שתף קטע נבחר

בן גביר: כהנא צדק; ח"כ תמנו-שטה: אתה מסית

אחרי שהושגו החתימות לדיון בפסילת "עוצמה יהודית", הגיע ממשיך דרכו של כהנא לאולפן ynet כדי להתגונן: "אני לא שונא ערבים". ח"כ פנינה תמנו-שטה תקפה: "אתם דוגלים בגזענות, אין לזה מקום בכנסת". צפו בעימות

  

 

אחרי ש"כחול לבן" ומפלגות השמאל התאחדו כדי להשיג את החתימות הנדרשות לדיון בפסילת "עוצמה יהודית", הגיע איתמר בן גביר, מספר 3 ברשימת "איחוד מפלגות הימין" וממשיך דרכו של כהנא, לאולפן ynet כדי להתגונן, ואמר: "אני לא שונא ערבים". ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) תקפה את בן גביר ואמרה: "אתה מסית". צפו בעימות.

 

"אתם חולשה יהודית ולא עוצמה יהודית", אמרה תמנו-שטה. "עוצמה יהודית היא גלגול של תנועת כהנא, של כך, שבחרה לחוקק במצעה אפרטהייד, הפרדה של ערבים, אזרחים סוג א' וסוג ב'. הדבר הזה, אין לו מקום בכנסת ישראל". היא הוסיפה כי לא יכול להיות מצב שייכנסו לכנסת "אנשים שדוגלים בהסתה ובגזענות. אתם יכולים להמשיך להפגין אבל לא בתוך הכנסת".

עוצמה יהודית מחוץ לכנסת? עימות באולפן ynet בין איתמר בן גביר לפנינה תמנו שטה (צילום: ירון ברנר)
עימות באולפן ynet בין איתמר בן גביר לפנינה תמנו שטה(צילום: ירון ברנר)

בן גביר השיב כי "הכול פוליטי. ארבע שנים היינו בכנסת, לא אמרתם מילה וחצי מילה. חמש שנים אני עו"ד, לא אמרתם מילה וחצי מילה. כשהלכנו בפעם שעברה עם אלי ישי, אף אחד לא טען לגזענות, לא הייתה פסילה".

 

הוא הוסיף כי "אהבת העם בישראל ואהבת ארץ ישראל זו לא גזענות. היינו בכנסת, מעולם לא הצענו הצעות חוק להפריד בין יהודים לערבים. כן הצענו עונש מוות למחבלים, כן הצענו שמי שלא נאמן למדינת ישראל לא צריך להיות פה. זו לא גזענות".

 

ח"כ תמנו-שטה השיבה: "אל תנסה לטשטש אידיאולוגיות של הסתה ושנאה. אתה הובלת קו מאוד ברור, שמעתי אותך לא אחת אומר שזריקת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים מצד יהודים זה לא טרור. בן אדם כזה זה בן אדם שתומך בהסתה".

 

עו"ד בן גביר, זה נכון מה שהיא אמרה? יהודים שמיידים אבנים ובקבוקי תבערה הם לא מחבלים?

בן גביר: "בוודאי. זו לא פעולת טרור, זה פשע, מי שעשה את זה צריך לשבת בכלא, אבל לא לפי חוק הטרור. אני מתפלא עלייך, את אמורה להיות משפטנית, את אמורה להבין בנושא הזה, יש הבדל של שמים וארץ בין להסכים לזריקת בקבוקי תבערה לבין זה".

ח
ח"כ תמנו-שטה(צילום: חיים רובינשטיין)

תמנו-שטה: "אם היית אומר לי שכהנא טעה...".

בן גביר: "לא, הוא לא טעה".

תמנו-שטה: "אז אם אתה אומר שהוא צדק, אתה בעד חוקי אפרטהייד, שיידוי אבנים ובקבוקי תבערה זה לא טרור, אתה מסית נגד הצעירים האלה".

 

רגע, אז במה הוא צדק?

בן גביר: "הוא צדק בזה, כשאני חזרתי בתשובה קראתי את הכתבים שלו, אין בהם מילה אחת על להרוג ערבים או לעשות משהו לערבים, יש מילה על זה שמי שלא נאמן שם, שאומר...".

 

מי לא נאמן?

בן גביר: "חנין זועבי, הייתי מגרש אותה מכאן, ואחמד טיבי, הייתי מגרש אותו מכאן. וגם עופר כסיף שאומר שהוא אנטי יהודי ואנטי ציוני".

איתמר בן גביר ומיכאל בן ארי מפגינים (צילום: יואב דודקביץ)
בן גביר ובן ארי(צילום: יואב דודקביץ)

הבוקר הגישו אנשי עוצמה יהודית בן גביר ומיכאל בן ארי, מספר 4 ברשימת "איחוד מפלגות הימין", עתירה לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת בבקשה לפסול את הרשימות חד"ש ותע"ל בראשות חברי הכנסת איימן עודה ואחמד טיבי מהתמודדות לכנסת ה-21. בעתירה נכתב כי יש לפסול את הרשימה מריצה לכנסת לאור "ההתבטאויות והמעשים של חברי הרשימה ששוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ותומכים במאבק של ארגוני הטרור נגד מדינת ישראל".

 

מחד"ש תע"ל נמסר בתגובה: "מביש שחבורת בריונים, גזענים ופשיסטים מעזים להעביר ביקורת על רשימות שחרטו על דגלן ערכים של שלום, שוויון וצדק – בעוד קוראים לטוהר הגזע, עליונות יהודית, טרנספר וטיהור אתני ממש כמו ה-KKK בארה"ב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
תמנו שטה ובן גביר באולפן
צילום: ירון ברנר
מומלצים