שתף קטע נבחר

טסה עם כסא גלגלים וקיבלה כסא מפורק

אורית בוארון נסעה לנופש קצר באילת אך לא תיארה שבדרך חזרה תקבל כמה הפתעות. כסא הגלגלים שלה יצא מפורק מאחר ולא הוכנס כראוי לבטן המטוס, לצד צווחות משפילות מבקרית הטיסה בשדה. "הרגשתי תופת מעליי, הכי קטנה ואומללה". ארקיע בתגובה: "מתנצלת ותפצה את הנוסעת"

"חצי שעה באוויר, מתכוננים לנחיתה. נחתנו, בשבילי זה הרגיש כמו נחיתת אונס. כסא הגלגלים שחיכה לי למטה, הגיע מפורק, שבור בחלקו, הגלגלים לא מאוזנים, אחד מהם באוויר, הכריות שלו מונחות על המושב ברישול, רופפות". כך נכתב בפוסט של אורית בוארון בסוף השבוע האחרון, לאחר שחזרה מחופשה באילת לכסא גלגלים מפורק והרבה עוגמת נפש.

כסר הגלגלים המפורק של אורית בוארון
כסר הגלגלים המפורק של אורית בוארון
 

כשאורית בוארון (40) נסעה בשבוע שעבר לאילת לנופש קצר, היא לא דמיינה שהוא יסתיים בעלבון גדול וחוסר אונים. בוארון, תושבת מושב אמונים, החליטה להגיע לאילת בטיסה עם חברת ארקיע. הטיסה הלוך המריאה מנמל התעופה בן גוריון, שם לדבריה - הכל התנהל חלק והצוות תפקד בצורה מקצועית מאוד.

בדרך חזרה, ביום חמישי האחרון, עלתה לטיסה חזרה מאילת לשדה דב. הטיסה התעכבה כעשרים דקות, בדיעבד בגלל בעיות בהעמסת כסא הגלגלים של בוארון. "כבר כשהגעתי לשדה באילת, אחת העובדות בשדה הרימה גבה ואמרה שהכסא גבוה מדי ולא ייכנס למטוס", מספרת בוארון ומוסיפה כי השיבה לאותה עובדת שהיא שלחה את המפרט הטכני של הכסא לארקיע וענו לה שהכל בסדר.

בוארון בטיסת ארקיע מאילת לשדה דב
בוארון בטיסת ארקיע מאילת לשדה דב
 

כשבוארון כבר הייתה במטוס ושמעה את הקברניט אומר שיש עיכוב בגלל בעיות העמסה היא כבר ניחשה שמדובר בכסא שלה, רק שאף אחד לא עדכן אותה שאכן כך הדבר. "לאורך כל התהליך אמרו לי 'תרגעי הכל בסדר'. רציתי לעזור או לשלוח את העובדת שלי שיודעת לתפעל את הכסא אבל לא נתנו לי ורק ניסו להרגיע שהכל בסדר. כשנחתנו כבר ראיתי שהכסא שלי, שחיכה על האספלט - לא תקין", משחזרת בוארון.

 

"הם מודיעים על נזק לכבודה ומה עם הנזק לכבודי?"

"כשהם ניסו להכניס אותו למטוס וראו שהוא לא הסתדר במידות אז פשוט אמרו - 'בואו נעמיס אותו. נדחוף מפה ונדחוף משם', עד שהוא התעקם", כך מסבירה בוארון מה לדעתה קרה. "כל השילדה עקומה, פירקו את הכריות ושברו את הקליפסים שאמורים להחזיק את הכל, כך שלשבת עליו היה סכנת נפשות".

אורית בוארון ()
אורית בוארון
  

מדוע לשבת עליו? מאחר שבקרית הטיסה אשר פגשה את בוארון עם נחיתתה בשדה דב צווחה עליה לעשות כך.

