שתף קטע נבחר

בעלי קרקעות תובעים 112 מיליון שקל משיכון ובינוי: "טעות סופר בהסכם"

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי החברה התקשרה עם בעלי הקרקעות בהוד השרון בעסקת קומבינציה ותמורות שמכוחה הוקם פרויקט המגורים. התובעים: "החברה נמנעת במכוון מתשלום"

14 בעלי קרקע בהוד השרון תובעים מחברת שיכון ובינוי נדל"ן (השקעות בייזום) 112 מיליון שקל. לטענתם, סכומים אלו מגיעים להם עקב טעות סופר בהסכמים שנחתמו בין הצדדים, שבגללה לא קיבלו את הסכומים המגיעים להם.

 

מדוע משבר הדיור לא מעניין אף אחד בבחירות 2019?

לא ייאמן: קבלן מחיר למשתכן בונה בניינים לזוגות צעירים בלי מעלית

עושים עסקה: בכמה נמכרה דירת 2.5 חדרים בחולון

 

בתביעה שהוגשה ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי הנתבעת, חברת נדל"ן ידועה מקבוצת שיכון ובינוי, התקשרה עימם בעסקת קומבינציה ותמורות שמכוחה הוקם על המקרקעין פרויקט מגורים לבניית 336 דירות. 14 התובעים הם יורשיו של בעל הקרקע שרכש אותה בשנות ה-30 ונטע על הקרקע פרדס עצי הדר. ברבות השנים שונה יעד המקרקעין לבנייה למגורים בבנייה רוויה.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

משה לחמני (צילום: עמית שעל)
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי(צילום: עמית שעל)
 

התובעים, המיוצגים באמצעות עו"ד אלון פומרנץ ממשרד עו"'ד ליפא מאיר, מציינים כי "עניינה של תובענה זו בהפרות הסכם בוטות מצידה של הנתבעת אשר נמנעת מלכבד את ההסכמות שגובשו בינה לבין התובעים, ובפרט נמנעת במכוון מתשלום כספים המגיעים לתובעים ממנה". עוד נטען כי "הוסכם בין הצדדים כי התובעים יהיו זכאים לקבל 37% מסך התמורות שיניב הפרויקט כתמורה בסיסית. העסקה כללה תמורות משני סוגים: תמורה בעין (דירות) ותמורה כספית המשולמת מתוך התקבולים בגין מכירת הדירות בפרויקט לצדדיים שלישיים.

 

"מסיבה שאינה ידועה לתובעים, ההסכם הכתוב עצמו – להבדיל מהתנאים שהוסכמו בפועל בין הצדדים ושבין היתר קיבלו ביטוי מפורש במסמך העקרונות ואף במסמכים אחרים – מזכה את התובעים באחוז נמוך יותר מזה שהוסכם עליו, וזאת בשל טעות ברישום אחד מהנתונים בהסכם לצד הנמוך שעל בסיסם חושב חלקם של התובעים בזכויות שיניב הפרויקט.

 

"בשל טעות זו, הסתבר בדיעבד, כי התובעים זכאים כביכול ל-35.6% בלבד מהזכויות שיניב הפרויקט להבדיל מ-37% כפי שהוסכם באמת ובפועל". התובעים הוסיפו כי "רק לאחר שדירות בפרויקט החלו להימכר והתובעים החלו לקבל תשלומים מהנתבעת, הם גילו שהם מקבלים תשלומים בחסר כתוצאה מאותה טעות סופר. עקב מחלוקת בין הצדדים החליטה הנתבעת על דעת עצמה להימנע מתשלומים המגיעים לתובעים. עוד נטען כי ערכה של אותה טעות סופר עומד על כ-7.2 מיליון שקל. כן נטען כי התובעים לא קיבלו את תשלום התמורה הנוספת בסך העולה על 100 מיליון שקל. טרם הוגש כתב הגנה.

 

משיכון ובינוי נמסר בתגובה: "התביעה טרם התקבלה בחברה, ועם קבלתה החברה תלמד אותה ותגיש את תגובתה לבית המשפט".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי
צילום: עמית שעל
מומלצים