שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גמליאל בקמפיין החזרת קולות לליכוד: "לא להצביע לבנט ולא לבן גביר"
  עם פתיחת קמפיין הליכוד הערב מתחיל המסע לאיסוף מנדטים ממפלגות הגוש. השרה גילה גמליאל קראה בריאיון באולפן ynet למצביעי הימין לא להצביע לאף מפלגת ימין אחרת. גם הבוקר נמשך שינון דף המסרים. גמליאל ואדלשטיין בשני אירועים: "שמעתי ברדיו את קהלני"

  שעות ספורות לפני השקת קמפיין הליכוד לבחירות 2019, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל מסמנת את הכיוון במסע לאיסוף קולות מצביעי הימין ממפלגות קטנות בגוש: "מכיוון שאנחנו רוצים שראש הממשלה נתניהו יוביל ויקבל את המנדט מנשיא המדינה, צריך לדעת שצריך לחזק את תנועת הליכוד. זו המדיניות שצריך לראות מול העיניים כל מי שמגיע להצביע". גמליאל ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין השמיעו בנפרד מסר זהה בנוגע לתיקי נתניהו, במה שנשמע שוב כשינון מדף מסרים: "שמעתי בדרך ברדיו את אביגדור קהלני". 

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

   

  השרה גמליאל אמרה באולפן ynet: "בדרך לכאן שמעתי את אביגדור קהלני בריאיון, זה היה מצמרר לשמוע מה הוא עבר ויצא זכאי מחוסר אשמה". במקביל אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין באירוע בתל אביב: "לא יודע אם יצא לך בדרך לכאן לשמוע את אביגדור קהלני ברדיו".

   

  גמליאל ואדלשטיין נתלו שניהם גם בדוגמה של שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן שנוקה מאשם: "אנחנו זוכרים את יעקב נאמן ז"ל. על כן, אני אומרת שצריך לראות את התמונה בשלמותה", אמרה גמליאל.

  השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, בראיון לאולפן ynet (צילום: יאיר שגיא)
  "לא להצביע למפלגות קטנות". השרה גילה גמליאל באולפן ynet(צילום: יאיר שגיא)

  מסיבת עיתונאים הימין החדש (צילום: AFP)
  לקראת קמפיין הליכוד לשאיבת הקולות מהימין החדש(צילום: AFP)

  אדלשטיין אמר על אביגדור קהלני בפאנל בחירות בבית דיור מוגן בצפון תל אביב: "הוא לא היה ראש ממשלה אלא שר לשעבר. הוא, שהיה בקרבות, והיה פצוע ונחלץ ממוות - 20 שנה עברו והוא כמו ילד, כמעט צועק ובוכה כשהוא מדבר על התקופה הזו. אז איך אפשר לשפוט?"

   

  עוד אמר: "אני חושב שמדינת ישראל נמצאת במצב גרוע יותר בגלל המעשה ההוא של יעקב נאמן, ולמה? כי אנשים רעים כנראה אומרים שהסיבה להאשמות האלה הייתה הנחישות של נאמן לעשות רפורמות במערכת המשפט. כשהוא יצא זך כשלג מבית המשפט, למשרד המשפטים הוא כבר לא חזר, המשרד היה תפוס. את הדוגמאות האלה צריך לזכור לפני שאנחנו באים ואומרים 'יש כתב חשדות חמור, הוא חייב להתפטר'". 

   

   

  גמליאל הגיבה למתקפה של יו"ר הימין החדש נפתלי בנט על ראש הממשלה בעקבות הפיגוע בבנימין, וגם קראה לא להצביע לימין החדש: "בעיקרון, ראש הממשלה וכל מערך צה"ל וכוחות הביטחון יודעים לטפל בכל המקרים מהסוג הזה. ערב בחירות מנסים לייצר כותרות בכוח ולקבל כותרת יש מאין. ראש הממשלה לא רק שהוא לא מפחד ממחבלים, הוא היחיד שממגר את הטרור במדינת ישראל בצורה הטובה ביותר, ואנחנו רואים את התוצאות בביטחון אישי לאזרחי המדינה שלנו".

   

  את מאשימה את בנט שהוא מנצל ניצול ציני את הפיגוע?

  "בהתחשב בעובדה שלצערנו קשה להתבלט במערכת הבחירות עם כל כך הרבה רסיסי מפלגות, אז מנסים לייצר כותרות יש מאין".

   

  נניח שכל העובדות שלך יחלחלו היטב לציבור הימני ויצביעו לכם, ואז כל המפלגות הקטנות לא יעברו את אחוז החסימה?

  "זו הנקודה החשובה. הבחירות הללו עלולות להיות מוכרעות לא על ידי מי יקבל את הקולות, אלא על ידי מי לא יקבל מספיק קולות. ועל כן, צריכים כל אזרח ואזרחית שמקשיבים לנו להיות מספיק אחראיים ולהצביע למפלגות הגדולות. מדובר פה בשני מנדטים לכאן או לכאן, בגושים, בין הגוש הימני לגוש השמאלי. אני פחות ארגיש בנוח אם הגוש של הימין לא יעבור כתוצאה מזה שנהיה נחמדים עבור רסיסי מפלגות אחרות".

