שתף קטע נבחר

מסתמן: מטפל בבית אבות שגרם ברשלנות למות קשישה לא ייכלא

שש שנים אחרי שמרים פזה (86) ז"ל הושארה במקלחת בבית אבות בפתח תקווה ונכוותה קשות, הורשע המטפל בהסדר טיעון בגרימת מוות ברשלנות. התביעה תדרוש לגזור עליו חודשיים מאסר שירוצו בעבודות שירות. מנהל בית האבות, שהורשע בהסדר בעבירה פחותה, צפוי להישלח לעבודות לתועלת הציבור

 

מרים פזה ז"ל ובעלה ()
מרים פזה ז"ל ובעלה

קשישה סיעודית נכוותה למוות במקלחת - שני המעורבים לא ייכלאו: בית משפט השלום בפתח תקווה אישר אתמול (יום ה') הסדר טיעון בעניינם של מנהל בית האבות נאות השרון בעיר ומטפל במקום, שהודו והורשעו במעורבות במותה של הקשישה הסיעודית וחסרת הישע מרים פזה (86) ז"ל.

 

המטפל, נפוליאון ביינה (33), הורשע במסגרת ההסדר בגרימת מוות ברשלנות לאחר שהותיר ב-2013 את המנוחה תחת מים חמים במקלחת. נוכח מצבה הסיעודי של הקשישה, היא לא הייתה יכולה לזוז או לסגור את הברז והחלה לצרוח מכאב. אחרי שנכוותה ב-45% מכלל שטח גופה, הועברה הקשישה לבית חולים, אולם כעבור 10 ימים נקבע מותה. במסגרת ההסדר תדרוש התביעה לגזור על ביינה חודשיים מאסר שירוצו בעבודות שירות.

 

במקביל, מנהל בית האבות אברהם שוחט (52), שהואשם אף הוא בתחילה בגרימת מוות ברשלנות, הורשע לבסוף במסגרת ההסדר בעבירה של הפרת חובת אחראי. בעניינו סוכם כי הוא יישלח לתסקיר שיבחן את ביטול הרשעתו ובמקביל ייגזר עליו מאסר על תנאי ו-300 שעות עבודה לתועלת הציבור. עוד נקבע כי המנהל ישלם פיצוי כספי בסך 65 אלף שקלים למשפחת הקשישה.

 

בכתב האישום המקורי נטען כי שוחט לא עמד בדרישות משרד הבריאות שלפיהן טמפרטורות המים החמים במערכת לא תעלה על 60 מעלות צלזיוס. עוד נטען כלפיו כי הוא לא דאג למנגנון ויסות, לא נקט אמצעי זהירות אחרים למניעת כוויות לחוסים ולא העביר הדרכות לעובדים.

 

נגד המטפל ביינה, אזרח אריתריאה, נטען כי הוא לקח את הקשישה למקלחת על גבי כיסא ייעודי, פתח את המים החמים והחל לקלח אותה. כמה שניות לאחר מכן הוא נזכר ששכח את ספוג הרחצה, השאיר את ראש המקלחת בכיור עם המים לכיוון הקשישה ויצא מחדר הרחצה. המים המשיכו להתחמם בהדרגה עקב היעדר מנגנון ויסות והותזו על גופה של הקשישה. למרות צעקותיה, המטפל לא פירש אותן כקריאות כאב או מצוקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים