שתף קטע נבחר

נאבקת על תואר "היקרה בעולם": מגילת אסתר כתובה בזהב

במשך שנתיים עמלו שמונה ציירים על אחת ממגילות אסתר המפוארות בעולם, שעוצבה על ידי האמן והצייר, יואל וקסברגר: היא משובצת זהב 24 קראט, מעוטרת ב-50 צבעים, וכתובה על קלף – ובמכירה פומבית עומד מחירה ההתחלתי על 80 אלף דולר

 

זאת ככל הנראה מגילת אסתר היקרה ביותר בעולם: משובצת זהב 24 קראט, מעוטרת ב-50 צבעים, וכתובה על קלף – ובמכירה פומבית עומד מחירה ההתחלתי על 80 אלף דולר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

במשך שנתיים עמלו שמונה ציירים על אחת ממגילות אסתר המפוארות בעולם, שעוצבה על ידי האמן והצייר, יואל וקסברגר, שהקים את "מלכות וקסברגר" לפרטי אמנות יהודית. "ישר משושן", אומר האמן. "בארמון של אחשוורוש הכול היה זהב טהור, אז אמרתי: בוא נשלב את זה פה, בתוך הציורים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

שנתיים ארכה העבודה על המגילה, שתימכר במרכז "אחים בבני ברק", במסגרת "מורשת מכירות פומביות". שמונה אמנים עבדו עליה תחת הנחייתו של וקסברגר שמספר כי ביקש לתת לקורא תחושה "כאילו הוא מטייל בארמון אחשוורוש ונמצא בשושן הבירה", כדבריו.

 

יואל וקסברגר והמגילה שצייר ()
"קשה לי לחשוב על הרגע שאצטרך להיפרד ממנה". האמן יואל וקסברגר והמגילה שצייר

 

"בתחילת התהליך יצרתי את המגילה עבור עצמי, וקשה לי לחשוב על הרגע שאצטרך להיפרד ממנה. היא ה'בייבי' שלי. השתמשתי בטכניקה מיוחדת תוך כדי צביעה שבה הטבעתי גרגרים גרוסים של זהב 24 קראט בתוך הצבע, בעודו טרי.

 

"ציירתי את גיבורי המגילה לפי התיאורים ועם הדמיון שעלה ברוחי על קלף איכותי שעשוי מעור בהמה. שמאית מיוחדת לפרטי אמנות שבדקה את המגילה העריכה את שוויה ההתחלתי ב-150 אלף דולר".

 

המגילה הכי יקרה? (מורשת מכירות פומביות)
המגילה הכי יקרה?(מורשת מכירות פומביות)

 

מי מוכן לשלם 80 אלף דולר על קלף מעוטר זהב?

"אספנים ומי שנהנה להגיע לבית הכנסת ולהדר במגילה. כבר מכרנו הגדה של פסח כזאת. זה חוויה להסתכל על זה פעם ועוד פעם. אני כל פעם מתפעל ואומר 'מי המשוגע שצייר את זה'. במקרה הזה זה אני".

 

ניסים ורטה, מנהל בית המכירות "מורשת מכירות פומביות" אמר ל-ynet כי זו "המגילה הכי יפה שנעשתה אי-פעם. היא מלאה זהב ויש בה עבודת תלת-מימד מדהימה. לא היה לנו דבר כזה בבית המכירות אף פעם, וזה כבר מעורר עניין ברחבי העולם". המגילה נכתבה על ידי סופר מומחה – ולאורכה מופיעים ציורים שחלקם באפקט תלת-מימד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים