שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי הסרטון ולפני היועמ"ש: נתניהו קיצר נסיעתו למוסקבה
  בעקבות סערת סרטון בית העלמין דחה רה"מ בשעה את המראתו לפגישה עם פוטין. הוא קיצר את שהותו במוסקבה וביטל אירוע עם הקהילה היהודית. ההערכה: נערך לפרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה בימים הקרובים. הלילה אמר: "מוקד השיחה - מניעת התבססות איראן בסוריה"

   

  נתניהו עם המראתו למוסקבה

  נתניהו עם המראתו למוסקבה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה במוסקבה: לאחר שדחה בשעה את המראתו לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בגלל סערת סרטון בית העלמין בשידורי התעמולה של "הליכוד טי.וי", נחת הלילה בנימין נתניהו בבירת רוסיה. כמו כן קיצר ראש הממשלה את שהותו במוסקבה וישוב ארצה ביום רביעי במקום ביום חמישי. ההערכות הן שהחליט לשוב ארצה מוקדם מהמתוכנן כדי להיערך לפרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקיו.

   

  נתניהו דחה אתמול את ההמראה לרוסיה מ-23:00 לחצות. הוא היה אמור להישאר במוסקבה עד יום חמישי אך החליט במפתיע לקצר את נסיעתו ולבטל אירוע עם הקהילה היהודית במוסקבה. במקום זאת יחזור הערב. הוא צפוי להיפגש עם פוטין בשעה 14:00 (שעון מוסקבה). ההערכה שהנסיעה כאמור קוצרה לקראת פרסום הכרעת היועץ המשפטי, אולי כבר ביום חמישי. בשל קיצור הנסיעה לרוסיה בוטל גם לילה במלון במוסקבה.

  בני הזוג נתניהו ממריאים למוסקבה (צילום : חיים צח / לע
  בני הזוג נתניהו ממריאים למוסקבה(צילום : חיים צח / לע"מ)

  "אני יוצא לפגישה חשובה עם פוטין ברוסיה", אמר הלילה נתניהו. "השיחה בוודאי תעסוק בכמה נושאים, אך מבחינתנו מוקד השיחה זה מניעת התבססות של איראן בסוריה, מדינה שאומרת במפורש שהחליטה לחסל את מדינת ישראל. ואתם יודעים שכשאני אומר שאנו פועלים נגד זה, אלו לא מילים בעלמא. אני אכנס לפרטים עם פוטין על מנת להבטיח שצה"ל מתואם באופן כזה שימנע חיכוך עם צבא רוסיה. אני מתכוון לממש את כל המטרות שלשמן אני יוצא לרוסיה, ואחזור כשיושגו".

   

  זאת תהיה פגישה העבודה המסודרת הראשונה בין נתניהו לפוטין מאז משבר יירוט מטוס הביון הרוסי לפני חמישה חודשים. השניים נפגשו לפגישה קצרה בחודש נובמבר האחרון בשולי ועידת השלום בפריז אך מאז שררה מתיחות בין המדינות והרוסים המשיכו לגנות את ישראל על התקיפות שלה בסוריה.

    

   

  מבחינת נתניהו מדובר בנסיעה חשובה מאוד שנועדה לשמור על מרחב הפעולה של ישראל בסוריה ולהגיע להבנות עם הרוסים נגד התבססות כוחות איראנים ליד הגבול עם ישראל . גם הבטחות שמסרו הרוסים בנושא הזה הופרו וישראל מבקשת ליישר קו עם הרוסים. נתניהו צירף לפמלייתו את ראש אמ"ן תמיר היימן כדי להציג לפוטין מידע מודיעיני על התבססות איראן בסוריה. כמו כן לוקח איתו נתניהו את השר זאב אלקין.

   

  מוקדם יותר אמר נתניהו כי הוא צפוי לשוחח עם פוטין על ההתבססות האיראנית בסוריה: "נמשיך לפעול עד שנוציא את האיראנים מסוריה, כי איראן מאיימת בהשמדת ישראל ולא ניתן לה בסיס קרוב לגבולנו". הפגישה הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר אך נתניהו העדיף לדחות אותה על מנת להבטיח את האיחוד בין עוצמה יהודית לבית היהודי.

   

  בהודעת הקרמלין מאתמול הסוגיה הסורית נדחקה לסוף רשימת הנושאים לשיחה בין שני האישים. על פי ההודעה, פוטין ייפגש עם נתניהו והם ידונו על נושאים אקטואליים שקשורים לשיתופי פעולה בין המדינות, במיוחד בנושאי סחר, כלכלה, הזירה ההומניטרית וחילופי דעות על המצב במזרח התיכון, פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני וסוריה.

  תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
  מתוך סרטון הליכוד שעורר סערה (צילום: ליכוד טי וי)

  כאמור, החלטת נתניהו לקצר את ביקורו במוסקבה נובעת מהרצון להיערך להודעת היועץ המשפטי לממשלה. בימים האחרונים מבקש מנדלבליט לנסות ולהקדים את מועד פרסום ההחלטה בתיקי נתניהו שהיה מיועד לראשית השבוע הבא. במשרד המשפטים מדברים על אפשרות שההחלטה תפורסם כבר ביום חמישי. על-פי הערכות של גורמים משפטיים בכירים, מנדלבליט צפוי לאמץ את המלצת הפרקליטות להעמיד לדין את נתניהו בפרשת 4000 (בזק-וואלה) בעבירת שוחד. בתיק 1000 (המתנות ממילצ'ן) הוא צפוי להודיע על החלטתו להעמיד לדין את נתניהו בעבירה של הפרת אמונים. באשר לתיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס) עדיין לא ברורה החלטת היועץ, שהתלבט עד לרגע האחרון אם לאמץ את המלצת רוב הפרקליטים על הגשת כתב אישום.

   

  סערת הסרטון

  נתניהו עצמו עמד אתמול בעין הסערה בעקבות סרטון של "הליכוד טי.וי" שבסופו הוצג בית עלמין צבאי. הפובליציסט אבישי עברי אמר על רקע הקברים כי "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן". בתחילת הסרטון הזהיר עברי מפני פיגועים שעלולים להגיע אם גנץ יהיה בשלטון. ברקע הוצגו תמונות של פיגועים שונים, בהן גם תמונה מזירת הפיגוע בחלמיש, שבו נרצחו בני משפחת סלומון ז"ל, שהיה בזמן שלטון נתניהו. עברי נשמע אומר באותו הזמן: "עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים - זאת המשמעות של שלטון שמאל".

   

  ראש הממשלה נתניהו הורה להסיר את השידור של הליכוד TV מפייסבוק והאחראים לשידור "הליכוד טי.וי" הושעו עד להודעה חדשה. למרות צעדים אלו, הרוחות עדיין סוערות ונתניהו אף נאלץ לפרסם שתי תגובות על הסרטון. בין היתר פרסם הודעה מיוחדת בטוויטר וכתב: "מיד כשדווחתי על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה. כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז"ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות". 


  פורסם לראשונה 26/02/2019 22:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום : חיים צח / לע"מ
  בני הזוג נתניהו, הלילה
  צילום : חיים צח / לע"מ
  מומלצים