שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביום ראשון: שביתה של כלל עובדי מקצועות הבריאות
  פרסום ראשון: כ-8,000 עובדי מקצועות הבריאות, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות, ישבתו החל מיום ראשון הקרוב בכל הארץ. בהסתדרות טוענים שהרקע לשביתה הוא הפרת סיכומים שהושגו לפני יותר מחצי שנה בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם של העובדים

   

  פרסום ראשון: אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, ביום ראשון תחל שביתה כללית של כל עובדי מערך מקצועות הבריאות, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות.

   

  השביתה תקיף כ-8,000 עובדים פארא-רפואיים בכל בתי החולים הממשלתיים, הציבורים והעירוניים, לרבות בתי החולים של שירותי בריאות כללית וכל המכונים והמרפאות בקהילה.

  שביתה בבית חולים בירושלים (צילום: ענבר טויזר)
  בית החולים הדסה עין כרם(צילום: ענבר טויזר)

  שביתה בבית חולים בירושלים (צילום: ענבר טויזר)
  (צילום: ענבר טויזר)

  בהסתדרות העובדים מסבירים שהרקע לצעדים הארגוניים הוא הפרת סיכומים מתמשכת מצד משרדי האוצר והבריאות ושירותי בריאות כללית, בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם העגום של עובדי הסקטור.

   

  בחודש מאי האחרון קיימו העובדים שביתה בת כמה ימים בדרישה לפתור את נושא תת-התקינה, שמביא לעומס עבודה חריג ולהתרחבות של צורות העסקה פוגעניות, תוך פגיעה חמורה הן בעובדים והן באיכות השירות שניתן למטופלים. למרות הסיכומים שהביאו לסיומה של השביתה ודיונים רבים שנערכו מאז בין הצדדים, תוך נכונות נציגות העובדים לפתור את הסוגיה, לטענת ההסתדרות לא נעשתה כל התקדמות ממשית מצד המעסיקים להסדיר את הנושא.

   

  במכתב ששלח יו"ר איגוד עובדי מקצועות הבריאות בהסתדרות, אלי גבאי, למשרדי האוצר, הבריאות ולשירותי בריאות כללית, הדגיש גבאי כי על אף שהסיכומים בין הצדדים לא יושמו עד עתה, התחייבות איגוד העובדים לשקט תעשייתי כובדה במלואה: "התאזרנו בסבלנות רבה ובאורך רוח אשר אין דומה לו, ובניסיון אמיתי למנוע את המשבר. ההתעללות בעובדים שאותם אני מייצג חייבת להיפסק, עובדים מסורים ומקצועיים אלו נמצאים בתחתית סולם ההשתכרות במדינת ישראל".

   

  גבאי הוסיף: "למרות המצב העגום, התפשרנו במהלך המשא ומתן הן עם הכללית והן עם משרדי האוצר והבריאות על דרישותינו. לצערי הרב תמימותנו זו נוצלה עד תום על ידי המעסיקים. אני קורא לכם לקחת אחריות ולפתור את המשבר לאלתר. האיגוד מוכן להתכנס בכל שעה כדי לפתור את המשבר".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "משרד הבריאות עמד באופן מלא בסיכום".

   

  מכללית שירותי בריאות נמסר: "טענות אלו יבדקו ויענו לאחר הבדיקה".

   

  ממשרד האוצר נמסר: "משרד האוצר עומד בכלל הסיכומים וההתחייבויות. צר לנו כי ההסתדרות בוחרת לשבות ולפגוע בחולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענבר טויזר
  בי"ח הדסה בשביתה הקודמת
  צילום: ענבר טויזר
  מומלצים