שתף קטע נבחר

שרי הליכוד יצאו מתדרוך ושיננו: "ביבי או טיבי"

לפני ישיבת הממשלה תדרך ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים בנוגע לכתב החשדות נגדו: "ההר הוליד עכבר והעכבר תכף יברח". רגב, אקוניס וגמליאל שיננו מדף המסרים בתום התדרוך: "זה ביבי או טיבי". רגב: "אין סיכוי שנשב עם גנץ באותה ממשלה"

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך הבוקר (יום א') תדרוך לשרים ולחברי כנסת ממפלגתו, שבו התייחס לפרסום כתב החשדות נגדו בשבוע שעבר, ולאחר התדרוך נשמעו השרים משננים מסר אחיד מדף המסרים: "זה ביבי או טיבי". על רקע העלייה בסקרים של מפלגת כחול לבן, חידד נתניהו בתדרוך את המסר: "בסוף, הבחירה היא בין ממשלת שמאל חלשה בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין חזקה של הליכוד בהנהגתי".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: AFP)
בנימין נתניהו בכניסה לישיבת הממשלה(צילום: AFP)

שרת התרבות אמרה עם כניסתה לישיבת הממשלה: "המצב פשוט - יש שמאל חלש ושמאל של חסרי ניסיון, שמאל של אנשים שמנסים להטעות את הציבור ולשבת עם טיבי בממשלה. זה צריך להיות ברור - או ביבי או טיבי. השמאל מערער את האמון בנתניהו, ואחרי כל סוף השבוע והחגיגה באולפנים, גוש הימין הוא חזק וינצח את הבחירות".

 

בשעה שחילי טרופר, מספר 12 ברשימת כחול לבן, הביע בריאיון ל-ynet נכונות להרכבת קואליציה עם הליכוד אך ללא נתניהו, הבהירה רגב כי "אין סיכוי שנשב עם גנץ באותה ממשלה. גנץ הלך לטקס אזכרה של מחבלים פלסטינים ואין לו בעיה עם התנתקות נוספת. אין לנו מה לשבת עם מפלגה שהיא שמאל חלש". רגב הביעה את ביטחונה ש"כל התיקים יקרסו. תמתינו אחרי השימוע". לדבריה, "היה כאן לחץ על היועץ המשפטי, והוא נכנע ללחץ".

 

 

 

השר אופיר אקוניס חזר על המסר: "זה כבר ברור כשמש, הבחירות האלו - זה ביבי או טיבי. כשהסקרים הראו שגוש השמאל משיג 61 זה רק באמצעות המפלגות הערביות. כחול לבן משקרים ועושים הונאה לציבור. כל מי שמכיר יודע שאין להם אפשרות להרכיב ממשלה בלי הסיעות הערביות".

 

השרה גילה גמליאל אמרה בפתח ישיבת הממשלה כי "גנץ ולפיד מעדיפים את טיבי על ביבי. זה או נתניהו חזק או לפיד וגנץ בראשות השמאל".

 

השר יובל שטייניץ הוסיף: "אנחנו צריכים לשאול איפה כוססים ציפורניים כדי להדיח את טראמפ ואת נתניהו? בטהרן וברמאללה. ברמאללה מעוניינים לסלול את הדרך לגבולות כפר סבא, ובטהרן מקווים להפסיק את שלטונו של נתניהו שהוביל את העולם לסנקציות".

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
ראש הממשלה והשרים שטייניץ ורגב(צילום: מארק ישראל סלם)

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
ישיבת הממשלה(צילום: מארק ישראל סלם)

 

בתגובה לדף המסרים של הליכוד, אמר ח"כ אחמד טיבי, יו"ר משותף של חד"ש-תע"ל: "23 שנים שנתניהו מציע לציבור את אותה סיסמה חלולה. רק הסטטיסטים המדקלמים בהצגה הזו מתחלפים. מאז 1996 נתניהו מציע לציבור בישראל רק הפחדה ושנאה. אנחנו מציעים תקווה, צדק ושוויון".

 

נתניהו האשים מוקדם יותר את התקשורת בניסיון להסתיר פרטים על בני גנץ: "לפיד וגנץ מנסים להסתיר ולעשות הסוואה כאילו הם לא שמאל. התקשורת מנסה להסתיר כל מיני דברים על גנץ. הם מסתירים את העובדה ששנה אחרי צוק איתן, גנץ השתתף בטקס זיכרון לאלף מחבלי החמאס שנהרגו בצוק איתן. תראו מה התקשורת מסתירה על גנץ! זה שמאל. גנץ אומר שהוא סיכן את חיילי גולני כדי לא לפגוע בפלסטינים, זה שמאל". לדברי נתניהו, "התקשורת תעשה הכול כדי שהשמאל ינצח. חיכו ליועץ. ההר הוליד עכבר, והעכבר הזה תכף יברח".  