 

"עומדים שם אנשי הצוות בתוך השדה. בראשם עומדת אחת, סבטלנה שמה, בקרית הטיסה וצווחת עלי לעבור לשבת על הכסא המפורק. לא הייתה אפשרות כזו. איך אתיישב ועל מה בדיוק? איך אתגלגל כשגלגל אחד באוויר? מה יקרה אם משהו יעוף מהכסא? מנגד, הסבטלנה, נובחת עליי: 'תעלי עכשיו, לא מעניין אותי מה תעשי אחר-כך, את צריכה לפנות את המקום'. ועוד פעם, ועוד ועוד. איבדתי את זה, כל הפאסון שלי קמל ברגע. הפכתי להיות הכי שברירית, קטנה, מוגבלת מול עולם שחושב שהוא חכם כי הטיסה הבאה צריכה להמריא ומי את שנתעסק בעניינייך?

הנזקים שנגרמו לכסא הגלגלים של בוארון
הנזקים שנגרמו לכסא הגלגלים של בוארון

 

"בכיתי את נשמתי והצווחות מעליי. אפוסת כוחות נשאו אותי לעבר הכסא הרעוע. הסבטלנה מאושרת שהמשמרת שלה ממשיכה, ממלאים דו"ח מטופש וקר ומודיעים על נזק לכבודה ומה על הנזק לכבודי?", כך כותבת בוארון בפוסט הכואב. 

 

בשיחה עם בוארון היא מתארת: "כשהיא צרחה עליי לעבור לכסא - זו הייתה תופת מעליי, למרות שהסברתי לה שאני לא יכולה, שאין לי על מה לשבת. הגעתי לאפיסת כוחות ולבכי חנוק והיא המשיכה בשלה, הרי המשמרת ממשיכה והם רק מודיעים שנגרם נזק לכבודה, אבל זה לא סתם נזק לכבודה, זה נזק קודם כל למי שיושב עליו. הרי לא מדובר בעוד מזוודה או תיק, הנה אני מרותקת לבית".

 

"ארקיע מתנצלת על הנזק"

עד למועד פרסום הכתבה לא נעשתה שום פנייה לבוארון מחברת ארקיע. בנוסף, היא כאמור לא יכולה לצאת מביתה עד שהכסא לא יתוקן. בוארון עובדת כמרכזת תחום גישור בעיריית ראשון לציון ואין לה אפשרות כעת להתנייד ולהגיע לעבודה או לכל מקום אחר מחוץ לביתה.

"לא יודעים איך להתנהל עם נוסעים על כסא גלגלים"
"לא יודעים איך להתנהל עם נוסעים על כסא גלגלים"
 

לאחר פרסום הפוסט מספרת בוארון על מספר תגובות ופניות של אנשים עם סיפורים זהים. "קיבלתי כמה פניות של 'גם לי זה קרה', בעוד חברות תעופה. אני יודעת שיש חקיקה בנושא אבל אין אכיפה ובסוף לצערי הרב זה פשוט כשלים אנושיים.

 

"מדינה ששולחת חללית שתנחת על הירח ולא יודעת להנחית אנשים עם כסאות גלגלים על הארץ - זה לא מובן לי", מסכמת בוארון.

 

מארקיע נמסר כי  "ארקיע שיפרה את השירות בתחום הנגישות, הצטיידה במטוסי סילון גדולים המסוגלים להטיס כיסאות חשמליים ורכשה מתקנים נוספים המקלים על הנגישות לאילת וממנה. באירוע המדובר נגרם נזק לכיסא, צוותי הקרקע המסורים ניסו לסייע לנוסעת שהיתה בלחץ ולא שיתפה פעולה. ארקיע מתנצלת על הנזק, תפצה את הנוסעת ותמשיך לטפל במסירות בנושא הנגישות".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורית בוארון - נסעה לאילת עם כסא הגלגלים שלה וקיבלה אותו חזרה מפורק
מומלצים