שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גוף פיננסי חדש: לאומי קארד הופכת ל-max

  חברת כרטיסי האשראי, שנפרדה מבנק לאומי בשבוע שעבר, הופכת לגוף פיננסי עצמאי תחת השם max. החברה צפויה להציע שירותים גם בתחום הביטוח והחיסכון - איך המהלך ישפיע על הצרכנים? שאלות ותשובות

  כשבוע לאחר השלמת מכירת לאומי קארד - חברת כרטיסי האשראי מותגה היום (ג') מחדש תחת השם מקס (max). כעת הופכת החברה לגוף פיננסי עצמאי. לאומי קארד הוקמה לפני 18 שנה כחברת כרטיסי אשראי בבעלות בנק לאומי. בעקבות החלטת הממשלה ליישם את המלצות ועדת שטרום, במטרה לעודד תחרות במערכת הבנקאית, הוחלט להפריד את חברות כרטיסי האשראי - ישראכרט ולאומי קארד - מבעלות הבנקים הגדולים - פועלים ולאומי. כתוצאה מכך, חברת לאומי קארד נמכרה לקרן ההשקעות אמריקנית ורבורג פינקוס.

   

  מכירת לאומי קארד: העובדים יקבלו מענק של 40 מיליון ש'

  בנק ישראל לא יתיר ללאומי להחזיק 20% בלאומי קארד

  נחתם סופית: לאומי קארד נמכרה לקרן ורבורג פינקוס

   

  לדברי רון פאינרו, מנכ"ל החברה, max תרחיב את שירותיה גם לתחום הביטוח והחיסכון, ובכוונתה לפתוח עוד השנה סוכנות ביטוח שתציע מוצרים גם לציבור הרחב ולעסקים קטנים. בתוך כך, החברה צפויה להשלים את רכישת הבעלות על חברת כספיט, העוסקת בטכנולוגיות תשלום ומכירת מסופי תשלום לבתי עסק. 

    ()

    ()
   

  max צפויה לשיק אתר אינטרנט חדש וכן תבצע שינויים ויזואליים באפליקציה. לדברי ורדית גונדטר, סמנכ"לית שיווק ולקוחות פרטיים בחברה, תוכנית ההטבות ללקוחות המחזיקים בכרטיס לאומי קארד לא תשתנה באופן מהותי אלא תורחב. בין היתר, הטבת "פינוקים מסביב לעולם" תכלול אטרקציות ומוזיאונים ב-12 ערים באירופה; ויורחבו ההטבות ברכישות אונליין בחו"ל ובתחום הקולינריה.

   

  גונדטר התייחסה בשיחה עם ynet לחוק לצמצום שימוש במזומן וציינה כי כרטיסי האשראי הולכים ומתחזקים בעקבות החוק, שנכנס לתוקף בתחילת 2019. על פי נתוני max, חל גדול של 15% ברכישות באשראי בסכומים העולים על 10,000 שקל. בשלוש השנים האחרונות חל זינוק של 48% בשימוש באשראי בעסקאות בסכומים הנמוכים מ-25 שקלים. כמו כן, חלה עלייה של לא פחות מ-534% בתקופה זו בשימוש בכרטיסי אשראי בתחבורה ציבורית. מגמה נוספת שעליה הצביעה גונדטר היא גידול במספר הרכישות באינטרנט. היא ציינה כי ב-2018 הגיעו לישראל 72 מיליון חבילות.

    ()

   

  שאלות ותשובות: איך ישפיע השינוי על מחזיקי כרטיס לאומי קארד

  יש לי כרטיס אשראי של לאומי קארד - צריך להחליף אותו?

  אין בכך צורך. תוכלו להמשיך וליהנות מהשירותים שקיבלתם עד כה. כרטיס האשראי שיש לכם ימשיך לפעול כרגיל, ללא צורך בכל פעולה מצדכם. כשתוקף הכרטיס יסתיים, ישלח אליכם כרטיס עם השם max. בחברה בחרו שלא להחליף את כל הכרטיסים, הקיימים שכן מדובר במהלך מורכב ויקר (כ-10 מיליון שקל). מעתה, כל מי שינפיק כרטיס חדש כבר יקבל אותו ממותג כ-max .

   

  האם הפעולות בכרטיס ימשיכו כרגיל?

  כן. כל הפעולות הקיימות עליו - הוראות קבע, עסקאות תשלומים, הלוואות, חיובים והטבות (בכרטיסי מועדונים וחוץ בנקאיים) - ימשיכו ללא שינוי. השינוי היחיד הוא בשם.

   

  האם תוכנית ההטבות (פינוקים 1+1) תשתנה?

  תוכנית ההטבות תימשך גם ב-max. לקוחות החברה על שלל הכרטיסים והמועדונים ("ביחד בשבילך", "בהצדעה", "ארגון המורים", "קרנות השוטרים", "dreamcard vip" ועוד) ימשיכו ליהנות מתוכנית ההטבות הקיימת. לדברי החברה, במסגרת המהלך יינתן יותר דגש בהטבות לקניות בחו"ל, אטרקציות בחו"ל וקולינריה.

    ()

  האם חל שינוי ללקוחות בנק לאומי?

  רוב לקוחות max (לשעבר לאומי קארד), שהונפק להם כרטיס בנקאי, הם לקוחות בנק לאומי ועל הכרטיס הבנקאי שלהם מוטבע לוגו של בנק לאומי. גם כרטיס בנקאי של הבנק הדיגיטלי פפר (PEPPER) הוא של לאומי קארד.

   

  לקוחות שמחזיקים בכרטיסי אשראי אלה יוכלו להמשיך להשתמש בהם כרגיל, פרט לתוכנית ההטבות (פינוקים 1+1) שמסתיימת עבורם החל מ-1 באפריל. במקום זאת, הם יעברו לתוכנית ההטבות החדשה של בנק לאומי (שנקראת גודיס). לאחר שיסתיים תוקף הכרטיס, הם יקבלו כרטיס אשראי חדש של לאומי. מי שירצה ליהנות מתוכנית ההטבות של max, יוכל להצטרף לחברה ויונפק לו כרטיס חדש - חוץ בנקאי.

   

  אם אתם חברים במסלול תעופה, תמשיכו לצבור נקודות כרגיל. עם זאת, החל מ-1 ביולי 2019 לא תתאפשר צבירת נקודות במסלול יונייטד איירליינס (למעט ללקוחות FIRST שימשיכו לצבור נקודות כרגיל). כמו כן, החל מ-1 ביולי 2019 אי אפשר יהיה להעביר נקודות מכרטיסי האשראי של הבנק לכרטיסים חוץ-בנקאיים.

   

  איך אדע האם הכרטיס שלי הוא כרטיס בנקאי או חוץ בנקאי?

  כרטיס בנקאי מונפק בבנק ועליו מוטבע לוגו של הבנק. על כרטיס חוץ בנקאי מוטבע שם החברה המנפיקה (לאומי קארד) ושם המועדון ("בהצדעה", למשל).

   

  האם יש שינוי ללקוחות המועדונים של לאומי קארד?

  כל שיתופי הפעולה של max עם המועדונים ממשיכים כרגיל: "ביחד בשבילך" של ההסתדרות החדשה, "בהצדעה" למשרתי מילואים, מועדון "תמורה" של ארגון המורים, מועדון "קרנות השוטרים", מועדון "עזריאלי", "dreamcard vip" של רשת פוקס ועוד.

   

  מה קורה אם לקחתי הלוואה מחברת לאומי קארד?

  שום דבר לא משתנה, ההלוואה ממשיכה להתנהל כרגיל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים