ומוכרת אותן למשקיעים מחו"ל, רובם ישראלים. לפי הדיווח, היא קונה את הדירות מבעליהן הגרמנים, מחלקת אותן ומוכרת לישראלים, בהבטחה ל-5% תשואה. קייזמן מסר ל"ממון" בתגובה: "אנחנו לא מסתתרים מאחורי העובדה שאנו עושים כל שביכולתנו כדי להשביח את ההשקעה עבור המשקיעים שלנו. עם זאת אנו פועלים בדיוק לפי חוק".

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  (צילום: אמיר מאירי)
עדי קייזמן, הבעלים של קבוצת ברלין אספייר(צילום: אמיר מאירי)

רוב הדיירים המקומיים לא יכולים לקנות את הדירות, ולכן מעדיפים להמשיך לגור בהן בשכירות. המרואיינים בתחקיר, רובם מבוגרים, התלוננו שהחברה מנסה לדחוק אותם החוצה, תוך הזנחת הנכסים ובלי לתקן בהם נזקים. כך הדירות מתפנות לקונים ישראלים, שמשפצים אותן ומשכירים במחיר גבוה, גם לזמן קצר.

 

לפי התחקיר, הקונים שמאסו במחירי הדירות בארץ רואים בנכס בברלין דרך מצוינת להרוויח. נטען גם כי החברה מבצעת עבורם את רוב העבודה – הקונה חותם בארץ על "הצהרת כוונות", מאשר ייפוי כוח לעורכי דין ונוטריונים בברלין ומשלם חלק מהסכום, והקבוצה של קייזמן מטפלת במימון, בחוזה ובהעברת הבעלות, וגם - דרך חברות בנות - בשיפוץ ובתחזוקה, ומרוויחה גם מכך אחרי שהדירות נמכרו.

 

דיירים שהתעניינו בקניית הנכס בעצמם טענו שעוכבו במכוון וחשו שברלין אספייר ניסתה להתישם. העיתון פנה ל-20 ישראלים, בהם מורים, רופאים ומנהלים שהתעניינו בקניית דירות, וכולם אישרו את שיטת העבודה שעלתה בתחקיר. אדריכל ישראלי סיפר: "לא רציתי לפספס את בום הנדל"ן בברלין. במקרה נתקלתי באספייר, חתמתי חוזה ראשוני ושילמתי מחצית מהסכום. קיבלתי גם את אחוזי התשואה שהם הבטיחו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר מאירי
עדי קייזמן, הבעלים של קבוצת הנדל"ן ברלין אספייר
צילום: אמיר מאירי
מומלצים