שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זכותו של נתניהו גוברת על זכותכם
  כבר עכשיו יכולים כל בוחר ובוחרת להחליט אם התנהלותו הראוותנית של נתניהו ראויה בעיניהם. לא היה צורך בפסטיבל ההמלצות של היועמ"ש

   

  בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת לאחר פרסום הכרעת היועמ
  (צילום: EPA)

  רק 39 ימים נותרו ליום הבוחר. חודשים ארוכים יושבת האומה בטקס קבוע מדי ערב מול ערוצי הטלוויזיה השונים ומצפה בדריכות למוצא פיהם של הכתבים, שמסר אחד בפי כולם: "עד סוף השבוע, או לכל המאוחר בתחילת או אמצע שבוע הבא, יפרסם היועץ המשפטי לממשלה את החלטתו בעניין תיקי חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו". וכך נקפו הימים והלילות, וכך רבו השמועות וההדלפות, ויודעי הכל והפרשנים המבטיחים נאמנה, שהם יודעים בוודאות ממקור מהימן, ממש כמעט מפי הסוס.

   

   

  לאורך התקופה הזו הפצרתי בעמיתי באולפני הטלוויזיה: "המתינו". הרי איש מאיתנו לא מכיר את הפרטים. אני סומכת על היועץ המשפטי לממשלה, תנו לו לעשות את עבודתו.

   

  לכל אדם עומדת חזקת החפות ובפרט לראש הממשלה, אשר החומרים אינם אצלו ואין בידיו להגן על עצמו. גם לציבור יש זכויות. זכות הציבור לדעת אף היא בעלת משקל ואין להקל בה ראש. וכך, לעיתים, בהתנגשות בין שתי זכויות יסוד אלה, יש לנקוט מבחן הגיון. אחרי שנים של חקירות ופרסומים, אחרי חודשים של הדלפות, נדמה לי שכרגע זכות החפות של האזרח נתניהו חזקה יותר מזכות הציבור לדעת - וזאת עד שניתן יהיה להשלים תהליך מסודר של פרסום-שימוע-החלטת יועץ סופית.

   

  החלטת היועמ"ש וההודעה בצדה שלהן המתנו ארוכות בוששו מלהגיע. לא קל הדבר בעיניי ובל יהא קל בעיניי איש. התיקים מורכבים והחומר המשפטי רב: שלושה עדי מדינה, תמלילים, הקלטות, צוותים משפטיים ואדם אחד, שאמור להיות חזק כפלדה, נחוש, אמיץ ואטום לרעשי רקע.

   

   

  היועץ מקבל את ההחלטות והוא יודע. כל החלטה שיקבל תיתקל בביקורת חריפה, השמצות ונאצות. מדובר בהחלטה קשה, ששום מועד אינו נעים לה, אך מאחר שהתעכבה כל כך, המועד הנוכחי הוא הרע בכל המועדים. צאו וראו אילו פערים אנו רואים כבר עתה בין המלצות המשטרה לבין המלצות היועץ, וזה לפני שימוע. וכמה תיקי חקירות פליליות של אישי ציבור ושל מי שאינם, נסגרו ללא הגשת כתב אישום כלל.

   

  ולכן, ערב בחירות עלינו להישאר במישור הציבורי. על המישור הפלילי להיבחן במקרה הנוכחי לאחר הבחירות. כבר עכשיו יכולים להחליט כל בוחר ובוחרת, ולאו דווקא במישור הפלילי, האם התנהלותו הראוותנית של נתניהו ראויה בעיניו? האם ברצונו לראות בראשות הממשלה מי שמקבל מחברים "מתנות" של סיגרים, שמפניות ותכשיטים (אלה לא הוכחשו על ידו, רק אמר ש"מותר לקבל מתנות מחברים"), או שמא יפה לו לראש ממשלה, כל ראש ממשלה, מידת הצניעות.

   

  איני מסכימה כלל ועיקר עם נתניהו שמדובר בניסיון חיסול פוליטי ואני בוטחת ביועמ"ש. מוטב לו שיתמקד בהצגת הישגיו הרבים בימים שנותרו עד לבחירות.

   

  • לימור לבנת כיהנה כשרה וח"כית מטעם הליכוד

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים