שתף קטע נבחר

חוגי בית לבעלי מוגבלויות לקראת הבחירות

לראשונה, ארגון "אלאור" הפועל למען אנשים עם צרכים מיוחדים, יזם שורה של חוגי בית מיוחדים עם מועמדים לכנסת ה-21 בהשתתפות דיירים, משפחות ועובדי הארגון. במפגש הראשון השתתפה ח"כ ד"ר עליזה לביא: "אנחנו מחוייבים לעשות יותר. צריכים לעזור לכם לחיות חיים מלאים ושווי זכויות". צפו

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 ועל רקע השיח הציבורי הרחב בנושא אוכלוסיות עם מוגבלויות, ארגון "אלאור", שפועל למעלה מ-30 שנה למען אנשים עם מוגבלויות בישראל, יזם שורה של מפגשים מיוחדים בבתי הארגון, חוגי בית בהם המועמדים לכנסת יוכלו להציג את הצעדים המתוכננים על-ידי המפלגות כדי לקדם את אוכלוסיית האנשים עם צרכים מיוחדים בישראל, בשיח בלתי אמצעי עם אנשים עם מוגבלויות.

 

המפגש הראשון התקיים לאחרונה בבית "כלנית" של אלאור בנתניה בהשתתפות ח"כ ד"ר עליזה לביא מ"יש עתיד", עם כ-40 משתתפים: דיירי הארגון - אנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם, עובדי הארגון ושכנים של הבתים בקהילה של הארגון.

 

 

הדיירים, המשפחות והעובדים סיפרו ללביא על החיים בבית של הארגון, יציאה לתעסוקה, פעילות במסגרת תנועת הצופים וההתנדבות בצה"ל שעושים הדיירים. חברת הכנסת נשאלה על התקנים שנוגעים באנשים עם צרכים מיוחדים, תקציבים, תכניות ממשלתיות וחוקים שמקודמים למען האוכלוסיה בישראל.

 

ארגון "אלאור" פועל מעל 30 שנה במסגרות שונות בארץ למען אנשים עם מוגבלויות ומספק מענה בתחומי הדיור, התעסוקה והפנאי. בין היתר, עוסק הארגון בהפעלת בתים לילדים ובוגרים על רצף אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ובתים שיקומיים.

 

את הדיירים מלווה צוות מקצועי המורכב משלל בעלי מקצוע בתחומים שונים: רפואה, תעסוקה, תרבות ופנאי, תזונה ועוד. בנוסף, הארגון מעודד יציאה לעבודה ושילוב הדיירים בחברה במסגרות תעסוקה חיצוניות שונות, בכדי לקדם עצמאות וכן לקרב אנשים בעלי מוגבלויות לקהילה.

 

חברי ארגון אלאור - בעלי צרכים מיוחדים במפגש עם חברת הכנסת לביא (צילום: ארגון אלאור)
חברת הכנסת נשאלה על התקנים שנוגעים באנשים עם צרכים מיוחדים, תקציבים, תכניות ממשלתיות וחוקים שמקודמים למען האוכלוסיה בישראל(צילום: ארגון אלאור)

 

"אנחנו מחוייבים לעשות יותר. צריכים לעזור לכם לחיות חיים מלאים ושווי זכויות לתמרץ בעלי עסקים שיעסיקו אתכם, להרחיב את מערך ההכשרות והמיומנויות ולהתאים אותו עבורכם לעולם העבודה שמשתנה. לחוקק חוקים שיסדירו את הזכויות המגיעות לכם בזכות וגם כדי שהאנשים שמלווים אתכם, המשפחות, המקום שאתם חיים בו- הבית הזה, יקבלו יותר עזרה", אמרה ח"כ ד"ר עליזה לביא.

 

יש המון זכויות שחייבות להיות מעוגנות בחקיקה 

"כן בישראל 2019 יש המון זכויות שחייבות להיות מעוגנות בחקיקה. אינכם צריכים לבקש כל פעם טובה ועוד טובה. נרגשת לראות את הצוות הנהדר שעוטף אתכם. חובת הקהילה כולה לסייע ולתמוך, ואני מברכת אתכם על הפרס הנפלא שקיבלתם מצה״ל על ההתנדבות פורצת הדרך שלכם כקבוצה".

 

חברי ארגון אלאור - בעלי צרכים מיוחדים במפגש עם חברת הכנסת לביא (צילום: ארגון אלאור)
"אינכם צריכים לבקש כל פעם טובה ועוד טובה"(צילום: ארגון אלאור)

 

אלון אלרואי, העומד בראש "אלאור" הוסיף: "אנו מברכים על ההזדמנות לתת לדיירי ארגון אלאור, אנשים עם מוגבלויות לקחת חלק במערכת הדמוקרטית לקראת הבחירות ולפגוש את המועמדים מהמפלגות השונות. אני מודה לחה"כ עליזה לביא על המפגש המרגש עם הדיירים ועל ההרתמות הנהדרת שלה להיענות לכל שאלה של דייר, הורה או עובד".

 

מנכ"לית הארגון, ריקי רביוב, סיכמה: "ארגון 'אלאור' גאה לעמוד בראש היוזמה לקיים מפגשים של מועמדים לכנסת ה-21 עם אנשים עם מוגבלויות. צפוים כבר בימים הקרובים מפגשים נוספים עם שר הכלכלה אלי כהן וח"כ יעקב מרגי. הדיירים שלנו זוכים בכל ימות השנה להשתלב בקהילה בפעילויות שונות ומגוונות כמו ההתנדבות בצה"ל, תעסוקה בעסקים בסביבת המגורים, השתלבות בפעילות בתנועות נוער ועוד. זהו צעד חשוב נוסף שאנו מקדמים לשוויון בין אנשים עם מוגבלויות לכלל האוכלוסיה ויש לברך על כך".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים