שתף קטע נבחר

מקרון: "אנטי-ציונות היא אנטישמיות מודרנית"

אחרי גל אירועים אנטישמיים הודיע מקרון שצרפת מאמצת את הגדרת הברית לזיכרון השואה. "אנטישמיות מתחבאת מאחורי אנטי-ציונות", אמר לראשי הקהילה היהודית. לדבריו האנטישמיות באירופה היא הקשה מאז השואה

נשיא צרפת עמנואל מקרון נפגש אמש (יום ד') עם ארגון הגג של יהודי צרפת, אחרי גל של אירועים אנטישמיים חמורים במדינה. בנאומו אמר מקרון שצרפת "תגדיר אנטי-ציונות כצורה מודרנית של אנטישמיות", והעריך שרמת האנטישמיות באירופה היא "הקשה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

מקרון אמר לנציגי הקהילה היהודית שבמשך כמה שנים צרפת, וכמעט כל המדינות הדמוקרטיות במערב, מתמודדת עם עלייה חסרת תקדים באנטישמיות שלא הייתה מאז השואה. מקרון אמר כי צרפת תפעל ליישם את הגדרת האנטישמיות של כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה, וכי המהלך יסייע להנחות את כוחות המשטרה, השופטים והמורים בעבודה היומיומית שלהם.

 

נשיא צרפת עמנואל מקרון  (Photo: EPA)
מקרון בנאום לנציגי הקהילה היהודית(Photo: EPA)

נשיא צרפת עמנואל מקרון  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

לפי נשיא צרפת אנטי-ציונות היא חלק בלתי נפרדת מהתופעה. "אנטישמיות מתחבאת מאחורי אנטי-ציונות. אמרתי בעבר שזו אחת הצורות", אמר מקרון לנציגי ה-CRIF, ארגון הגג של הארגונים היהודיים בצרפת. "מה שמסתתר מאחורי שלילת הקיום של ישראל הוא שנאת היהודים".

 

נשיא צרפת הוסיף כי מפלגתו תציג בחודש מאי הצעת חוק בפרלמנט, כדי לאלץ את הרשתות החברתיות להסיר דברי שנאה ולהשתמש בכל האמצעים כדי לזהות "מהר ככל הניתן" את מי שעומדים מאחורי פרסומים אלה.

 

 

 

 

צרפת חילול קברים של יהודים בית עלמין יהודי במזרח המדינה ליד שטרסבורג (צילום: AP)
קברים חוללו בבית עלמין יהודי ליד שטרסבורג(צילום: AP)

צרפת חילול קברים של יהודים בית עלמין יהודי במזרח המדינה ליד שטרסבורג (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

צרפת חילול קברים של יהודים בית עלמין יהודי במזרח המדינה ליד שטרסבורג (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

גל תקיפות אנטישמיות צרפת  ()
המילה Juden על החנות בפריז

גל תקיפות אנטישמיות צרפת  (Photo: AFP)
צלבי קרס על תמונת סימון וייל(Photo: AFP)

מקרון אמר שהגדרת אנטי-ציונות כ"אנטישמיות מודרנית" תואמת את הגדרת הברית הבינלאומית לזיכרון השואה. שאלת הטרמינולוגיה הזאת כבר מעוררת סערה בפרלמנט הצרפתי. ביום שני כמה חברי פרלמנט בוועדה למאבק באנטישמיות אמרו שהם רוצים להפוך את ה"אנטי-ציונות" לעבירה פלילית. מנגד יש כאלה שמתעקשים שצריך להבדיל בין אנטישמיות ושנאת יהודים להתנגדות למדינת ישראל ולמדיניות שלה.

 

אחרי חילול הקברים בבית העלמין היהודי ליד שטרסבורג התחייב מקרון לחוקק חוקים למאבק באנטישמיות. בין הצעדים של מקרון: הצגת חוק בפרלמנט במאי שנועד להיאבק בהפצת השנאה ברשת, והנחייה למשרד החינוך לבדוק מדוע ילדים יהודים נאלצים, "לעיתים תכופות מדי", לעזוב בתי ספר ציבוריים ולעבור לבתי ספר פרטיים.


פורסם לראשונה 20/02/2019 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מקרון בנאום לנציגי הקהילה היהודית
צילום: AFP
מומלצים