שתף קטע נבחר

"אנשים עפו באוויר. הכל נשבר": רגעי האימה מספינת התענוגות

את ההפלגה הזאת הנוסעים והצוות לא ישכחו: אוניית תענוגות של חברת נורוויג'יאן יצאה לדרכה בתחילת השבוע מניו יורק וכעבור מספר שעות נקלעה לעין סערה שהיטתה את האונייה ב-30 מעלות. שמונה נפצעו והרס רב נגרם כתוצאה מהרוחות העזות. "חשבתי שאני הולך למות". מהחברה נמסר: "הפצועים מטופלים בבי"ח. האונייה לא נפגעה ונותרה פעילה"

 

 

זה קרה בלילה שבין ראשון לשני השבוע, כאשר אוניית "נורוויג'יאן אסקייפ" יצאה מנמל ניו יורק לכיוון דרום אך נקלעה מיד ל"משב רוח סוער", בלשון המעטה.

 

"הצוות הורה לכולם לחזור לחדרים, דברים היו על הרצפה, בקבוקים נשברו. פשוט מטורף", תיאר טוני מילר מניו ג'רזי, אחד הנוסעים שהיה באותה הפלגה מפחידה יחד עם משפחתו. "הרגשתי כאילו המוות הגיע, כאילו אני עומד למות והשלמתי עם זה אבל חיפשתי את אשתי", סיפר מילר בבכי לכתבת ABC7NY והוסיף כי בשלב מסוים "עפתי באוויר לגובה של שישה מטרים ונחתתי על הבטן".

"הכל נופל ונשבר"(צילום: AJ Black)

טוני סיירמלו מילר ואשתו ברגע רגוע יותר בקרוז (צילום: טוני סיירמלו מילר)
הנוסעים המבועתים ברגעי הסערה בקרוז(צילום: טוני סיירמלו מילר)
מדובר באונייה של חברת הספנות הגדולה NCL "נורוויג'יאן קרוז ליין", שיצאה לקרוז בתחילת השבוע מניו יורק אל פלורידה שבדרום מזרח ארצות הברית.

 

רוח במהירות 240 קמ"ש גרמה לאונייה הענקית להיטלטל בזווית של 30 מעלות מצד לצד, לאחר שנקלעה לעין הסערה באזור. זה קרה רק שמונה שעות לאחר שההפלגה יצאה מהנמל בניו יורק.

שולחנות וכסאות
שולחנות וכסאות "שטו" מצד לצד(צילום: AJ Black)

טוני מילר ואשתו ברגע רגוע יותר בהפלגה (צילום: AJ Black)
טוני מילר ואשתו ברגע רגוע יותר בהפלגה(צילום: AJ Black)
 

"צעקתי לאחותי - 'תתעוררי'. באותו הרגע דברים עפו מהדלפק והתרסקו על הרצפה. המשכנו להיטלטל וחשבנו שזה חייב להיפסק אבל כל הזמן נפלנו מהמיטה, הגוף שלנו פשוט יצא מהמיטה", מספרת נוסעת אחרת, סמנתה פוסטר.

 

לפי דיווחים בכלי תקשורת אמריקנים היה מדובר בשעת לילה וחלק מהנוסעים כבר ישנו, חלק אחר בילה באזורים שונים באונייה והיה מודע לחלוטין שמשהו מתחיל להשתבש.

NCL Breakaway  (צילום: shutterstock)
לא עוז קרוז קלאסי: אוניית נורוויג'יאן קרוז ליין(צילום: shutterstock)
  

נוסע אחר לקח את הסיפור המטלטל יותר בקלות וכבר הספיק להתבדח עליו כשצייץ בטוויטר: "אבא שלי תמיד אמר לי כשאני יוצא לחופשה: 'אל תעשה משהו שעלול להסתיים בכתבה ב-CNN', מצטער אבא", כך בציוץ של ארון ג'וזף המכונה AJ Black, הוא נוסע נוסף בהפלגה הסוערת. ג'וזף גם העלה לעמוד היוטיוב שלו את הווידיאו המזעזע שבתחילת הכתבה.

הציוץ של AJ Black (מתוך עמוד הטוויטר AJ Black)
הציוץ של AJ Black(מתוך עמוד הטוויטר AJ Black)
 

כתוצאה מההיטלטלות החריגה חלק מהנוסעים והצוות נפגעו והם כעת מטופלים בפורט קנוורל שבפלורידה, לאונייה לא נגרם נזק ומאז כבר המשיכה את דרכה לבהמאס.

 

מחברת נורוויג'יאן נמסר ל-ynet כי "בדיוק לפני חצות ביום ראשון, בשלושה במרץ, אוניית 'נורוויג'יאן אסקייפ' נקלעה למזג אוויר בלתי צפוי: משב רוח פתאומי וקיצוני. דווח על שמונה פצועים בקרב האורחים ואנשי הצוות אשר קיבלו התייחסות מיידית וטופלו על ידי הצוות הרפואי במקום, חלקם מאושפזים כעת בבתי חולים. האונייה לא נפגעה ונותרה פעילה. היא הגיעה היום לפורט קנוורל. ההפלגה הבאה לא נפגעה כתוצאה מהמקרה".

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טוני סיירמלו מילר
ההפלגה המטלטלת שהנוסעים לא ישכחו לעולם
צילום: טוני סיירמלו מילר
מומלצים