שתף קטע נבחר

ליצמן על החשדות נגדו: "הכול היה לטובת הציבור"

סגן שר הבריאות התייחס לחקירה שמתנהלת נגדו בחשד שעזר לטרפד את הסגרתה של הנאשמת בפדופיליה לאוסטרליה: "יש לי הרבה מה להגיד, אבל אני לא יכול לדבר. הכול נעשה לפי החוק"

 

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס היום (ד') לחקירה שנפתחה נגדו: "יש לי הרבה מה להגיד, אבל אני לא יכול לדבר", אמר. "הכול היה לפי החוק, לטובת הציבור. בדיוק מה שהייתי צריך לעשות כמו בכל הפניות אליי, רק על פי החוק". הוא דיבר בטקס חנוכת מחלקת ילדים חדשה בבית החולים ברזילי באשקלון.

 

ליצמן בבית החולים ברזילי: "הכול היה לפי החוק"
ליצמן בבית החולים ברזילי: "הכול היה לפי החוק"

המורה החשודה וסגן השר ליצמן (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
סגן השר ליצמן והמורה החשודה(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)

 

לפני כשבוע פורסם כי נגד ליצמן נפתחה חקירה בחשד להפרת אמונים ולשיבוש מהלכי משפט, לאחר שניסה לטרפד את הסגרתה לאוסטרליה של המורה מלכה לייפר החשודה בפדופיליה. לפי הטענות, ליצמן שיקר לכאורה וניסה לארגן חוות דעת פסיכיאטרית לטובתה.

 

החקירה מתנהלת בליווי של פרקליטות מחוז ירושלים, ובאישורם של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

 

בתחילת השבוע התייחס ליצמן לראשונה לחשדות נגדו, ואמר בכנס של תנועתו, אגודת ישראל, כי "המקרה שלי הוא רק על פניית ציבור, על אנשים שאני לא מכיר ושמעולם לא הכרתי. לא ידעתי אפילו על מה מדובר - ועזרתי".

 

"השתדלתי לעזור מבלי להיכנס לכל הפרטים", המשיך ליצמן. "זו אגודת ישראל. כששאלו אותי אם אני מכיר את האנשים, אמרתי שלא. חסידי גור? אמרתי לא. אז הם התפלאו למה עזרתי. אמרתי להם ש-80% מהפניות אליי הן מאנשים שאני לא מכיר. וזו אגודת ישראל! אנחנו צריכים להמשיך בזה ולנסות לעזור לכולם. אני חושב, מקווה, שאצלי הדלת פתוחה לכולם. הצוות שלי חזק והוא עוזר לכולם".

 

 

יעקב ליצמן (צילום: AP)
ליצמן: "הכול נעשה על פי חוק"(צילום: AP)

החשודה מלכה לייפר בדיון בבית משפט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
החשודה מלכה לייפר בדיון בבית משפט(צילום: אוהד צויגנברג)

 

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן נחקר ביום חמישי שעבר בלהב 433 ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), בחשד שעשה שימוש בסמכויותיו בניגוד לחוק. ליצמן חשוד ששיקר בנוגע למצבה של מלכה לייפר, החשודה בביצוע עבירות מין בשלוש תלמידות באוסטרליה, שברחה ארצה.

 

על פי החשד, ליצמן ביקש לארגן חוות דעת פסיכיאטרית, באופן שחרג מסמכותו ובניגוד לנהלים, שתקבע שלייפר לא כשירה לעמוד לדין. החקירה בוצעה בהמשך לחקירה סמויה שהחלה לפני כמה חודשים.

 

חוקרי להב 433 גבו עדויות מרופאים במסגרת חקירת החשדות. העדויות שנגבו על ידי המשטרה ביססו את החשדות נגדו.

 

לאחר פרסום הפרשה, יועץ התקשורת של ליצמן אמר כי: "סג השר מסר את גירסתו המלאה וענה לכל השאלות כנדרש. ליצמן סמוך ובטוח בניקיון כפיו, וימשיך לסייע לכל פנייה שמגיע ללשכתו בכפוף לחוק ולנוהל הקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן: "יש לי מה להגיד, אבל לא יכול לדבר"
מומלצים