שתף קטע נבחר

תיעוד: הצתה, ירי ומרדף חמוש בטובא-זנגריה

אתמול בבוקר אלמונים חיבלו ברכב של עובד בית ספר, בצהריים רעולי פנים הציתו קיוסק ובערב חשוד ירה על בית, אחר פתח באש לעבר שוטרים, נורה ונעצר. מצבו בינוני. תושבים חוששים לחייהם ועוזבים את המקום: "שהמשטרה תעצור את כל מי שמסכן אותנו, מקומם בכלא"

 

 

יממה של אלימות בטובא-זנגריה: שלושה אירועים אלימים התרחשו אתמול (א') בכפר טובא-זנגריה שבגליל. בשעות הבוקר, אלמונים חיבלו ברכבו של עובד בית ספר וירו באוויר במהלך ההימלטות. שלוש שעות לאחר מכן, רעולי פנים הציתו קיוסק. בשעות הערב, שוטרים זיהו חשוד פותח באש לעבר בית. במהלך המרדף אחריו, חשוד שהיה עימו ירה לעבר השוטרים, נורה ונעצר. מצבו בינוני. אישה נוספת נפצעה באורח קל.

 

היישוב שהפך למחסן נשק בשליטת עבריינים: סיפורו העגום של טובא זנגריה

 

הלילה עצרה המשטרה 13 חשודים, בני 20-70, בחשד למעורבות באירועי הירי לעבר השוטרים וכן באירועי ירי באוויר, הצתה ויידוי אבנים. בנוס, במהלך הלילה בוצעו חיפושים בבתים לאיתור חשודים נוספים שברחו מהכוחות.

תיעוד לחילופי האש בין שוטרים וחשודים בטובא ()
חילופי האש בין שוטרים וחשודים בכפר

תיעוד לחילופי האש בין שוטרים וחשודים בטובא ()

תיעוד לחילופי האש בין שוטרים וחשודים בטובא ()

האירועים האלימים בכפר החלו לפני כמה חודשים, בתקופת הבחירות המקומיות ועל רקע תוצאותיהן. מאז, התרחשו בכפר מקרים רבים של הצתות מבנים וכלי רכב, חבלה ברכוש, מהומות והתפרעויות. בשל כך, שוטרים נמצאים במקום לאורך כל שעות היממה. 

 

סבב האירועים האלימים החל אתמול בשעות הבוקר, כאשר שלושה רעולי פנים נכנסו לשטח חניה סמוך לבית הספר בכפר, וגרמו נזק לרכבו של אחד מעובדיו. החשודים נמלטו תוך שהם יורים באוויר. איש לא נפגע. הרקע לאירוע עדיין לא ברור והמשטרה סורקת אחר החשודים.

 

לאחר שלוש שעות, רעולי פנים הציתו קיוסק. הם הוציאו את המוכרת שעבדה במקום, הציתו את המבנה, וירו באוויר. גם במקרה זה אין נפגעים, והמשטרה חוקרת את נסיבות המקרה.

 

בשעות הערב, שוטרים זיהו חשוד יורה לעבר בית מגורים ופתחו במרדף אחריו. אחד החשודים ששהה עימו ברכב פתח באש לעבר השוטרים, נורה ונעצר. מצבו בינוני והוא פונה לבית חולים. אישה נוספת, כבת 70, נפצעה במהלך האירוע באורח קל ופונתה לבית החולים זיו בצפת.

מועצה מקומית טובא זנגריה מהומות שריפה הצתה בחירות מגזר ערבי ()
מהומות בכפר ברקע הבחירות המקומיות

מועצה מקומית טובא זנגריה מהומות שריפה הצתה בחירות מגזר ערבי ()
הצתת בניין המועצה, לפני כמה שבועות

תושבת הכפר סיפרה: "אני ובני משפחתי החלטנו לעזוב את הבית בגלל הסכנה שנשקפת לחיינו. אין מצב להישאר בכפר במצב כל כך מסוכן. אני לא יודעת מה יקרה לנו, אולי הקליעים יפגעו בנו בזמן שנישן. הדבר הכי נכון הוא לעזוב את הכפר עד שהשקט יחזור".

 

תושב נוסף מהכפר אמר בתגובה לאירועים: "אני בעד שהמשטרה תעצור את כל מי שמסכן את התושבים. מקומם של אנשים כאלה - רק בכלא. אני ועוד הרבה מהתושבים בעד פעילות משטרתית בכפר, אפילו אם יפגעו בפושעים. בסוף אנחנו סובלים ומשלמים את מחיר בגלל אנשים שלא דופקים חשבון לאף אחד".

 

המשטרה הגבירה את הכוחות, שמפוזרים בכמה מקומות בכפר. בהמשך צפויים מעצרים.

  

מהמשטרה נמסר עוד כי: "משטרת ישראל מפעילה כוחות רבים בכפר, גלויים וסמויים, מאז אירועי האלימות האחרונים, וזאת במטרה לשמור על ביטחון התושבים, להבטיח את שלומם ולהשיב את השקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים