שתף קטע נבחר

נחתם: דלק מוכרת את אחזקותיה בהפניקס תמורת 1.6 מיליארד שקל

חברת האחזקות של יצחק תשובה חתמה על מזכר הבנות למכירת הנתח שלה מחברת הביטוח, כ-30%, לקרנות סנטרברידג' וגלאטין

חברת ההשקעות של יצחק תשובה, קבוצת דלק, הודיעה היום (ד') למשקיעיה כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב למכירת השליטה בהפניקס. לפי הדיווח של החברה לבורסה, דלק תמכור את הנתח שלה מחברת הביטוח, כ-30%, לקרנות סנטרברידג' וגלאטין תמורת 1.6 מיליארד שקל. זאת, לפי שווי של 90%-95% על ההון העצמי של החברה, שעמד בסוף הרבעון השני על 6 מיליארד שקל.

 

 >> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

סכסוך משפטי בין השותפים יצחק תשובה וקרן האצ'יסון

גם במכרז הגז החדש יתמודד רק תשובה

תשובה יידרש למכור החזקות במתקן התפלה - כדי לקנות מתקן אחר

 

עוד עולה מהדיווח כי מזכר ההבנות קובע כי תהיינה התאמות עתידיות במחיר העסקה עד ל-800 מיליון שקל תוספת מחיר, או 200 מיליון שקל הפחתת מחיר בהתאם לתשואה של הפניקס בחמש השנים הקרובות שלאחר החתימה הסופית.

יצחק תשובה ()
יצחק תשובה

דלק התחייבה להסדיר הלוואה של 800 מיליון שקל מסכום הרכישה לשתי הקרנות ממוסד בנקאי לחמש שנים ובריבית נמוכה יחסית לתקופה זו שלא תעלה על 4%. כמו כן, דלק תאפשר לרוכשות לרכוש 2.5% נוספים ממניות הפניקס תמורת 132 מיליון שקל. הצדדים קבעו שתהיה תקופת בלעדיות של 60 יום.

 

סנטרברידג' נוסדה ב-2005 בידי השותפים מנהלים ג'פרי ארונסון ומארק גאלוגלי. היא מנהלת 27 מיליארד דולר ופועלת בעיקר בארצות הברית, בריטניה, ספרד ושוויץ.

 

הקרן האמריקאית השתתפה במכרז למכירת לאומי קארד, עלתה לשלבים הסופיים, אך לא היתה מוכנה לשלם את המחיר שהציעה ורבורג פינקוס - 2.5 מיליארד שקל. בהמשך ניהלה הקרן מגעים ראשוניים לרכישת בית ההשקעות פסגות, אך הפסיקה אותם לטובת המשא ומתן מול הפניקס.

 

בכירי הקרן ביקרו במטה החברה לפני שלושה חודשים ופגשו את מנהליה. מניית הפניקס נסחרת כיום לפי שווי של 5.48 מיליארד שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים