שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מס' 2 במחוז עתר: הכניסו אותי לרשימת הליכוד
  בעקבות פרישתו הכפויה של פנחס עידן, ששוריין כנציג השפלה במקום ה-19, "הוזזה" הרשימה קדימה. יעקב בן סעדון עתר כדי להיכנס במקומו

  בעקבות פרישתו של פנחס עידן מרשימת הליכוד לכנסת - שנכפתה עליו למעשה מחשש לפסילה - עתר היום (ד') יעקב בן סעדון לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לשבצו במקום ה-19, כנציג מחוז השפלה ברשימת הליכוד.

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  בן סעדון טוען, באמצעות באי כוחו עו"ד ליאור קצב ועו"ד נבון קצב, כי "מן הדין, מן הצדק ומן היושר הטבעי לקבל את בקשתו". לפי העתירה, "גם תושבי מחוז השפלה, חברי תנועת הליכוד, זכאים לייצוג ברשימת הליכוד לכנסת, כפי שזכאים חברי תנועת הליכוד תושבי המחוזות אחרים ובהם מחוז הנגב, מחוז תל אביב, מחוז ירושלים, מחוז יהודה ושומרון, מחוז מישור החוף, מחוז הגליל והעמקים ועוד".

  יעקב בן סעדון נציג השפלה ()
  יעקב בן סעדון (מתוך עמוד הפייסבוק שלו)

  הרשימה העדכנית של הליכוד ()
  הרשימה העדכנית של הליכוד

  פנחס עידן בדיון בעניינו בועדת הבחירות המרכזית בכנסת (צילום: אמיר אלון)
  פנחס עידן בדיון בעניינו בועדת הבחירות המרכזית בכנסת(צילום: אמיר אלון)
   

  כן נטען בעתירה כי מרגע שהתגלה ליקוי ברשימת מועמדי הליכוד לכנסת, יש לאפשר לתנועה - לפי החוק ולפי פסיקת בית המשפט העליון - לתקן את הליקוי, באופן שהבא בתור ומי שנבחר אחרי פנחס עידן במחוז השפלה, ישובץ במקום ה-19 ברשימת המועמדים.

   

  עידן, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה זה 32 שנים, הודיע הבוקר לוועתד הבחירות המרכזית כי הוא מסיר את מועמדותו לכנסת. ברקע: אזהרת ועדת הבחירות המרכזית כי הוא עלול להיפסל, בשל הורדתו בדרגת המשרה במקום עבודתו. לפיכך, מכיוון שהמועד האחרון להגשת הרשימות חלף, הרי שכל המועמדים בליכוד הוזזו מקום אחד קדימה.

   

  עידן הורד לבקשתו ב-6 בינואר מהדרגה ה-30, הגבוהה ביותר בסולם הדירוג הצמוד למשרתו ברשות שדות התעופה, לדרגה 26. לפי חוק הבחירות, עובדי מדינה שדרגתם היא אחת מארבע הדרגות העליונות חייבים להתפטר כדי להתמודד לכנסת. ועדת הבחירות למעשה בדקה אם ההורדה בדרגה של עידן נעשתה רק כדי שיוכל להתמודד ללא צורך בהתפטרות.

   

  יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, אמר כי "יש תחושה של אי נוחות לאור מה שהתנהל כאן" ורמז לעידן שייתכן שעדיף שיפרוש בעצמו מהתמודדות, תמורת חזרתו לדרגה המקורית שממנה הורד. עידן אכן פעל כך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים