שתף קטע נבחר

בן גביר: "האידיאולוגיה זהה לכהנא אך הדרך אחרת"

איתמר בן גביר אמר ל-ynet כי "עשו רצח אופי" לכהנא: "מי שאומר עלינו פשסיטים היה מוכן לשבת בממשלה עם זועבי". לדברי ח"כ סמוטריץ', האיחוד עם עוצמה יהודית הוא "הכי אחראי": "לא מוטרד מזליגת מנדטים לנתניהו"

 

 

"עשו לרב כהנא רצח אופי, אבל הוא נלחם למען עם ישראל". כך אמר היום (ה') איתמר בן גביר בהתייחסו לטענות כי אנשי "עוצמה יהודית", שאתמול אושר ההסכם שלה לריצה משותפת עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי, הם גזענים ו"כהניסטים". 

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

 

לדבריו, "מי שאומר עלינו פשיסטים היה מוכן לשבת בממשלה עם חנין זועבי ועם כל מי שרוצה למחוק לא רק אותי אלא גם את שניכם". על ההשוואה בין אנשיו לאנשי כהנא אמר בן גביר כי האידיאולוגיה אכן דומה - אך ההבדל הוא שכיום "יש מיקרופונים".

 

בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר ()
איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'

"השתניתי בסגנון שלי", טען. "אם פעם הלכתי להפגנות, היום כדי לפתור דברים אני מגיש עתירה לבית המשפט העליון. אבל האידיאולגיה זהה - אהבת ישראל". לשאלה אם בכוונת מפלגתו למתן את דעותיה כדי להיכנס לממשלה, השיב כי "אנחנו רוצים להיכנס לקואליציה, לא רוצים לצעוק אלא לשנות.

 

"נכון שהקווים האדומים שלנו שונים משל האחרים", הוסיף בן גביר. "ההבדל הוא במעשים. לא הייתי יושב בממשלה ששותקת בזמן שיורים מאות טילים על הדרום, ולא בממשלה שמשלמת 15 מיליון דולר פרוטקשן לחמאס. נכון, הבית היהודי ישבו שם ויש לי עליהם ביקורת, אבל יש הבדלים. אני מפלגה אחרת".

 

"הצעד הכי אחראי - פוליטית וערכית"

באולפן התארח גם יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', שהגן על הריצה המשותפת עם עוצמה יהודית תחת "בלוק טכני" ואמר כי "עשינו את הצעד הכי אחראי בעולם, פוליטית וערכית". סמוטריץ' ציין כי הוא לא מוטרד מהסיכוי שהרשימה המאוחדת לא תעבור את אחוז החסימה, וגם לא מכך שלאחר הבחירות יזלגו המנדטים לנתניהו. "הם לא יזלגו ממני, אולי מבנט", אמר, והדגיש כי המנדטים של מפלגתו "יציבים".

  

 

  ()

מסיבת עיתונאים של יפעת ארליך, המתנגדת לאיחוד בימין  (צילום: ליהי קרופניק)
"מכבד את פרישתה". יפעת ארליך(צילום: ליהי קרופניק)

"יש לי תעודות ביטוח מול נתניהו", המשיך. "נתניהו חייב אותנו כדי שיהיה לו גוש, הוא חייב אותנו כי הוא חתם איתנו על הסכם עודפים ולכן הוא חייב שנעבור את אחוז החסימה - אחרת הקולות האלה הולכים לאיבוד. אני לא מוטרד, אחרים צריכים להיות מוטרדים היום, כמו ליברמן וכחלון, וגם בנט - שבנה נבחרת כוכבים נוצצת אבל נעדרת בסיס אמיתי שאפשר לסמוך עליו". על האחרון הוסיף: "הוא אח וחבר טוב, אעבוד איתו גם ביום שאחרי".

 

סמוטריץ' הדגיש כי הוא לא שייך למפלגת הליכוד: "אנחנו הבית היהודי והאיחוד הלאומי, המפלגה היחידה שנמצאת מימין לליכוד". על פרישתה של יפעת ארליך מהבית היהודי הבוקר אמר: "היה לה קשה לבלוע את הגוש הטכני שלנו עם עוצמה יהודית. אני מכבד את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מימין: איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'
מומלצים