שתף קטע נבחר

"תגמרו מתים": צילום מסוכן עורר ביקורת על בלוגרי המסעות

ראקל ומיגל מפורטוגל הצטלמו במהלך נסיעת רכבת בסרי לנקה כשהם נתלים מחוץ לקרון. עוקבים רבים באינסטגרם כתבו כי הם לא אחראים ועלולים לעורר השראה בקרב חקיינים

זוג פוטוגני במיוחד שמתפעל בלוג וחשבון אינסטגרם פופולריים שמתעדים את מסעותיהם בעולם מצא את עצמו תחת ביקורת חריפה בשל תמונה שנויה במחלוקת שפרסם במהלך נסיעת רכבת בסרי לנקה.

 

פורטוגל: בני זוג נפלו אל מותם כשצילמו סלפי

 

הצילום השנוי במחלוקת 

 

ראקל ומיגל מפורטוגל פרסמו בחודש שעבר ליותר מ-242 אלף עוקביהם באינסטגרם תמונה שבה נראה מיגל כשהוא מנשק את ראקל שנתלית מחוץ לרכבת עם יד אחד כשהיא עומדת על רגל אחת. אם לא די בכך הרכבת בדיוק חולפת מעל גשר. אם ראקל הייתה מאבדת את אחיזתה או מחליקה הצילום היה נגמר באסון.

 

התמונה פורסמה יחד עם סרטון וידיאו קצרצר שבו נראים השניים צועדים אל עבר דלת הרכבת בזמן נסיעה ונשענים החוצה כשהם מחזיקים במעקה הבטיחות עם יד אחת בלבד. הצילום זכה ליותר מ-43 אלף לייקים באינסטגרם ולאלפי תגובות. חלק מהתגובות היו ביקורתיות והאשימו את השניים בהתנהגות חסרת אחריות.

 

"סיכנתם את חייכם עבור תמונה", כתב אחד מהמגיבים. "רק כדי שתוכלו לפרסם אותה ברשת החברתית, או שאתם עושים זאת בגלל שזה מרגש אתכם? איך זה הגיוני?". מגיב אחר כתב: "תעלול מטופש באופן לא שפוי. שניכם תגמרו מתים אם תמשיכו במרדף הזה".

 

צילום ממאוריציוס שמוכיח שאפשר לגרוף לייקים גם בלי לסכן את החיים 

 

והיה גם מי שכתב: "זה ישפיע על חקיינים שיעשו זאת גם. זה מסוכן, לא אחראי והכל בשם הרהבתנות". מיגל גם ספג ביקורת על כך שסיכן את חברתו ולא היה זה שגופו נמצא בשלמותו מחוץ לרכבת.

 

להגנתם טענו בני הזוג כי הרכבת נסעה לאט מאוד ולכן הצילום לא היה מסוכן. "הוא לא העמיד אותי בסכנה", כתבה ראקל. "אני די עצמאית ועושה מה שמרגיש לי נוח".

 

לפי שמחקר שפורסם בשנה שעברה בכתב העת Journal of Family Medicine and Primary Care מאז שנת 2011 נהרגו ברחבי העולם 259 בני אדם בזמן שניסו לצלם סלפי. הדרכים השכיחות ביותר שבהן נהרגו אותן אנשים היו טביעה, דריסה או נפילה מגובה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Instagram / explorerssaurus_
הצילום השנוי במחלוקת
צילום: Instagram / explorerssaurus_
מומלצים