שתף קטע נבחר

האטה גלובלית: ה-OECD הוריד את תחזית הצמיחה העולמית

בתחזית ביניים חתך הארגון את התחזיות שפרסם בנובמבר, וציין כי כלכלות איטליה, טורקיה וארגנטינה צפויות להתכווץ. הסיבה: אי-ודאות פוליטית, מתיחות בסחר הבינלאומי וירידה כללית באמון בעסקים

ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) פרסם היום תחזית ביניים לכלכלה העולמית. הארגון ציין כי הצמיחה הכלכלית ממשיכה לאבד מומנטום, והוריד את תחזית הצמיחה כמעט לכל כלכלות ה-G20 שנסקרות בדו"ח.

 

ההאטה העולמית כבר כאן: איטליה נכנסה למיתון

התקררות במלחמת הסחר? סין רכשה מיליון טונה פולי סויה מארה"ב

האטה גלובלית וברקזיט: בריטניה חתכה את תחזית הצמיחה ל-2019

 

 

הארגון תיקן כלפי מטה את תחזית הצמיחה הגלובלית שהוא פרסם בנובמבר, מ-3.5% ל-3.3%. תחזית הצמיחה לשנה הבאה תוקנה כלפי מטה ב-0.1 נקודות האחוז, ל-3.4%. תחזית הצמיחה לגוש היורו נחתכה בחדות מ-1.8% ל-1% כשתחזיות הצמיחה של איטליה וגרמניה נחתכו ב-0.9 נקודות האחוז ו-1.1 נקודות האחוז, בהתאמה.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

לפי ה-OECD, כלכלת איטליה צפויה להתכווץ השנה ב-0.2%. כלכלות גדולות אחרות שצפויות להתכווץ הן טורקיה, שתחזית הצמיחה שלה עומדת על 1.8%- וארגנטינה שצפויה להתכווץ ב-1.5%-.

 

תחזיות הצמיחה של ארה"ב וסין, הכלכלות הגדולות בעולם, הורדו ב-0.1 נקודות האחוז, ל-2.6% ו-6.2%, בהתאמה. אף שתחזית הצמיחה של סין נחתכה רק במעט, ה-OECD מזהיר כי האטה חריפה יותר של הכלכלה הסינית תשפיע עמוקות גם על יתר הכלכלה העולמית.

 

בין הסיבות להורדת תחזיות הצמיחה מונה OECD אי-ודאות פוליטית, מתיחות בסחר הבינלאומי וירידה כללית באמון העסקים. הארגון מדגיש כי לעת עתה שוק התעסוקה עומד בלחצים ואף נרשמת עלייה איטית בשכר.

 

הארגון קרא לממשלות לפתוח בדיאלוג רב צדדי כדי להפיג את מתיחויות הסחר ולמנוע הגבלות נוספות על הסחר הבינלאומי. עוד קרא הארגון ליישם רפורמות מבניות מתואמות בכלכלות הגדולות כדי להביא לשיפור ברמת החיים של האזרחים ולקדם שוויון הזדמנויות לכל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים