שתף קטע נבחר

הושעו האחראים לסרטון בית העלמין של הליכוד; כחול לבן: "תתבייש נתניהו"

במערכת הפוליטית תקפו את ראש הממשלה בעקבות פרסום תעמולת בחירות שכללה תמונה של בית עלמין צבאי. נתניהו הורה להסיר את הסרטון, התנצל והאחראים הושעו. בכחול לבן הגיבו: "חיילי צה"ל שנפלו בקרב לא חלמו שישתמשו בהם לקמפיין פוליטי"

 

 

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות תעמולת הבחירות של הליכוד ששילבה תמונות של בית עלמין צבאי. ראש הממשלה נתניהו הורה להסיר את השידור של הליכוד טי.וי מפייסבוק והאחראים לשידור הושעו עד להודעה חדשה. למרות צעדים אלו, הרוחות עדיין סוערות. הפובליציסט אבישי עברי שהופיע בסרטון הושעה אולם מגיש הליכוד טי.וי אלירז שדה לא הושעה.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נתניהו כתב בטוויטר: "מיד כשדווחתי הערב על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה. כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז"ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות".

תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
התמונה שעוררה סערה. "מבין היטב את כאב המשפחות"(צילום: ליכוד טי וי)
ברשימת "כחול לבן" תקפו את נתניהו: "חיילי צה"ל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. ‏נתניהו, לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. ‏תתבייש נתניהו".

 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, תקף גם הוא את נתניהו: "‏עד כאן ביבי. לחלקות הצבאיות אתה לא מכניס את הטינופת שלך. תתנצל בפני גנץ והמשפחות".

תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
(צילום: ליכוד טי וי)

תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
תמונות הפיגועים, חלקם מתקופת נתניהו(צילום: ליכוד טי וי)
בסרטון שפורסם הערב נראה הפובליציסט אבישי עברי תוקף את הרמטכ"ל לשעבר ומפלגתו. בסוף הסרטון הוא נצפה ברקע בית עלמין צבאי ואומר "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן".

 

בתחילת הסרטון מזהיר עברי מפני פיגועים שעלולים להגיע אם גנץ יהיה בשלטון. ברקע מופיעות תמונות של פיגועים שונים, בהן גם תמונה מזירת הפיגוע בחלמיש, שבו נרצחו בני משפחת סלומון ז"ל, שהיה בזמן שלטון נתניהו. עברי נשמע אומר באותו הזמן: "עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים - זאת המשמעות של שלטון שמאל". בעקבות שידור הסרטון, לא תשודר פינתו עד להודעה חדשה.

 

במרצ תקפו את נתניהו: "לנתניהו ולימין כבר אין גבולות. מי שהצניח את הכהניסטים לכנסת, עכשיו גם מעז לשחרר לאוויר סרטון מחלחל בכיכובו של האיש שרק השבוע הצדיק את הרוצח גולדשטיין".

 

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, ראש רשימת "גשר", מסרה בעקבות פרסום הסרטון: "מגנה את השימוש הציני בחללי צה"ל לצרכי תעמולה פוליטית. פשוט דוחה. זה לא הליכוד שגדלתי עליו. יש גבול".

 

שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, מרשימת "כחול לבן", תקף  גם הוא את ראש הממשלה בעקבות הסרטון: "נתניהו ממשיך לרסק את ישראל. אסור, פשוט אסור, שזכרם של חללי מערכות ישראל וכבוד משפחת השכול, שמאחד את כולנו מאז ומתמיד, יהיה כלי בקמפיין פוליטי - גם כשמצבו המשפטי והציבורי של נתניהו קשה. נתניהו מחריב את הממלכתיות על מזבח ההישרדות. ‏חרפה כזו עוד לא ראינו, די. ‏הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

 

בהכנת הכתבה השתתף יובל קרני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליכוד טי וי
הסרטון שעורר סערה
צילום: ליכוד טי וי
מומלצים