שתף קטע נבחר

בימין תוקפים את החיבור בין גנץ ולפיד: "האיחוד מסוכן"

בליכוד אמרו: "ממשלת שמאל בתמיכת גוש חוסם של הערבים - או ממשלת ימין בראשות נתניהו". גמליאל: "ארבעה גברים כושלים". סער על הרוטציה: "רעיון מגוחך". ש"ס: "החיבור הזה מסוכן ליהדות". ישראל ביתנו: "מפלגת שמאל ללא אידיאולוגיה". זנדברג: "קוראת לאיחוד גם בשמאל"

 

בנימין נתניהו ובני גנץ (צילום: רויטרס , מוטי קמחי)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: רויטרס , מוטי קמחי)

זמן קצר אחרי ההודעה על האיחוד בין מפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ לבין יש עתיד בראשות יאיר לפיד הבוקר (ה') - תקפו בימין את המהלך. בליכוד אמרו כי "זו בחירה ברורה: או ממשלת שמאל של לפיד-גנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין בראשות נתניהו".

 

השרה גילה גמליאל אמרה במשדר ynet: "אני רואה ארבעה גברים יומרניים, כושלים בכל התחומים הכלכליים - כישלון מוחלט. שר אוצר כושל, שני רמטכלים שכשלו בעסקים. אין פה שום דבר חדש, יש פה רק דבר ישן, ועוד הרוטציה - לקחת בן אדם חסר ניסיון כמו גנץ ולתת לו להיות ראש ממשלה. הניסיון של יאיר לפיד לקבל לגיטימיות להיות ראש ממשלה דרך גנץ - הציבור לא יקנה את זה".

 

גם גדעון סער (ליכוד) התייחס לאיחוד - ולרוטציה בפרט: "זה היה רעיון מגוחך ב-2015 ונותר כזה גם היום. סידור העבודה בין גנץ ללפיד רק מעיד שאיש מהם אינו בטוח במנהיגותו וביכולת לגבש סביבה תמיכה ציבורית רחבה. ויתור גנץ ללפיד על הראשות לא יהפוך את השני למתאים בעיני הציבור".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "הבוקר המטרה ברורה מתמיד - רק גוש ימין חזק ומאוחד בראשות הליכוד ונתניהו. כל בחירה אחרת תדרדר את ישראל עשרות שנים אחורה בביטחון ובכלכלה. אסור לחזור על טעויות שכבר התחרטנו עליהן בעבר".

 

"לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב. גם את המלחמה הזו שמכריז השמאל על הליכוד ונתניהו, עם שלושה גנרלים וכתב 'במחנה', אנחנו ננצח", אמרה השרה מירי רגב. "הם לא מתקרבים ליכולות של ראש הממשלה נתניהו, ולא מחזיקים גם יחד בניסיון המדיני, הכלכלי והביטחוני העשיר שהוא שצבר לאורך שנים".

 

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים לשעבר ומועמד רשימת הליכוד, אמר כי "היום קמה ברית השנאה נגד נתניהו. מלבד הרצון לסגור איתו חשבון בגלל פנקסנות פוליטית ואישית קטנה, אין להם אידאולוגיה משותפת. הציבור יבחר בדרך ובטובת המדינה".

  

 

רשימת חוסן לישראל ויש עתיד ()

שר האוצר משה כחלון בראיון לאולפן ynet (צילום: אלי סגל)
משה כחלון. "סידור עבודה"(צילום: אלי סגל)

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ': "הפוליטיקה הישראלית טרם ראתה מפלגה מטושטשת וחסרת אידיאולוגיה כזאת. יצור כלאיים עמום שנוצק ונוסד במשרדי פרסום. מה עמדתם בסוגיית שתי המדינות? הם סוציאל-דמוקרטים או קפיטליסטים? האם ישבו עם נתניהו?".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג: "לאור האיחוד במרכז זה הזמן לאיחוד בשמאל כדי להקים ממשלת שמאל-מרכז. מרצ תהפוך כל אבן על מנת שזה יקרה. יש לנו 12 שעות ואנחנו מזמינים את אבי גבאי לשולחן הדיונים באופן מיידי".

 

בש"ס אמרו כי "החיבור הזה מסוכן ליהדות. גנץ, שתומך בנישואים אזרחיים ותחבורה בשבת, חבר ללפיד ששנאתו ליהודים היא אומנותו". עוד הוסיפו בש"ס כי יתמכו בנתניהו לראשות הממשלה.

 

בכולנו בראשות שר האוצר משה כחלון אמרו כי "בזמן שמפלגות אחרות דואגות לעצמן לסידור עבודה, מפלגת כולנו נשארה המפלגה היחידה שדואגת אך ורק לציבור. למשפחה הישראלית, לחברה האזרחית ולמעמד הביניים. כולנו היא המפלגה היחידה שמציגה קו לאומי, חברתי וממלכתי. ימין שפוי ואחראי. ציבור הבוחרים ידע מי משרת אותו ומי מסדר לעצמו וחבריו".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי: "החיבור בין גנץ ללפיד מבורך מפני שהוא מקדם את הסיכוי ליצירת גוש חוסם לנתניהו בתמיכת הכהניסטים. ‏אבל כמו במקרה של קדימה אז - כך גם עכשיו. יש הכרח קריטי במפלגת העבודה כמה שיותר חזקה וגדולה שתוכל לכוון את הסופרמרקט האידיאולוגי שנוצר שם וכדי למקסם את הסיכוי למהפך. מפלגת העבודה מציגה את הנבחרת האיכותית והמגוונת ביותר עם מחויבות אמיתית לדרך".

 

מהבית היהודי נמסר: "הבוקר הוכח כי פעלנו באחריות הגדולה ביותר לשמירה על הציונות הדתית וגוש הימין כולו. כעת ברור כי אל מול הסכנה הברורה של ממשלת שמאל בראשות גנץ וקידום תוכנית המאה של טראמפ חייבים מפלגה ציונית דתית חזקה - היחידה שניתן לסמוך עליה שתשמור על נתניהו בימין".

 

גם בישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן תקפו את המהלך: "מהבוקר יש לנו מצד אחד מפלגת שמאל עמוסת גנרלים, ללא אידיאולוגיה ודאגה לאזרח, ומצד שני גוש ימין עמוס בגורמים דתיים קיצוניים. רק ישראל ביתנו חזקה בממשלת הימין הבאה תוכל לטפל בנושאים של דת ומדינה, עלייה וקליטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס , מוטי קמחי
נתניהו וגנץ. ארכיון
צילום: רויטרס , מוטי קמחי
מומלצים