   

  מה לך ולאיתמר בן גביר?

  "אין לי שום דבר נגדו. הוא לא יהיה שר בממשלה. ראש הממשלה קורא חד-משמעית להצביע לתנועת הליכוד ולליכוד בלבד. למה? על מנת לחזק את המפלגה שלנו כדי להבטיח את הקולות, שהם לא ילכו לאיבוד. לא להצביע לא לבן גביר ולא לבנט ולא לשום מפלגה אחרת. מכיוון שאנחנו רוצים שראש הממשלה נתניהו יוביל ויקבל את המנדט מנשיא המדינה, צריך לדעת שצריך לחזק את תנועת הליכוד. זו המדיניות שצריך לראות מול העיניים כל מי שמגיע להצביע".

  בני גנץ מתייחס לדברי הליכוד נגדו במסגרת סיור בצפון ()
  גמליאל נגד גנץ: "שמאל בראשות גנץ וטיבי"

  איתמר בן גביר (צילום: מוטי קמחי)
  קראה לא להצביע לאיתמר בן גביר(צילום: מוטי קמחי)
   

  היום אתם מציגים את הקמפיין, שיננתם היטב את דף המסרים?

  "זה ברור, הם מנסים לייצר שיח אחר, אבל השיח הוא ברור - או מפלגת שמאל בראשות גנץ, לפיד וטיבי או מפלגת ימין בראשות נתניהו, ממשלה חזקה, וזה מה שצריך לראות מול העיניים בבחירות האלו".

   

  רוב הסיכויים שגנץ ולפיד יישבו עם הליכוד.

  "אין שום סיכוי. מדובר פה בדרך שהיא קלוקלת והיא שמאל חלש. להזכיר לך, גנץ ולפיד היו בעד ההסכם עם איראן, ראש הממשלה התנגד. גנץ הלך וישב לו שם באיזה כנס ולצערנו, ריחם על טרוריסטים בזמנו. הוא הנחה לסכן את גולני על מנת להגן על אוכלוסייה אזרחית פלסטינית. כל אלה זה שמאל. זו דרך של שמאל, גם חלש אבל שמאל, וזה לא ממשלה שאנחנו רוצים לקדם. אנחנו רוצים ממשלת ימין חזקה".

   

  היום הליכוד ישיק רשמית את הקמפיין, ואנחנו מבינים שמאחורי הקלעים מדובר בניסיון שלכם להעלים את אפקט מנדלבליט ולהתקדם הלאה במערכת הבחירות. זה נכון?

  "יש לנו רשימה מדהימה, יש לנו אנשים מצוינים. בתנועת הליכוד יש את הניסיון הכי טוב שקיים בתוך הרשימה, ועל כן עכשיו מתחילים את הקמפיין בצורה אינטנסיבית. אנחנו חמישה שבועות לפני, יש לנו הרבה הישגים שהצלחנו להשיג. בממשלה הנוכחית יש לנו סיעה מוכחת שכוללת את גדעון ואת כל הרשימה המופלאה. אף אחד לא ממודר".

   

  את מרגישה בנוח עם השמפניות והסיגרים? פה יש עניין של יחסי קח ותן.

  "אני לא צריכה להרגיש נוח או לא בנוח. אנחנו ערב בחירות לא על אישיות של ראש הממשלה. אנחנו על בחירות של שמאל וימין. וזה מה שצריך להבין. או שממשלת הליכוד בראשות נתניהו היא זו שתוביל את המדינה באתגרים הלא פשוטים שעומדים בפתחנו במהלך הארבע שנים הבאות, או ניסיון כושל גם בכלכלה ובמדיניות על ידי גנץ, לפיד וטיבי".

   

  אתם כל הזמן אומרים בימים האחרונים שגנץ הוא חסר ניסיון ולא יכול לנהל מדינה. יכול להיות שלפיד משלים לו את התמונה?

  "מה שהם אמרו זה דבר שערורייתי. יש שם חמישה גברים. ראינו את הגישה שלהם לנשים אתמול על ידי יאיר לפיד ('היא לא ממןשמעת'), וגם זה שבחרו מעט מאוד נשים בתוך הרשימה לקישוט. את מסתכלת על חוסר הניסיון של גנץ, ולבוא לדבר עם רוטציה עד שהוא יתחיל ללמוד. את לא רואה איזה דמות שהיא מוטציה? שני ראשים שילכו יחדיו? את רואה את שניהם נכנסים עם פוטין לפגישה או פוגשים את טראמפ עם תוכנית המאה?"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא
  השרה גילה גמליאל בריאיון לאולפן ynet
  צילום: יאיר שגיא
  מומלצים