הצהרה של בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
"התקשורת מסתירה עליו דברים". בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)

ד
"23 שנים, אותה סיסמה חלולה". אחמד טיבי מגיב
 

ראש הממשלה הוסיף: "היום אנחנו שומעים שלפיד וגנץ אומרים שהם לא יישבו איתנו אלא יישבו עם טיבי. מיכאל ביטון אמר את זה הבוקר. יישבו עם טיבי בממשלה! כל האסטרטגיה שלהם מתבססת על זה שהם לא שמאל. אם נבהיר את האמת הזאת לציבור, הליכוד יוכל להדביק את הפער ולנצח".  

   

כולנו: תומכים בנתניהו עד לשימוע  

ביום חמישי בערב, לאחר פרסום הכרעת היועץ המשפטי לממשלה, פרסמו כל מפלגות הקואליציה הנוכחית הודעות תמיכה בנתניהו והבטחה להמליץ רק עליו בפני הנשיא להרכבת הממשלה הבאה. בין היתר אמרו בימין החדש, בדומה ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כי לנתניהו "עומדת חזקת החפות ככל אזרח אחר במדינה", והבהירו כי ימתינו לשימוע. בש"ס הבהירו כי אין עוד מועמד שיתמכו בו מלבד נתניהו, וביהדות התורה השמיעו מסר דומה.

 

 

 

במפלגת כולנו בראשות משה כחלון הבהירו שיתמכו בנתניהו עד לשימוע. שרת השיכון יפעת שאשא ביטון ממפלגתו של כחלון הבהירה בריאיון לאולפן ynet כי "מבחינתנו, אנחנו יושבים עם בנימין נתניהו כל עוד השימוע לא יסתיים". לדבריה, "זה לא נעים שיש לראש ממשלה כתב חשדות כזה שעומד נגדו. יחד עם זאת, אנחנו מדברים על כך שצריך לעבור תהליך של שימוע. זה לא עניין טכני, זה עניין מהותי. אנחנו צריכים לראות מה היועץ המשפטי לממשלה יחליט, ואחר כך נחליט".

 

ח"כ דוד ביטן מהליכוד אמר מנגד: "היחידה שמגמגמת היא 'כולנו', כל השאר לא מגמגמים בכלל וגם היא גמגום קטן, לא גמגום גדול. אין ממשלה לגנץ. גנץ סומך על הגוש החוסם, הוא הצהיר שהוא לא יצטרף לממשלת ליכוד, לכן ברור שזה או טיבי או ביבי ואם זה המצב, אנחנו מדברים על מפלגת שמאל שנתמכת על ידי הערבים ולא רוצה להיכנס לממשלה הימנית".

 

עדכן על פגישתו עם פוטין 

בפתח ישיבת הממשלה עדכן נתניהו את השרים לגבי פגישתו בשבוע שעבר עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, קרא למדינות אירופה להצטרף לצעדי בריטניה נגד חיזבאללה והתייחס לתופעות האנטישמיות בצרפת.

 

"כפי שהבטחתי, במוקד הדיונים היה הנושא האיראני", סיפר נתניהו על פגישתו עם פוטין. "הבהרתי שישראל לא תאפשר התבססות איראנית בסוריה. הנשיא פוטין ואני הסכמנו על הוצאת הכוחות שהגיעו לאחר תחילת מלחמת האזרחים מסוריה. הזמנתי את הנשיא להיות אורח הכבוד בטקס לזכר הנופלים בקרב בלנינגרד והוא נענה מיד".

 

נתניהו הוסיף: "בשבוע שעבר בריטניה החליטה להוציא אל מחוץ לחוק את כל זרועות חיזבאללה, וזאת כי חיזבאללה הוא מחולל טרור. אני קורא למדינות באירופה להצטרף למהלך של בריטניה".

 

בנוגע להשחתת האנדרטה בצרפת אמר נתניהו: "אני מגנה בתוקף כל גילוי של אנטישמיות וקורא לכל המדינות להצטרף לגינוי".

 

בהכנת הכתבה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרכו לישיבת הממשלה
צילום: AFP
מומלצים