שתף קטע נבחר

העסקה נחתמה: רפאל ואביחי סטולרו רוכשים את אירונאוטיקס

סכום הרכישה צפוי לעמוד על 850 מיליון שקל. עדיין לא ידוע האם אישר העסקים אהרון פרנקל המחזיק ב-30% מהמניות צפוי להשתתף בעסקה

עסקת אירונאוטיקס נחתמה. ל"כלכליסט" נודע כי דיווח על העסקה צפוי להתפרס בשעה הקרובה. רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו רוכשים את 100% מניות החברה תמורת 850 מיליון שקל.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

יש עסקה: אירונאוטיקס נמכרת לרפאל ולאביחי סטולרו ב-850 מיליון שקל

"הבּינה המלאכותית כובשת את שדה הקרב"

לגייס עובדים בטיל: רפאל פותחת לראשונה מרכז פיתוח במרכז הארץ

 

העסקה דורשת עדיין את אישור אסיפת בעלי המניות של החברה, ובמיוחד איש העסקים אהרון פרנקל שמחזיק ב-30% ממניותיה וכוונותיו אינן ברורות.

מטוס אירונאוטיקס ()
מטוס אירונאוטיקס

העסקה תתבצע כמיזוג משולש הופכי ואירונאוטיקס ותהפוך לחברה בת של הרוכשות בחלקים שווים - ומניותיה יימחקו מהבורסה. המחיר משקף פרמיה של 101% על מחיר המניה הממוצע ב-30 הימים שלפני הדיווח הראשוני על המו"מ ב-13 בינואר.

  

בשבוע שעבר הגדיל איש העסקים אהרן פרנקל את החזקתו בחברה לכמעט 30% ממניותיה, אולם כוונותיו אינן ברורות ומקורביו טוענים שמדובר בהשקעה פיננסית. פרנקל השקיע ברכישת המניות, שהחל בדצמבר האחרון, כ-160 מיליון שקל, והוא אף והפך לבעל המניות הגדול בחברה.

  

הקרנות בראשית (12.5%) קייסיפיאס (12.5%) ו-ויולה (10.9%) מחזיקות יחדיו בכ-36% מהמניות. שלוש הקרנות היו אלו שהנפיקו את החברה, יחד עם לאומי פרטנס, לפי שווי של כמיליארד שקל ביוני 2017, והן אלה שמובילות את עסקת המכירה הנוכחית.

 

את אירונאוטיקס ייצגו בעסקה עורכי הדין שרון אמיר עידן לידור ועדי להט ממשרד נשיץ ברנדס אמיר, ואילו רפאל יוצגה בידי אברמי וול, ניצן סנדור וירדן יפתח ממשרד פישר בכר חן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים