שתף קטע נבחר

בחזרה לימים של אהבה ומוזיקה

מפסטיבל וודסטוק האגדי ועד הנחיתה על הירח, שנת 1969 הייתה ללא ספק אחת השנים המשמעותיות בהיסטוריה האנושית המודרנית. מסע חד פעמי לארצות הברית, בהשתתפות שלל מדריכים מן השורה הראשונה, חוזר אל האירועים המרכזיים של אותה השנה. רענן בן בסט ואורי משגב הגיעו לאולפן ynet וסיפרו מה צפוי בטיול. צפו

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

אין הרבה שנים בהיסטוריה שאפשר לכנותן כמהפכניות. שנת 1969 בהחלט הייתה שנה כזו. טיול ייחודי חוזר אל האירועים ההיסטוריים ששינו את הדרך בה אנו תופסים את העולם. מפסטיבל וודסטוק האגדי ועד לנחיתה על הירח, רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, ואורי משגב, עיתונאי 'הארץ' ומדריך טיול תוכן בחברה, סיפרו לנו על הטיול. צפו:

 

שנות ה-60 היו מהעשורים המשמעותיים ביותר במאה הקודמת. מחאת השחורים של מרטין לות'ר קינג, הנשיא קנדי, מלחמת ויאטנם, והאירועים שחתמו את העשור - הנחיתה על הירח ופסטיבל וודסטוק. כל האירועים האלה יתנקזו בספטמבר הקרוב לטיול חד פעמי במהלכו יבקרו המשתתפים באורלנדו, וושינגטון וכמובן בניו יורק כאשר בכל מקום יתקרבו יותר ויותר לחוויה ולהוויה של אותן השנים. "אנחנו בעצם מנסים לבנות לעצמנו איזושהיא מכונת זמן כדי לחזור לעשור המופלא הזה וכשישבו ביחד הבנו שיותר מכל זה עשור של פריצת גבולות, של פריצת מסגרות", מסביר אורי משגב שילווה בעצמו חלק מהטיול.

זוג הולך כשברקע תור ארוך של מכוניות (צילום: Getty Images)
בדרך לוודסטוק, 1969(צילום: Getty Images)

 

החלק הראשון של הטיול יעסוק בנושא התעופה ומירוץ החלל ויוביל אותו רני אלינב, מומחה לענייני תעופה וחלל. בחלק המוזיקלי של הטיול, מלבד בן בסט ומשגב, יצטרף גם המוזיקאי אהוד בנאי למה שאמור להיות רגע השיא של הביקור - סצנת המוזיקה של אותן השנים וכאמור, החזרה לוודסטוק. "אנחנו יכולים להתחבר לחוויה של אותן השנים גם בגלל מה שקורה במקומות בהם נבקר וגם בגלל הצוות שמוביל את הטיול הזה. הרעיון הוא לא רק לדבר על הדברים אלא באמת גם לחוות אותם וזאת בעזרת מפגשים מאוד מפתיעים עם אנשים שקשורים גם למירוץ לחלל, גם לפסטיבל וגם לכל סצנת המוזיקה", לדברי בן בסט. 

אדם הולך על הירח עם דגל ארצות הברית (צילום: Getty Images)
הנחיתה על הירח(צילום: Getty Images)

 

"הטיול מתאים לכל מי שרוצה טעימה מהסיקסטיז, גם ברמת החוויה, גם ברמת התוכן וגם ברמת המוזיקה, יהיו באמת הרבה רגעי קסם", אומר בן בסט. משגב ממשיך "אין משמעות לגיל הביולוגי של אנשים שמגיעים לטיולים האלה. אנשים שאוהבים פריצת גבולות, הרפתקאות, רוקנ'רול, אנשים שמתגעגעים למשהו שהם לא היו בו, כולם ימצאו שם את מקומם".

 

הצטרפו לטיול בעקבות שנת 1969 

 

בשיתוף החברה הגיאוגרפית


פורסם לראשונה 03/03/2019 09:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים