שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גבאי: "לא יהיה מהפך אם העבודה לא תהיה חזקה"
  יו"ר העבודה אמנם בירך על היווצרותה של "כחול לבן", אך ביקר את הרוטציה בין גנץ ללפיד: "היו צריכים לוותר על הדבר הזה". על היחלשות מפלגתו: "בסופו של דבר אנשים חוזרים הביתה"

   

   

  יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אומר בהתייחסות להתפתחויות הפוליטיות האחרונות כי "נפתח פה פתח של תקווה למהפך ואנחנו שמחים עם זה מאוד". עם זאת, בריאיון לאולפן ynet ביקר את הרוטציה שעליה חתמו גנץ ולפיד: "חושב שהם היו צריכים לוותר על הדבר הזה. יותר חשוב להתמקד בלהשיג את השלטון ואחרי זה לעשות את הדברים האחרים".

   

  על התנועות בגוש המרכז-שמאל ותפקידה של מפלגת העבודה, בהן החיבור בין יש עתיד לחוסן לישראל, אמר: "עם כל הכבוד, בסוף לא יהיה מהפך שלטוני אם מפלגת העבודה לא תהיה חזקה ובסוף בסופו של דבר הסיפור הוא סיפור גושי. אם יהיה גוש חזק, אז יהיה מהפך. לא יהיה גוש חזק, לא יהיה מהפך".


  על האמירה שמפלגתו נפגעת מהחיבורים, ש"שואבים" לה קולות, אמר: "בסוף המצביעים שלנו יודעים שכשהם מצביעים למפלגת העבודה הם מקבלים שלושה דברים באותו פתק: הם מקבלים את הסיכוי למהפך שלטוני כי הם תומכים בגוש, הם מקבלים את הדרך והאידיאולוגיה של מפלגת העבודה שהם רוצים בה ואת הנבחרת שלנו והם מקבלים תעודת ביטוח שהקול שלהם לא ילך לממשלת נתניהו".

  אבי גבאי (צילום: אבי מועלם)
  "אם מפלגת העבודה לא תהיה חזקה, לא יהיה פה מהפך". אבי גבאי (צילום: אבי מועלם)

  עם זאת, למרות שתמך באיחוד בין גנץ ללפיד, גבאי הביע דאגה מהעובדה שהבחירות יתמקדו בעיקר שתי מפלגות גדולות, כחול לבן והליכוד. "זה מצב פחות טוב מבחינתנו, בהקשר של המפלגה עצמה. אם מפלגת העבודה לא תהיה חזקה, לא יהיה פה מהפך", אמר.

   

  על החיבור של כחול לבן אמר: "אחרי המיזוג, כולם מתלהבים, בסופו של דבר אנשים חוזרים הביתה, אנחנו ראינו את זה גם אחרי הנאום הראשון של גנץ, אנשים אחרי שלושה ימים התחילו לחזור הביתה. אני מברך על המיזוג הזה, אני מקווה שבאמת יוביל להעברת מנדטים מימין לשמאל. אם הוא לא יביא להעברת מנדטים מימין לשמאל אז הוא לא עשה הרבה".

  אבי גבאי (צילום: אבי מועלם)
  "אף אחד לא ימחק את מפלגת העבודה, עם כל הכבוד". אבי גבאי (צילום: אבי מועלם)
   

  על הרוטציה שעליה סגרו לפיד וגנץ אמר: "אני חושב שהם היו צריכים לוותר על הדבר הזה כדי לבוא עם דרך ברורה לציבור, אבל עוד פעם, זה לגיטימי מבחינתם. אני חושב שציבורית לבוא לדבר על איך מחלקים שלטון עוד לפני שהשגת אותו לא עוזר, יותר חשוב להתמקד בלהשיג את השלטון ואחרי זה לעשות את הדברים האחרים".

   

  גבאי התייחס גם לפגיעה במספר המנדטים של מפלגתו עקב החיבור ואמר: "אף אחד לא ימחק את מפלגת העבודה, עם כל הכבוד. ברור שהקולות שלנו הולכים לגנץ ולא לנתניהו, אין ספק. אבל בסוף אנחנו מסתכלים גם על טובת המדינה ואנחנו רוצים שיהיה פה מהפך שלטוני לפני כל דבר אחר".

   

  "החלטת היועמ"ש תשפיע רק אם ייחשף מידע חדש"

  על התוכניות של מפלגת העבודה להחזיר אליה חלק מהמנדטים שאיבדה בסקרים עד יום הבוחר אמר גבאי: "הדרך להחזיר את המנדטים שלנו היא דרך מאוד פשוטה, היא לדבר על הדרך שלנו, על הערכים שלנו, על הנבחרת שלנו ולא על האחרים, זה הכול, זה מה שאנחנו עושים. אגב, אנחנו רואים שזה עובד – אנשים חוזרים". הוא אמר גם שמפלגתו תחתום על הסכם עודפים עם מרצ וכי ביטלה הסכם שחתמה עם יש עתיד.

   

  הוא התייחס גם לחיבורים בימין, ביוזמת ראש הממשלה נתניהו, שכללה חיבור בין הבית היהודי לעוצמה יהודית ואמר: "זה באמת שערורייה עצומה שנתניהו הולך להכניס את בן גביר. הוא הכניס אגב את סמוטריץ' ואת האחרים לממשלה שלו בלי קשר אלינו, שלא נתבלבל, נתניהו יעדיף ממשלת ימין קיצונית על פני כל ממשלה אחרת. שלא נטעה בעניין הזה. כי ממשלת ימין קיצונית הזאת תאפשר לעשות את החוק הצרפתי ודברים אחרים".

   

  על הסיכוי ליצירת גוש חוסם עם המפלגות הערביות אמר: "מפלגות הולכות לנשיא, ממליצות. מי שיש לו רוב אצל הנשיא מקבל את היכולת להרכיב ממשלה. לכן כל המושג הזה הוא בעצם לא מושג אמיתי".

   

  בהתייחס למפלגות הערביות אמר גבאי כי "הן בהגדרה הרי לא יתמכו בנתניהו, לא צריך לדבר איתם. הן יעשו את מה שהם רוצות לעשות, אנחנו כרגע לפני בחירות, התפקיד שלנו זה להגיע לבחירות, להצליח בבחירות, להביא תוצאה טובה, להביא למהפך שלטוני, את כל הדברים האחרים, כל ההיפותזות האלה וכו', אחרי הבחירות".

   

  גבאי התייחס גם להשפעה האפשרית של החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקי ראש הממשלה להגשה אפשרית של כתב אישום נגד נתניהו ואמר:"תלוי מה תהיה ההחלטה, אני חושב שתלוי בעצם מה הדברים החדשים שייחשפו בפני הציבור. אם לא ייחשפו דברים חדשים, הדרמה תהיה יותר קטנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים