שתף קטע נבחר

אחרי 44 יום: הסתיימה השביתה בשירות התעסוקה

לשכות התעסוקה ייפתחו לקבלת קהל אחרי חודש וחצי שבמהלכו עשרות אלפי מובטלים לא קיבלו דמי אבטלה. שר העבודה והרווחה והממונה על השכר באוצר סיכמו על סיום השביתה באמצעות הסכם קיבוצי חדש המקובל על ועד העובדים. מחכים לתשלום? אלו ההנחיות לדורשי עבודה שנפגעו מהעיצומים

סוף לשביתה של 44 יום בשירות התעסוקה: בפגישה שהתקיימה הערב (ג') בין שר העבודה והרווחה, חיים כץ, והממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, סיכמו על סיום השביתה ועל המשך הפעלת תוכנית "מעגלי תעסוקה" במסגרת הסכם קיבוצי חדש המקובל על ועד העובדים.

 

"לא קיבלתי דמי אבטלה בפברואר - יש לי משכנתא לשלם"

הקלות למקבלי דמי אבטלה עקב השביתה בשירות התעסוקה

השביתה שעלולה ליצור למובטלים חובות למדינה‏

 

יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, אמר: "הגענו להבנות בתיווכו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, שהוא זה שפרץ את הדרך. במסגרת ההבנות ייחתם הסכם קיבוצי חדש עם עובדי שירות התעסוקה ויוסדרו תנאי ההעסקה של העובדים הקיימים". 

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

לשכת האבטלה בבני ברק (צילום: ירון שרון) (צילום: ירון שרון)
לשכת האבטלה בבני ברק(צילום: ירון שרון)

 

עוד אמר לוי כי "25 עובדים נוספים ייקלטו לארגון, כשהעדיפות היא לעובדים שמועסקים כרגע בתוכנית 'מעגלי תעסוקה' במיקור חוץ, שתימשך ותורחב. אנחנו חוזרים לקבל קהל ולעשות את מה שאנחנו יודעים ורוצים - לתת שירות לציבור הלקוחות שלנו, דורשי העבודה במדינת ישראל. אנחנו מודים לשר כץ שללא התערבותו הישירה לא היינו מצליחים להגיע להסכם הנוכחי".

 

מדובר על הסכם קיבוצי לארבע שנים שבמסגרתו תוכנית הדגל של שירות התעסוקה, "מעגלי תעסוקה", תורחב משמעותית, גם מבחינת גילאים וגם מבחינת אזורים.

 

במסגרת ההסכם, יינתן מענק חד פעמי של 7,500 שקל לכ-400 עובדי שירות התעסוקה, ותוספות שכר קבועות שינועו בין 300 ל-700 שקלים בחודש. כמו כן יהיה שדרוג של הדרגות האישיות ותוספות של תקני רכב לעובדים.

  ()
 

ברקע לסכסוך: תוכנית הדגל של השירות - "מעגלי תעסוקה"

"מעגלי תעסוקה" היא תוכנית להשמה בעבודה של מקבלי קצבת הבטחת הכנסה והיא נחשבת לרכה יותר מתוכנית ויסקונסין שהופעלה בעבר. התוכנית מסייעת לתובעי הבטחת הכנסה עד גיל 55 המתייצבים בלשכת התעסוקה להשתלב בעולם העבודה. לכל משתתף נבנית תוכנית אישית במפגשים עם מאמן תעסוקתי, שכוללת סדנאות הכנה לשלב חיפוש העבודה, סיוע וליווי בחיפוש עבודה, לימודי עברית תעסוקתית, סדנאות מחשבים והכשרות רלוונטיות (בהתאם לצורך של כל משתתף ולשיקולי תקציב).

 

העובדים טענו עד כה כי משרד האוצר הפר את התחייבותו לקלוט את עובדי הקבלן המפעילים את התוכנית כעובדי שירות, במסגרת חתימה על הסכם קיבוצי חדש. סיבה נוספת שהביאה לסכסוך היא שההנהלה המשיכה להפעיל את התוכנית, למרות שההסכם להפעלתה היה עד סוף 2018 ולא הושג הסכם חדש.

 

 

הנחיות לדורשי עבודה - עם סיום השביתה 

עם סיום השביתה משירות התעסוקה נמסר כי דורשי עבודה המתייצבים פעם בחודש פטורים מהתייצבות בחודש פברואר, ודיווח מלא יועבר למוסד לביטוח לאומי. דורשי עבודה המתייצבים פעם בשבוע נדרשים לשוב ולהתייצב ביום ההתייצבות הקבוע על מנת לשמור על זכאותם.

 

עוד נמסר כי דורשי עבודה שהתייצבו ביום ההתייצבות הקבוע לפני ואחרי העיצומים - יזוכו עבור תקופת העיצומים באופן אוטומטי. דורשי עבודה אשר החסירו התייצבות ביום ההתייצבות הקבוע בשבוע שלפני או אחרי העיצומים רשאים להצהיר בחתימתם בתוך 14 ימים מסיום העיצומים (בלשכה או במייל) כי נמנע מהם להתייצב כתוצאה מהעיצומים - והם יזוכו על התקופה שבין ההתייצבות להיעדרות בתקופת העיצומים. 

 

בנוסף, דורשי עבודה חדשים אשר נמנע מהם להירשם בעקבות העיצומים - יוכלו להירשם בלשכה בתוך 14 ימים מסיום העיצומים, להצהיר על המועד שבו נמנע מהם להירשם וזכאותם תיקבע החל ממועד זה.

 

דורשי עבודה חדשים אשר נרשמו ללשכה באתר ונמנע מהם להשלים את רישומם בלשכה בעקבות העיצומים, יוכלו להשלים את רישומם בלשכה בתוך 14 יום מסיום העיצומים וזכאותם תישמר החל ממועד הרישום ללשכה באתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון שרון
הסתיימה השביתה בשירות התעסוקה
צילום: ירון שרון
מומלצים