שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
    זירת הקניות
    טראמפ על חקירות נתניהו: "ראש ממשלה נהדר, חזק וחכם"
    רגע לפני הכרעת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי נתניהו, התייחס נשיא ארה"ב לחקירות. במסיבת עיתונאים בהאנוי, לאחר פגישותיו עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, אמר טראמפ: "אני לא יודע על הקשיים שלו. הוא עושה עבודה נהדרת כראש ממשלה"

     

     

    שעות לפני ההכרעה של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בנוגע לתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס לחקירות נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "אני חושב שנתניהו ראש ממשלה מצוין. אני לא יודע על הקשיים שלו. אני יכול לומר שהוא ראש ממשלה נהדר, הוא חזק וחכם", אמר טראמפ הבוקר (יום ה', שעון ישראל) בהאנוי, במסיבת עיתונאים לאחר פגישותיו עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און.

     

    לדברי טראמפ, ישראל "מקבלת ציוד מארה"ב ומשלמת על זה כמובן. כל שנה 4 מיליארד דולר. הם טובים מאוד ויש סיכוי לשלום בין ישראל לפלסטיניים. זה מעניין, כל חיי אני שומע הרבה מאוד על הסכמים שקשה להגיע אליהם, אבל ההסכם הקשה ביותר הוא ההסכם בין הישראלים לפלסטינים. אומרים שזה בלתי אפשרי, אני אהיה שמח להגיע לזה".

     

    שאלה נוספת נגעה ל"עסקת המאה" שאותה מתכנן ממשלו - הסכם בין ישראל לפלסטינים. על כך אמר טראמפ: "אנחנו משלמים לפלסטינים המון כסף וסיימתי את זה לפני שנתיים כי הם אמרו דברים לא נעימים. למה שנשלם למי שאומר דברים לא נעימים עלינו, ולא רוצה להגיע לשיחות שלום? הם השתפרו ונראה מה יהיה. אני חושב שיש סיכוי טוב לשלום בין ישראל לפלסטינים".

    דונלד טראמפ (צילום: רויטרס)
    דונלד טראמפ בהאנוי, היום(צילום: רויטרס)

    פגישת בנימין נתניהו ודונלד טראמפ (צילום: אבי אוחיון /לע
    ארכיון. טראמפ ונתניהו(צילום: אבי אוחיון /לע"מ)

    היום צפוי היועמ"ש מנדלבליט להציג את הכרעתו בנוגע לשלוש הפרשות שבמרכזן נמצא נתניהו. לפי הדיווחים אמש במהדורות החדשות בשלושת ערוצי הטלוויזיה, בתיק 1000, "תיק המתנות", צפוי מנדלבליט להודיע לנתניהו כי החליט להעמידו לדין בכפוף לשימוע בעבירה של מרמה והפרת אמונים. החשוד הנוסף בתיק, המיליארדר ארנון מילצ'ן, צפוי לשמוע מהיועץ המשפטי לממשלה כי החליט שלא להגיש נגדו כתב אישום.

     

    גם בתיק 2000, שבמרכזו שיחות נתניהו עם נוני מוזס, צפוי מנדלבליט להעמיד לדין את נתניהו בעבירה של מרמה והפרת אמונים, בכפוף לשימוע. מוזס, לעומת זאת, צפוי לכתב אישום בכפוף לשימוע בעבירת שוחד. תיק 4000, "פרשת בזק־וואלה", צפוי לעמוד במרכז תשומת הלב - שכן בנוגע אליו צפוי היועץ המשפטי לממשלה להודיע כי החליט להעמיד את ראש הממשלה לדין בעבירת שוחד, בכפוף לשימוע. מי שצפוי לשמוע הודעה דומה הוא שאול אלוביץ', בעל השליטה לשעבר בבזק.

     

    היום פורסמו פרטים חדשים על "עסקת המאה". העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח שהיוזמה לא כוללת הקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים, אבל מתייחסת לכינון אוטונומיה בעזה שיהיה לה קשר מדיני וכלכלי עם הגדה. במקביל ינהלו הפלסטינים משא ומתן עם ישראל על עתיד שטח C.

     

    על פי הפרסום, רוב המחסומים הצבאיים הישראליים יוסרו ויתאפשר חופש תנועה לפלסטינים בגדה, אך האחראיות הביטחונית תישאר במלואה בידי ישראל. התוכנית כוללת חיזוק השותפות בין ירדן, הפלסטינים וישראל בניהול מסגד אל-אקצא והבטחת גישה למתפללים. גושי ההתנחלויות יישארו בשליטת ישראל - אך לא יורחבו.

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים