שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לחץ יד לגדעון סער: "אתכם לא בחרו יחצ"נים"
  רה"מ, שנאומו נפסל לשידור בטלוויזיה, לחץ ידיים ליריבו בהשקת קמפיין הליכוד ואמר לו: "יאללה, עכשיו צריך לעבוד לניצחון". הוא אמר כי ביקר באפגניסטן, ולאחר מכן תיקן ברשתות: "התכוונתי אזרבייג'ן". נתניהו כינה את גנץ "צנון" ואמר: "שיהיו להם 10 רמטכ"לים, המדיניות שלהם שגויה מהיסוד"

   

   

  36 ימים לפני פתיחת הקלפיות, וברקע ההחלטה של היועמ"ש על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בכפוף לשימוע, השיקה אמש (יום ב') מפלגת הליכוד את קמפיין הבחירות שלה לכנסת ה-21 בכפר המכבייה ברמת גן. חלק גדול מהנאום עסק במפלגת כחול לבן, בבני גנץ וביאיר לפיד. לפני הנאום לחץ נתניהו יד ליריבו המר במפלגה, השר לשעבר גדעון סער. בשלב מסוים התייחס נתניהו ליחסי החוץ שקידם מול מדינות שלא מקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל וציין שביקר באפגניסטן - אולם לאחר מכן תיקן וכתב ברשתות החברתיות שהתכוון לאזרבייג'ן. ynet העביר את הנאום בשידור חי.

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  כאמור, לפני תחילת הנאום נתניהו ורעייתו שרה לחצו יד לגדעון סער. "יאללה, עכשיו חייבים לעבוד לניצחון", אמר יו"ר הליכוד לסער, באותה עת. גאולה אבן, רעייתו של סער, לא נכחה בכנס. מחוץ לאולם בכפר המכבייה שררה מהומה ורבים טענו כי אינם מצליחים להיכנס למקום. מאות נשארו בחוץ, לאחר שהשערים ננעלו. גם מועמדים ברשימת הליכוד לכנסת עוכבו, וגם חלק מצוות הקמפיין של נתניהו נותר בחוץ ולא הצליח להיכנס.

   

  יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, קבע שעה קלה לפני תחילת האירוע כי נאומו של נתניהו ישודר במהדורות הטלוויזיה בהשהיה של 10 דקות. השופט מלצר קבע כי באותן דקות העורכים של הגופים המשדרים יעיינו בדברים ויכריעו אם מדובר בחדשות או בתעמולת בחירות. זאת, בעקבות עתירת מפלגת העבודה בנושא. 

   

   

  השקת קמפיין הליכוד (צילום: פוינט 2 פוינט)
  גדעון סער ובנימין נתניהו, אמש(צילום: פוינט 2 פוינט)

  השקת קמפיין הליכוד (צילום: AFP)
  נתניהו בהשקת קמפיין הליכוד(צילום: AFP)

   

   

  נתניהו אמר: "הכוח של התנועה שלנו אמיתי. הכוח שלנו בא מהעם ומהנבחרת הטובה ביותר במדינת ישראל. אתם לא חבורה שנבחרה באקראי על ידי כמה יחצנים במשרד פרסום. אתם נבחרת מעולה של אנשים מנוסים ומוכשרים. כל אחד ואחת מכם. מ-1 עד 41, אולי יותר, בעזרת השם. אתמול פורסם בארה"ב מחקר שמדרג כל שנה את המדינות החזקות ביותר בעולם - כלכלית, צבאית, מדינית. הוא דירג את ישראל כמדינה השמינית החזקה בעולם. החוקרים מציינים במיוחד את ההשפעה הגלובלית שיש לנו וזוהי תוצאה ישירה של המדיניות שלנו, המדיניות הכלכלית והביטחונית שאנחנו מובילים יחד.

   

  "בדיוק באותן שנים שאנחנו בונים את ישראל ככוח עולמי, השמאל הזהיר אותנו מפני בידוד מדיני. הוא המליץ על דרך של חולשה, דרך של ויתורים, דרך של כניעה. זאת המתכונת. אנחנו הלכנו בדרך אחרת לגמרי, דרך של כבוד, של עוצמה, של גאווה לאומית, של רוח גדולה. איזה בידוד? יש ימים שאני נפגש בבוקר עם מנהיג אחד שבא מחוץ לארץ, לפני הצהריים אני צריך להיפגש עם עוד מנהיג, ואחר הצהריים עם מנהיג שלישי. אני לא מגזים, זה קורה. הדרך שלנו מביאה אלינו את כל העולם. היא מקרבת אלינו גם את העולם הערבי כפי שכבר ראיתם בביקור ההיסטורי המדהים בעומאן, כפי שראיתם עכשיו בוורשה. הייתי בכנס בוורשה עם שישה שרי חוץ ערבים, מדברים סביב שולחן, לא מסתתרים, הכל בגלוי, ושר חוץ ערבי חשוב מדבר על זכותה של ישראל להגן על עצמה.

   

  "כשאני נפגש עם ידיד הנשיא טראמפ, כשאני נפגש עם ידידי הנשיא פוטין, כשאני נפגש עם מנהיגי העולם בבייג'ין ובטוקיו, בריו דה ז'נרו ובניו דלהי, בצ'אד ובעומאן, באפגניסטן ובקזחסטן, באוסטרליה ובסינגפור, אני מתמלא בגאווה שאני מייצג אתכם ואת כל אזרחי מדינת ישראל. 

  השקת קמפיין הליכוד (צילום: AFP)
  נתניהו בהשקת הקמפיין(צילום: AFP)

  השקת קמפיין הליכוד (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

   

  "אבל כדי להמשיך חייבים לנצח בבחירות. זה לא מובטח, זה לא בכיס, וזה לא יהיה פשוט. הם יודעים שמול ההישגים הכבירים שלנו, הם פשוט לא יכולים לנצח אותנו במשחק הוגן. ארבע שנים אתם יושבים בבית ושומעים ערב ערב את שידורי התעמולה נגדנו בטלויזיה, אותה שטיפת מוח ערב ערב, אין דרך אחרת לכנות את זה, כמה זה מוטה ומסולף. אני יודע כמה זה מקומם אתכם. אחת לארבע שנים יש לכם הזדמנות לתת תשובה מוחצת לפרשנים, לכתבים, לשדרני התעמולה של השמאל. אתם יכולים להגיד להם דבר פשוט - זה לא יעזור לכם, אתם לא תחליטו, אנחנו נחליט, העם יחליט, כי העם הוא הריבון.

   

  "לפיד וגנץ וחבריהם בתקשורת יודעים שרוב העם תומך בדרך שלנו, בדרך הליכוד, בדרך הימין ולכן הם עושים עוד דבר - הם עושים הכל כדי לטשטש את זה. הם מתחפשים. הם אומרים - אנחנו לא שמאל, ובכלל, אין ימין ואין שמאל. אתם מאמינים להם? אם זה מדבר כמו שמאל, אם זה חושב כמו שמאל, אם זה מתנהג כמו שמאל - זה שמאל. ואני אומר ללפיד ולגנץ - אל תתביישו, אתם שמאלנים וזה בסדר. מותר להיות שמאל, זה לגיטימי. אבל מה שאסור לעשות זה להסתיר את זה. אז שיהיו להם 10 רמטכ"לים. אם המדיניות שלהם שגויה זה לא שווה כלום והמדיניות שלהם שגויה מן היסוד. חבריי וחברותיי, פה אין תסריטים, פרוטוקלים, קבוצות מיקוד. אתם יודעים למה? כי אני מדבר מהלב. לא מאיזה תסריט שהכניסו לי לפה כמו צנון".

   


  השקת קמפיין הליכוד ()
  מהומה בכניסה להשקת קמפיין הליכוד

  האירוע עמד בסימן "הנבחרת", שצפויה לקבל יותר מקום מזה שניתן לה עד כה בקמפיין, שעסק כמעט אך ורק בנתניהו. לדברי בכירים, אחת הסיבות לכך שהאירוע המקורי נדחה והתקיים רק לאחר שמפלגות רבות כבר השיקו את הקמפיינים שלהם, היא העובדה שנתניהו לא רצה לעמוד על במה אחת עם סער. כעת, עם ההידרדרות בסקרים ומצבו המשפטי נתניהו מחויב יותר לאיחוד שורות, גם אם רק כלפי חוץ.

   

  בכירים בליכוד הוסיפו כי מטרת האירוע הייתה להעלים את אפקט מנדלבליט וכתב החשדות. לטענת גורמים במפלגה, נתניהו ראה באירוע הזדמנות לייצר התחלה חדשה למערכת הבחירות ולהציג את הנבחרת תוך מיקוד המסרים ביריב גנץ.

   

  מכחול לבן נמסר: "נתניהו ממשיך להסית ולשקר. הוא מוכן להגיד הכל כדי להסיט את הדיון מהחקירות ומכתבי האישום שניצבים נגדו. נתניהו יודע שבעוד שנה הוא הולך למשפט, הוא יודע שזמנו עבר. במקום לעסוק בקריסת מערכת הבריאות, בתורים במיון, ביוקר המחייה, הוא עסוק רק בעצמו. ישראל מחכה למנהיגות ערכית ואחראית שתעסוק בחיי האזרחים ולא בנאומי שיסוי והסתה. ביבי, תודה, אנחנו ניקח את זה מכאן. הגיע הזמן לחזור להתעסק באזרחים במקום בראש הממשלה".


  פורסם לראשונה 04/03/2019 19:48

   

  בהכנת הידיעה השתתף איתמר אייכנר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים