שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בחירות 2019: הושגו החתימות לדיון בפסילת "עוצמה יהודית"

  נציגי יש עתיד הודיעו כי הם תומכים בבקשה לפסילת מתמודדי "עוצמה יהודית" מהשתתפות בבחירות. בכך הצליחו מתנגדי המפלגה להשיג את כמות החתימות שנדרשת לקיום דיון בנושא בוועדת הבחירות המרכזית. עוצמה יהודית: "גנץ קורץ לנציגי המחבלים ורוצה להקים איתם ממשלה"

   

  מפלגת עוצמה יהודית (צילום: אבי מועלם)
  חברי מפלגת "עוצמה יהודית". הושגו החתימות הנדרשות כדי לדון בפסילתם(צילום: אבי מועלם)

  הושג מספר החתימות הדרושות לדיון בוועדת הבחירות בבקשה לפסילת מועמדי "עוצמה יהודית" מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-21. היום (ג') הודיעו נציגי "יש עתיד" בוועדה על הצטרפותם לבקשות שהוגשו על ידי מרצ, העבודה והרשימה המשותפת. כעת הושגה תמיכתם של כשליש מחברי הוועדה, כפי שנדרש לשם קיום דיון בבקשה.

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  סתיו שפיר באולפן ynet לאחר הפריימריז בעבודה (צילום: עידן ארבל )
  ח"כ שפיר. אחת ממגישות הבקשה המקורית לפסילת עוצמה יהודית(צילום: עידן ארבל )

  אתמול עתרו סיעת מרצ וח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את התמודדותם של איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי מהתמודדות בבחירות לכנסת.

   

  בהודעת יש עתיד (שמתמודדת בבחירות במסגרת רשימת כחול לבן) נמסר: "ההצטרפות לבקשה באה ברקע ההתחייבות לפעול בכל האמצעים הנדרשים כדי למנוע את כניסת הכהניסטים לכנסת ישראל". במרצ בירכו על ההחלטה: "אנו שמחים על ההתגייסות ומודים לכל המפלגות שהצטרפו. לארגון טרור אין מקום בכנסת ישראל".

  בני גנץ בפתיחת ההצהרה המשותפת עם יאיר לפיד, משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי לקראת הבחירות (צילום: AFP)
  גנץ ולפיד. "ההצטרפות באה ברקע ההתחייבות לפעול כדי למנוע כניסת הכהינסטים לכנסת"(צילום: AFP)

  מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "יצא המרצע מן השק והיום מסתבר שגנץ מבקש להקים ממשלה בקולות נציגי המחבלים בכנסת וקורץ להם כאשר הוא מצטרף לבקשת הפסילה של עוצמה. לא יעזור להם. איחוד מפלגות הימין יהיה הפתעת הבחירות ובכנסת הקרובה יכהנו גם ד"ר בן ארי וגם עו"ד בן גביר וישמרו על הממשלה מימין".

   

  בעתירה שהגישה מרצ נגד התמודדות נציגי "עוצמה יהודית" נכתב בין היתר: "המשיבים פעלו כדי ללבות את היצרים בזירות שונות. הם ניצלו את מעמדם במגרשי כדי לקרוא לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, הן בניסיונות החוזרים ונשנים 'להחיות' את דמותו ומשנתו של הרב כהנא, שתנועתו הוכרזה כארגון טרור, והן באמירות שלפיהן אמנם ניתן לסגור את המבנים והמוסדות של תנועת כך, אך לא ניתן לשבור את רוחה".

   

  "בעשותם כל אלה, פעלו המשיבים באופן שיש בו כדי להסית הציבור לגזענות בזויה ופסולה", נכתב בעתירת מרצ. "לאור כל המתואר, מבוקש בזאת מוועדת הבחירות הנכבדה לקבוע כי המשיבים מנועים מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-21, עד שיתחייבו לסור מדרכם ולנהוג בהתאם להוראות הדין ועקרונות היסוד של מדינת ישראל".

   

  ח"כ סתיו שפיר הזכירה בעתירתה את תחקיר ynet על הקשר של בן ארי לעמותות שהקים הרב מאיר כהנא ועל כספים לא חוקיים לכאורה הקשורים לבן ארי. בנוסף, נחשף בתחקיר כי אחת מהעמותות שקשורות לבן ארי מופיעה ברשימת ארגוני הטרור של הממשל האמריקני.

   

  "אבקש להביא בפניך כעת את חברותו הבכירה והיותו ממייסדיה של ישיבת 'הרעיון היהודי' ששמה מופיע ברשימת ארגוני הטרור בארצות הברית ומייסדה, מאיר כהנא, אף הורחק מכנסת ישראל ונאסר עליו להתמודד אליה בשל אותה פעילות ממש", כתבה שפיר. "מעבר לחברותו והיותו אחד ממייסדי העמותה, נבחר בן ארי באחרונה לשמש כחבר בוועדת הביקורת שלה - מה שמוכיח את הקשר הישיר והאינטנסיבי שלו לעמותה ורעיונותיה הבזויים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים